Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

"Ja mam 4x50 m, na pozostałe pytania nie znam odpowiedzi. Myślałam,że jak zatrudnię autoryzowanego przedstawiciela, to oszczędzi mi to niespodzianek w przyszłości. A w przyszłym tygodniu ma być w nocy - 18 st.!"[/i][/i][/i]

[/u]Może problem leży w sposobie "używania" , jak kożystasz z Dz czy jest to eksploatacja całodobowa czy tylko w niższej taryfie, jak wgląda ustawienie pracy Pc tzn czas pracy, być może końeczne będą krótsze cykle by osiągnąć wyższe temperatury Dz. Krótsze cykle wpływają zaś na ilość załączeń Pc, a zarazem mają negatywny wpływ na żywotność sprężarki.

Aczkolwiek odbiegając od moich wcześniejszych dywagacji, powinnaś posiadać (przy tej gł. Dz dokumentację geologiczną) ,czy wykonawca sporządził projekt robót a później sporządził dokumentację, jeżeli tak to powinien przedłżyć CI również te dokumenty bo składał (jeżeli) je w Twoim imieniu.

Uprawniony geolog powinien wiedzieć jaki jest potencjał"energetyczny" otworu i to udokomentować.

Są to tylko moje zaznaczam "mało fachowe" analizy. :bye:

Edytowane przez amerikan1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wczoraj byłem na swojej budowie (stan surowy zamknięty, nieocieplony z wielkimi szparami pod oknami tarasowymi i balkonowymi zamontowanymi na kotwach) i sprawdzałem temperatury w domu. Mam zawieszone dwa termometry - jeden w mocno nasłonecznionym salonie na parterze, a drugi w piwnicy. Piwnica jest otwarta na resztę domu. Zaskoczyła mnie różnica temperatur. W salonie było -11 st, a w piwnicy niecałe -1,5 st. W gruncie jest naprawdę dużo energii do wykorzystania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend rozpusta (tania taryfa). Po 22 godzinach non-stop 2,6/-0.8 Obecnie na powrocie podłogówki 30.6 (wyłączenie 31st.C) Krzywa skorygowana z 1.8 na 1.7 bo za ciepło (na zewnątrz wg czujnika pompy -11,2stC, a tak na prawdę -15,5stC)

Od jutra grzeję 11 godzin dziennie zgodnie z moim harmonogramem.

Edytowane przez leszekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już tak na 80% jestem pewien co do pompy Ciepła tylko jakoś moja narzeczona nie może przeboleć tych +-20 tyś więcej za ogrzewanie --

jakieś sugestie jak ją nakłonic do tej inwestycji :-)?

 

Dyskretnie zaproponuj jej, ze w Waszym nowym domu do etatu sprzataczki, praczki i kucharki dojdzie jej jeszcze etat palacza. Jestem pewien, ze to przemysli i jako singiel nie bedziesz mial juz klopotu z wyboren PCi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... albo lepsza opcja: zmiana narzeczonej :p

 

No tak, ale moze to byc jeszcze drozsza opcja :)

@krono85, nie przekonuj zbyt mocno bo pozniej jak juz zamieszkacie mozesz miec niezla jazde jak by cos nie dzialalo w 100% - np. zle wykonana instalacja, jakas wada pompy czy zbyt mrozne zimy albo nawet ocieplenia globalne -zawsze bedzie juz na Ciebie hehe...

Taki juz nasz los.

PCi jest dobry rozwiazaniem jesli planujemy centralne ogrzewanie, niestety jest zazwyczaj rozwiazaniem drozszym w inwestycji ale pozniej ponosisz nizsze koszty uzytkowania.

NIC na sile, wez po prostu wiekszy mlotek.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co z tymi temperaturami DZ przy takich mrozach na zewnątrz ? macie w domu ciepło?

Ja już tak na 80% jestem pewien co do pompy Ciepła tylko jakoś moja narzeczona nie może przeboleć tych +-20 tyś więcej za ogrzewanie --

jakieś sugestie jak ją nakłonic do tej inwestycji :-)?

 

Jesteś chłop ? to decyduj sam ! kobita wybierze najtańsze rozwiązanie żeby jej na waciki starczyło a ty będziesz zasuwał jako palacz :)

 

U mnie w nocy -14 stopni , w domu 20 stopni , pompa 14kW pracuje tylko w 2T , DZ 5,4 delta 4,2 stopnia . Jeśli będziesz miał wszystko dobrze zrobione a zwłaszcza DZ to nie będziesz miał żadnych problemów z grzaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...