Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja to zrobilem tak bardzo "na okolo". Moj sterownik nie zbiera tych podstawowych informacji.

Podlaczylem sie do zasilania pomp obiegowych DZ i CWU. Podlaczylem tam 2 stare AccessPointy. Na serwerze jest skrypt, ktory uruchamia sie co minute i sprawdza stan urzadzen po ICMP (ping). Stan badania rejestruje w plikach (ustawilem tez, ze wysyla mi maile o zalaczeniu i wylaczniu PCi). Osobno dla pompy DZ i osobno dla pompy CWU. Potem prosty programik obrabia takie pliczki. Jest tam info o stanie (ON/OFF) oraz dokladna data i godzina.

 

Wykresy rysuje narzedzie CACTI (skrypt do monitorowania stanu urzadzen w sieci) za pomoca RRD (narzedzie do rysowania roznego rodzaju wykresow). Dziala to na serwerku z poczta i www ktorego procesory i tak wiekszosc czasu sie nudza. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem tam 2 stare AccessPointy.

A... czyli jeśli AP działa i się pinguje, to znaczy, że dana obiegówka też się pinguje ;-). Dobry pomysł, bo bardzo prosty, ale w ten sposób niestety nic więcej nie odczytasz, a ja chciałbym temperaturę. Zastanawiam się nad podłączeniem jakiegoś routera z openwrt (mały pobór prądu), podpięcia do niego po rs-232 DS1820 i wysyłaniu danych w świat, też do Catci. Na razie podłączam do Catci starego laptopa z podpiętymi DS1820.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co doradzicie dla mnie. Mam podłączony sterownik po RS-232 do starego laptopa. Protokół komunikacyjny MODBUS, listę zmiennych dostałem od producenta. Monitoruję 10 zmiennych za pomocą darmowej wersji programu scadowskiego. Na więcej zmiennych trza kupić licencję za bajońską kwotę. Da się to w miarę prosto oprogramować inaczej bez systemu SCADA? Albo inaczej: czy jest dostępny darmowy programik do wizualizacji na więcej niż 10 zmiennych najchętniej z możliwością podglądu przez internet?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam sie do tematu temperatury dolnego żródła,

U mnie po 1,5 godz pracy 6,8/3,3 temp na zewnątrz 7,5 stopni a w domu 22,4. pompa dziala od początku września tego roku.

czy te temperatury dz są normalne wedlug was?

 

dopiero powoli kończę poddasze ocieplac na pierwszą warstwe, bo chlodek nadciąga i od jutra u nas śnieg z deszczem brrr

 

No to gratuluję zdrowia!!!! Jak Ty dasz radę ocieplać poddasze w temperaturze powietrza 22,4C to tylko powinszować. Ja w ubiegłym roku ustawiłem 17C na regulatorze, żeby się nie udusić przy robotach wykończeniowych. A i tak mało się nie wykończyłem z gorąca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję zdrowia!!!! Jak Ty dasz radę ocieplać poddasze w temperaturze powietrza 22,4C to tylko powinszować. Ja w ubiegłym roku ustawiłem 17C na regulatorze, żeby się nie udusić przy robotach wykończeniowych. A i tak mało się nie wykończyłem z gorąca ;)

:eek: wow no pewnie że mam obniżoną temperature u góry, otwieram rozdzielacze tylko na noc , wiec w dzień mam jakieś 17:) więc nie jest tak źle.

te 22 c mam w dzien na dole ,ponieważ mamy dwójkę małych dzieci na noc obniżona do 21-21,5 .

mogę sobie na to pozwolic bo mamy jedną taryfe :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...