Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?152498-Instalacja-pompy-ciep%C5%82a-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-robiona/page9&highlight=instalacja+tymi+recami+robionaQUOTE=pavosnop44;5600101]rwxw - dlaczego napisałeś że "uruchomiłeś monitoring twojej nwej pompy" czyżby coś się stało z poprzednią? podziel się proszę!a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby coś się stało z poprzednią? podziel się proszę!

Tak, w ubiegłym roku na początku lutego straciła moc, tak o ponad połowę. Chłodnicy stwierdzili awarię sprężarki. W sumie po około 12 latach mogło się to zdarzyć, zwłaszcza że jest tłokowa. Co się faktycznie zepsuło, to się okaże jak nowy właściciel ją naprawi, bo na razie stwierdził wyciek czynnika przez zawór serwisowy. Mnie udało się zdobyć ten sam typ co poprzednia, ale11kW więc zrezygnowałem z naprawy i właśnie ją testuję. Na razie widzę, że grzeje dużo mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie kolega dekar i jego temperatry,

zaglądasz jeszcze do tego wątku ?

Zaglądam :cool:

U mnie PC nie pracowała do tej pory dłużej jak 15 minut, wtedy miała temp. we/wy na DZ ok. 10/6,5

Teraz po gwałtownym ochłodzeniu w weekend pompa pracowała dużo dłużej po 2 godzinach nieprzerwanej pracy zanotowałem ok. 5,5/2,5

 

Mam teraz dodatkowy odwiert, więc powinno być lepiej, ale ponieważ dokładniejszy monitoring prowadziłem dopiero od grudnia 2011 to musi jeszcze trochę czasu upłynąć abym mógł stwierdzić czy jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam :cool:

U mnie PC nie pracowała do tej pory dłużej jak 15 minut, wtedy miała temp. we/wy na DZ ok. 10/6,5

Teraz po gwałtownym ochłodzeniu w weekend pompa pracowała dużo dłużej po 2 godzinach nieprzerwanej pracy zanotowałem ok. 5,5/2,5

 

Mam teraz dodatkowy odwiert, więc powinno być lepiej, ale ponieważ dokładniejszy monitoring prowadziłem dopiero od grudnia 2011 to musi jeszcze trochę czasu upłynąć abym mógł stwierdzić czy jest poprawa.

no to jestem spokojny, bo u mnie instalator okazal sie duzym optymistą, u mnie po 4 godzinach pracy nocnej 5,8/ 2,5.

zobacze jak bedzie przez ten sezon, jeśli temperatury będą kiepski planuje jakis poziomy spiralny okolo 100mb , co myślicie o takim połączeniu dolnych żródeł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiegówkę miałem na 2 biegu i taka byla delta gz,

czytałem w tym wątku że taka dt dla gz jest ok, ale nie bedę dywagował i zastosuje sie do poleceń doświadczonych użtkowników, zobaczymy czy cos się porpawi.głównie to bylo by fajnie gdyby zasilanie było w granicy 36-37 ( w lazience wtedy jest fajne ciepelko )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiegówkę miałem na 2 biegu i taka byla delta gz,

czytałem w tym wątku że taka dt dla gz jest ok,

 

Musisz sobie zdac sprawe o co chodzi w "zabawie" z PCi i COP. Twoim zadaniem jest takie ustawienie obiegowek, zeby jak najefektywniej zagrzac parownik i jak najefektywniej schlodzic skraplacz. Jesli masz obiegowki dobrane do swojej pompy, to powinny one chodzic na najwyzszym biegu. "Gowniane" oszczednosci kilku watow na mocy pompki obiegowej przekladaja sie na kilkukrotnie wieksze (w najlepszym przypadku) straty z tytulu nawet minimalnego obnizenia COP. Wynik globalny jest taki, ze SPF spada.

 

Po 2 h pracy temperatura DZ 9,1*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do liwko i adiqq

wiem ze takie temperatury zadaje się przy wiekszych mrozach - tylko ze mój domek jest to świeżak ichlonie energie cieplną w totalnych ilościach, tak sobie to wyobrażam ze jak teraz troszke bedę przegrzewał do tego jeszcze codzienne palenie (chajcowanie :sick: ) kominkiem.

Rozmawiałem dzisiaj z serwisantem(życzliwy kolo) i twierdzi że moje warunki nie są złe- wody gruntowe na wysokości 1,8 mpp i że smiało mogę studnie głębinową wiercić dla całej gminy(2-3 warstwy wody czy coś takiego) :rolleyes: - troszkę mnie to podbudowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...