Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zachodzę w głwę jakim sposobem adiqq ma u siebie 12 C, chyba mieszka w miejscu gdzie występuje jakaś anomalia geotermiczna.

(wulkan chyba się to nazywa):jawdrop:

 

Znasz pojecie " Brzytwa Ockhama"

 

Za Wiki:

"Brzytwa Ockhama (nazywana także zasadą ekonomii lub zasadą ekonomii myślenia) – zasada, zgodnie z którą w wyjaśnianiu zjawisk należy dążyć do prostoty, wybierając takie wyjaśnienia, które opierają się na jak najmniejszej liczbie założeń i pojęć".

 

Czyz nie jest bardziej naturalnym wyjasnieniem, ze adiqq ma popsuty termometr, niz mnozyc sztucznie "byty" szukajac wulkanu?

 

 

 

adiqq: TO JEST ZART

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwicie się że o tej porze roku, na styk wykonane DZ pionowe daje gorsze temperatury niż bardzo przewymiarowane poziome w glinie? bo ja nie...

aha, żeby nie było, mam 550mb DZ PE40 w glinie, mokrej glinie.

 

A ja mam 600mb DZ PE40 (4*150) + 80mb PE50 :p. Też w glinie. A po 2 h mam temp. w okolicy 7C :(.

Zauważyłem jednakowoż, iżę przy ogrzewaniu cwu dz daje o 1C więcej (mniejsza moc grzewcza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pyxis nie wiem jak u ciebie ale mam wrażenie że czujniki temp. w naszych pompach są jakieś dziwne

 

Mam wrazenie, ze to nie sprawa naszych pomp a po prostu wlasciwosci ukladow pomiarowych na DSach. Ja mam przylgowo, jak napisales na rurkach, termometry elektroniczne z czujnikiem na kabelku. Wczesniej sprawdzilem ich blad na wodzie lodowej, nanioslem na obudowe i koryguje wskazania.

Temp DZ roni sie u mnie tylko o 0,1*C od tego co pokazuje PCi, ale powrot juz o 0,8*C (pokazuje mi zanizona delte pompa). Roznica na temp skraplacza jest wieksza (prawie 2*C), ale ja mierzez temp zasilania na wyjsciu z PCi a jej czujnik jest blizej skraplacza (chociaz ronica mogla by byc raczej 0,2*C a nie 2). To samo z CWU. 2 czujniki w tym samym miejscu zbiornika i temp rona o 1,3*C z tego co pamietam.

Mysle, ze takir niedokladnosci ma kazdy pomiar realizowanych w PCi, tylko trzeba sobie z tego zdawac sprawe i nie brac tychn pomiarow za "pewnik". Zreszta i tak duzo wazniejszy jest pomiar spadku czy wzrostu danych temperatur. On juz jest przez dany czujnik realizowany bardzo precyzyjnie i doskonale spelnia swoja role w sterowaniu praca PCi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylgowo i pod warstwą ocieplenia rury ? Jaką masz temp otoczenia w pompowni ?

 

Na rure taka pasta co pod procesory sie smaruje - termoprzewodzaca. Na to czujnik i tasma izolecyjna - taka elektryczna. Na to pianka izolacyjna szara i opaski zaciskowe. Temperatura w pomieszczeniu gdzie stoi pompa 17-18*C. Ogrzewa je zasobnik CWU ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...