Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Zobacz ile kWh idzie ci teraz na CWU a ile latem.

 

Proste nie? Policzy chlopina i wiele sie dowie. :-)

Oczywiscie niech uwzgledni tez roznice temperatur zimnej wody na zasilaniu zima i latem. I to przy jej grzaniu i ewentualnym mieszaniu z ciepla przy samym uzytkowaniu. O tym ze w lecie raczej ustawiasz nizsza temperature wody np do kapieli, to nawet nie wspominam. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Stosowanie uproszen jest dobre, ale do pewnego momentu. Nie ma to jak wnioskowanie na podstawie blednych danych a przerobka instalacji to nie jest sprawa 100 czy 300 zl. Ja bym ostrozniej serwowal takie rady ;-)

Mysle, ze precyzujniej bedzie dowiedziec sie cos o parametrach izolacji tego zbiornika CWU i na tej podstawie policzyc straty ciepla na dobe przy jakiejs zadanej roznicy temperatur otoczenia. Bedzie duuuuuzo dokladniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Sprawdziłam u siebie w dniu wczorajszym około godz. 15 oraz dzisiaj przed 7 rano temperatury na wejściu i wyjściu czynnika chłodzącego. Jest zdumiewająca różnica pomiędzy tymi dwoma kontrolami. Do tej pory tego nie śledziłam pomiarów więc będę wdzięczna za informację czy to normalna różnica:

- Wczoraj We/Wy = 18,6/15,2

- Dzisiaj We/Wy = 1/-3

Przy dzisiejszych tempearturach niedocieplone części przyłączy były oszronione - czy to również normalne (zdjęcie: http://imageshack.us/photo/my-images/189/rury.jpg)?

Swoją drogą to do jakiej temperatury spada czynnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa rzeczy ktore mozna uproscic i sa taki ktorych nie mozna.

mam nadziej, ze taki proste stwierdzenie nie sprawi Ci klopotu tak jak temat doboru wielkosci DZ. :-)

 

... i oczywiscie Ty najlepiej zdefiniujesz ktore sa ktore.

No coz, ale pewnie znowu nie zrozumialem Ciebie, przeciez to zbyt skomplikowane dla mnie -nie bede trudzil takiego geniuszu zeby mi po raz kolejny cos musial tlumaczyc :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i oczywiscie Ty najlepiej zdefiniujesz ktore sa ktore.

No coz, ale pewnie znowu nie zrozumialem Ciebie, przeciez to zbyt skomplikowane dla mnie -nie bede trudzil takiego geniuszu zeby mi po raz kolejny cos musial tlumaczyc :)

 

Hm... daj Wasc juz spokoj z tym biciem pianki.

http://www.youtube.com/watch?v=2PfRha4u89w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego właśnie nie wiem.Nie wiem jakiego rzędu są straty.

 

Straty dobowe 300 litrowego zbiornika otulonego 70mm pianka poliuretanowa to okolo 3kWh przy roznicy temperatur 45* (na podstawie bojlerow Galmeta).

 

Wychodzac z tego: jesli masz w kotlowni teraz 0*C a woda w zbiorniku ma 45*C i przeniesiesz zbiornik do czesci mieszkalnej gdzie masz 22,5*C to dziennie zaoszczedzisz 1,5kWh.

Jesli oszczednosc taka wystapi przez 120 dni w roku (4 miesiace) to oszczedzasz 180kWh energii, co w 2T taryfie da kwote ok 54 zl (0,30 zl/kWh).

To takie wyliczenie szacunkowe, ale rzad wielkosci pokaazuje. Teraz ocen, czy sie to w Twoim przypadku oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straty dobowe 300 litrowego zbiornika otulonego 70mm pianka poliuretanowa to okolo 3kWh przy roznicy temperatur 45* (na podstawie bojlerow Galmeta).

 

Wychodzac z tego: jesli masz w kotlowni teraz 0*C a woda w zbiorniku ma 45*C i przeniesiesz zbiornik do czesci mieszkalnej gdzie masz 22,5*C to dziennie zaoszczedzisz 1,5kWh.

Jesli oszczednosc taka wystapi przez 120 dni w roku (4 miesiace) to oszczedzasz 180kWh energii, co w 2T taryfie da kwote ok 54 zl (0,30 zl/kWh).

To takie wyliczenie szacunkowe, ale rzad wielkosci pokaazuje. Teraz ocen, czy sie to w Twoim przypadku oplaca.

 

Ty, Pyxis, a jeżeli latem w garażu jest np. 20* to nie wyjdzie na jedno??? Oczywiście tak samo jak twoje wyliczenia, SZACUNKOWO???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo od czlowieka ktory nastukal 7k postow na forum spodziewam sie jakis konkretow?

Facet Cie prosi o oszacowanie kwoty starat a Ty mu radzisz: "Zobacz ile kWh idzie ci teraz na CWU a ile latem ".

No jesli to "czepialstwo" - coz, musisz z tym jakos zyc.

 

Zaczynasz mi grać na nerwach. Przeczytaj jeszcze raz temat i znajdź post, w którym wit74 mnie o coś prosi! A że nie mam jego licznika do PC, więc nie mogę mu wyliczyć ile traci na CWU. Takie rzeczy to każdy sam sobie powinien policzyć. Więc to była Pyxis tylko moja sugestia, a czy wit74 się do niej zastosuje to już jej sprawa.

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...