Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pompa 10kW

DZ pionowe 2x120m

Dom 220m2 wszedzie podlogowka

 

Przy starcie zawsze +8 potem temperatura spada okolo 1st/h jednak NIGDY nie spadla ponizej +2

 

delta zasilanie/powrot zawsze w okolicach 4st wiec zakladam, ze zrodlo i pompa dobrane odpowiednio.

 

Przy mrozach -20 przetestowalem DZ wymuszajac ciagla prace przez 48h wynik -2/+2 wiec chyba jest dobrze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mojej już się nie chce więcej pracować jak 7h.

 

Moja też krótko chodzi , te odczyty są po zmianie temperatury wew. , po prostu dałem więcej "podniesienia" w taniej taryfie.

 

Czy u was też jest tak jak u mnie że po grzaniu w 2T temperatura podłogi rośnie przez cały dzień ? , rano o 7 jak PCi już nie pracuje mam 20 stopni a do 14-15 godziny ta temperatura rośnie do 21 czasami do 21.5 stopnia , nawet w te największe mrozy ?

Edytowane przez k***a*z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 8h +0,3/-4,0

W ogrodku mam bagienko, ale nie ma to wplywu na temp DZ. Chyba ta woda z roztopow to nie bardzo zregeneruje DZ ktore jest na plusie. W koncu taka woda ma blisko 0*C. Trzeba poczekac na jakies opady przy mocniej dodatniej temperaturze. One powinny niesc energie potrzebna do regeneracji.

U mnie pompa caly czas chodzi jednakowa ilosc godzin (tylko tania taryfa) wiec odpada wzrost temp DZ wynikajacy ze zmniejszonego poboru ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też jest tak jak u mnie że po grzaniu w 2T temperatura podłogi rośnie przez cały dzień ? , rano o 7 jak PCi już nie pracuje mam 20 stopni a do 14-15 godziny ta temperatura rośnie do 21 czasami do 21.5 stopnia , nawet w te największe mrozy ?

 

Musze u siebie podpatrzec.

Gdzie masz zatopiony czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy u was też jest tak jak u mnie że po grzaniu w 2T temperatura podłogi rośnie przez cały dzień ? , rano o 7 jak PCi już nie pracuje mam 20 stopni a do 14-15 godziny ta temperatura rośnie do 21 czasami do 21.5 stopnia , nawet w te największe mrozy ?

 

Jak zaczynasz grzać podłogówkę to temperatura przez jakiś czas jeszcze spada zanim się zacznie podnosić. Rano jest na odwrót. Dochodzą do tego jeszcze wyższe temperatury na zewnątrz w dzień i choćby minimalne zyski słoneczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też jest tak jak u mnie że po grzaniu w 2T temperatura podłogi rośnie przez cały dzień ?

 

Masz tzw. obiekt inercyjny :). Tzn. podłogówka. Zjawisko raczej normalne przy tej masie akumulacyjnej. U mnie podobnie jest z zasobnikiem cwu - pompa przestaje grzać a temp. w zasobniku rośnie jeszcze przez kilka minut o mniej więcej 1C. A jak czasem zapalę w piecokominku (chociaż mi się nie chce) to ta cholera zaczyna grzać dopiero jak ogień przygasa :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie (przypomnę, mam tylko 100m odwiertów) temperatury DZ zdecydowanie niższe niż u Was (co było do przewidzenia), ale tragedii nie ma. Rękę miałem na telefonie do wykonawcy, ale całe szczęście obeszło się bez konieczności interwencji.

W największe mrozy nie przekroczyło -2 na wejściu, trudno dokładnie oszacować ile, osobiscie zanotowałem najniżej -1,7 po 2h godzinach pracy, ale zakładam, że tego dnia lub następnego po dłuższej pracy mogło zejść jeszcze o 0,1-0,2 stopnia.

 

DZ już wyraźnie się regeneruje (tu chyba w jednym punkcie wykonawca miał rację), porównując temperatury po około 2h pracy:

27.01 0,0

29.01 -0,2

01.02 -0,3

03.02 -1,4 (praca wcześniej prawie non stop przez 48h, podbiłem temp. na sterowniku)

07.02 -1,5 (pompa pracowała przez te dni praktycznie 24h/dobę)

12.02 -1,7 (apogeum po 2 tygodniach mrozów)

18.02 -1,1

22.02 -0,8

27.02 -0,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...