Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czytam wątek ale za dużo tego ,powiedzcie mi Panowie jakie są realne temperatury DZ w kolektorze pionowym na początku sezonu i na końcu i jak to jest z COPem, jest liczony przy wejściu 0st ?

 

Na początku sezonu mam około 8*. W najzimniejszym okresie zanotowałem 2,2*

COP przy 0 podają producenci, tyle że często bez pompek obiegowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trawa zbielała ze strachu ;) Zima w pełni a temperatury jak wczoraj 4.5/1.5 (obiegówki jak fabryka ustawiła na III biegu)

 

rosomakx4 - co do COP... prawdę Ci powie tylko liczenie na podstawie wskazań własnego licznika energii elektrycznej i własnego osobnego ciepłomierza. O to możesz pytać np niedowiarka - w swoim arkuszu na bieżąco liczy COP.

 

Niestety Liwko ma rację - dla mojego modelu PCi producent podaje 1.6kW mocy napędowej dla parametrów 0/35 zastrzegając że nie obejmuje pomp obiegowych. Rzeczywistość czyli moc liczona ze średniego miesięcznego zużycia to ok 1,95kW (wliczając pompę obiegowąDZ oraz GZ - ta pracować musi również wtedy gdy sprężarka odpoczywa, a to dodatkowe 50...100W)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja PCi to totany kompakt wosz end goł ;) w środku jest wszystko łącznie ze zbiornikiem CWU. Na zewnątrz wychodzą tylko czujniki. Po prostu inaczej. Z jednej strony trochę zazdroszczę ci takiej sterowalności, z drugiej wiem że nie zmieściłbym się w tym pomieszczeniu z osobnymi klockami (PCi + osobny zasobink CWU + kawałek ściany z orurowaniem i obiegówkami). Do dyspozycji miałem miejsce mniej więcej 110x150 cm - ten kompakt wpasował się idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszej nocy miałem poniżej zera na zewnątrz. Pompa popracowała sobie 7 godzin i pod koniec grzania temp. dz 1,8/-1,8C. Ktoś pisał początkiem marca, że regeneracja dz jest już widoczna. Ja zauważyłem inne zjawisko. Temperatury dz nie zmieniają się tak gwałtownie, natomiast osiągają tym niższe wartości pod koniec cyklu im dłużej trwa pompowanie ciepła. Po nagrzaniu 400l cwu (ok. 1 godz.) dz mam 3,5/0,5. Temperatury spadają z czasem pracy jakby asymptotycznie. Wykresy z dzisiejszej nocy są bardzo podobne do tych z lutego, tyle, że krótsza praca i wyższe temp. pod koniec cyklu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiqq. Twoje temperatury dz pomału obrastają legendą :). Jak kiedyś będę robił następną PCi to już zamawiam u Ciebie wykonanie dz. A jak się nie zgodzisz to przynajmniej nadzór. I proszę nawet nie próbować się wymawiać, bo przyjadę w asyście smutnych panów zza wschodniej granicy :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...