Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A może krzywą masz za wysoko? Dzisiaj była zimniejsza noc i skoro ci wyżej podgrzało to na to wygląda.

 

Testuję nowe ustawienia. Doszedłem do wniosku że jak PCi pokazuje temp. podłogi 23*C to w domku jest całkiem przyjemnie, podniosłem temperatury wyjściowe na krzywej a podbicie w taniej dałem tylko +1*C. Wcześniej miałem większe podbicie i początkowo w domu było za gorąco potem po 1,5 doby robiło się chłodno a PCI jeszcze się nie uruchamiała , dopiero o 22.00 czyli praktycznie co dwa dni i grzała przez całą noc żeby znowu dobić temperaturę. Teraz po nowych ustawieniach PCi chodziła dzisiaj niecałe 3 godziny, w domu ciepło (22*C) ale nie tak bardzo jak na poprzednich ustawieniach. Spodziewam się że na noc znowu będzie dogrzewała ale jak długo to się okaże.

 

A DZ dalej mam ~ 10*C/5*C

Edytowane przez k***a*z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem większe podbicie i początkowo w domu było za gorąco potem po 1,5 doby robiło się chłodno a PCI jeszcze się nie uruchamiała , dopiero o 22.00 czyli praktycznie co dwa dni i grzała przez całą noc żeby znowu dobić temperaturę

 

Jakeij mocy masz pompe. Pompa pracuje co drugi dzień !!!

 

Od 3.11 do 18.11 CO+CW :

1T - 13kWh

2T - 273kWh

 

Po zużyciu 286kW przez 15dni wychodzi jakieś 19kW na dobe.

 

tak długo ci PC pracuje?

ja nie jestem w stanie podać reprezentatywnych temperatur, bo za krótki jest czas pracy pompy....

 

za okres od 1.11.do dzisiaj 18.11

zużycie 23kwh 1T i 232kwh 2T

suma=255kwh

.

 

255kW przez 18dni wychodzi jakieś 14kW/doba przy twojej pompie jakieś 7godzin pracy na dobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie dzisiaj PC chodziła ok. 3 h, ale zdarzają się noce że chodzi po 8 :) DZ - 6/1 GZ - 26/31 :)

 

Może byłoby by i lepiej, ale żeby podnieść T posadzki o 1 stopień PC musi chodzić całą noc. Podłogówka w płycie fundamentowej i stropie (obie po ok. 20 cm plus wylewki) więc cały beton musi się zagrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi "Mądry polak po szkodzie" ;-) , zostawię te ustawienia i zobaczę co się będzie działo, cały listopad to "kombinowanie" z sterownikiem.

 

W moim przypadku glownym "motorem" budowy domu byla narastajaca ciasnota 66-metrowego mieszkania. Mam tez w pamieci jakim ogromnym ono sie wydawalo te 13 lat temu po przeprowadzce z kawalerki :-)

IMHO maly domek to rozsadne i tanie rozwiazanie sprawy dobrego lokum, ale dla wygody trzeba miec jednak troszke wiecej tych m2. I wcale nie chodzi tu o rpowierzchnie salonu, ale o pomieszczenia pomocnicze i gospodarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku glownym "motorem" budowy domu byla narastajaca ciasnota 66-metrowego mieszkania. Mam tez w pamieci jakim ogromnym ono sie wydawalo te 13 lat temu po przeprowadzce z kawalerki :-)

IMHO maly domek to rozsadne i tanie rozwiazanie sprawy dobrego lokum, ale dla wygody trzeba miec jednak troszke wiecej tych m2. I wcale nie chodzi tu o rpowierzchnie salonu, ale o pomieszczenia pomocnicze i gospodarcze.

 

Co fakt to fakt, zależy ile kto potrzebuje tych dodatkowych pomieszczeń. Ja stwierdziłem, że garaż tak, ale nieogrzewany. W moim domku brakuje jednak spiżarki i jakiegoś małego lokum do różne rupiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...