Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Jesli tak to mu napisz: "Sam sobie policz" a nie sugeruj delikatnie przerobke kotlowni, bo to finansowego sensu chyba nie ma. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172357-Temperatury-dolnego-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a&p=5168609&viewfull=1#post5168609

Traktuje takie forum jako zrodlo pomocy. Raz mi ktos pomoze, innym razem ja komus postaram sie pomoc. Towarzyskie aspekty to plan dalszy. Nie obchodza mnie za bardzo grupki wzajemnej adoracji i nabijanie sobie licznika postow. Jesli sie z Twoja opinia nie zgodze w jakiejs kwestii, to to napisze, co wcale nie znaczy, ze sie mylic nie moge i wrecz oczekuje sprostowania od bardziej swiatlych. To istota nauki.

Wiec jak wczsniej juz pisalem, musisz z tym jakoz zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@Liwko nie daj sie wciagnac w takie dyskusje bo zaczyna tracic to trolowaniem.

Pyxis juz ktorys raz wspomina o ilosci postow wiec ... rozumiesz

 

Koszty roczne to jedno, niedobor cieplej wody w domu to juz inna kwestia i niewymierna. Jesli ktos ma grzac cwu w drozszej taryfie zeby miec ciepla wode to szacowanie wyjdzie troszke inaczej, aczkolwiek kwotowo nie bedzie to jakas ruina.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis i Liwko

 

Spokojnie.Dla samych strat z CWU nie będę przerabiał instalacji. W tym momencie to nawet o tym nie myślałem.Zresztą kobitka by mnie chyba......

Zastanawiałem się bardziej czy chłodne otoczenie może wpływać na pracę PCi także na co.Pewnie są jakieś straty po drodze zanim zasilenie przejdzie w strefę ciepłą. Zasilenie i powrót ma swoje ocieplenie,biegnie w kanałach w warstwie ocieplenia w garażu.

Większość ma PCi w pom.gosp ,mało jest więc spostrzeżeń na ten temat. Wszyscy radzą by nie ogrzewać garażu , nie ocieplać od gruntu.

Mnie ciekawiło czy są jakieś wymagania co do otoczenia w którym stoi PCi i warunków oprócz wiadomych ,pod jakimś daszkiem i nie w wodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wit74: U mnie tez stoi w czesci nieogrzewanej. Nie mam w kotlowni grzejnika. Chyba nie ma co "rozpieszczac" samej PCi, tylko apewnic warunki pracy jak dla kazdego innego urzadzenia elektrycznego. Bez mrozu i nadmiaru wilgoci i bedzie OK. Straty na pewno jakies sa, ale to cieplo zostaje i podgrzewa to pomieszczenie do temperatur wyzszych od zera.

 

DZ u mnie dzisiaj po 8h : 1,3/-3,7. Temperatura zasilania od wczoraj sie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj to juz pogoda nie trzyma sie planu :)

W "mojej wsi" bylo -25,5*C a temp. DZ -0,2*C/-2*C - prawie bez zmian, wyglada na to ze DZ pionowe jest w miare stabilne w dolnych granicach.

Zuzycie tej doby to 34,7 kWh a to mniej niz wczoraj (37 kWh) -mimo ze wczoraj bylo "cieplej" :)

 

Pzdr.

 

To nie stabilnosc pionowego DZ tylko jego praca w temperaturze przemiany fazowej wody (z bledem na dokladnosc termometru). Jak juz zamrozisz, to znowu zacznie gwaltownie spadac temperatura.

Kazde DZ trzyma dluzej i stabilniej temperature w okolicach 0*C. To taki "pompiarski elementarz". Ale oczywiscie Ciebie to nie dotyczy. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po całej nocy pracy i trochę 3,5/1C

 

rozmawiałem wczoraj z kolegą który ma DZ w stawie - zawsze zimą minimalne temperatury DZ miał 6,5C na zasilaniu, a teraz po tym mrozach spadło mu do 4,5C. Inna sprawa, że czujnik pokazuje mu że woda w stawie ma te 6,5C, tylko ma tak duże straty na przesyle staw-->PC - chyba ma rurki niezailozowane...

 

Jeżeli ten staw jest w Polsce to powinien go gdzieś zgłosić, prawdopodobnie jest to najgłębszy staw w Polsce. Powinno się podręczniki z geografii jakoś zaktualizować. Ostatnio przeczytałem, że najgłębsze jezioro w Polsce zamarzło - a więc jest tam nie więcej jak + 4C !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po całej nocy pracy i trochę 3,5/1C

 

rozmawiałem wczoraj z kolegą który ma DZ w stawie - zawsze zimą minimalne temperatury DZ miał 6,5C na zasilaniu, a teraz po tym mrozach spadło mu do 4,5C. Inna sprawa, że czujnik pokazuje mu że woda w stawie ma te 6,5C, tylko ma tak duże straty na przesyle staw-->PC - chyba ma rurki niezailozowane...

 

Pewnie ma te same czujnki temp. co adiqq jak teraz temp. na dnie stawu głębokość 3-5 [m] powinna wyność około 4 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej Twoje termometry staja sie legenda. Gratulacje! ;-)

 

Znowu się nakręcasz? Mało ci trollu?

 

*Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

 

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu się nakręcasz? Mało ci trollu?

 

*Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

 

Miales ze mna nie dyskutowac dyletancie.

 

*Dyletant - człowiek zajmujący się jakąś dziedziną albo wypowiadajacy się o niej bez fachowej wiedzy lub odpowiedniego przygotowania

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=dyletant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...