Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

no przecież miałem już pomiary robione wcześniej - cała sonda po izolacją, bardzo dobrze przylegająca do rury - było 8,7C

czyli realnie mam 6,6C - jeszcze sobie obmierze powrót tak z ciekawości....

 

Myslalem, ze to taki pomiar "zgrubny" byl tylko. Ten wczesniejszy.

No to wsumie i tak masz niezla temp DZ. U mnie jest po 3h teraz 4,1*C. Nie masz juz jednak tak nieprawdopodobnie wyskokich jak ta mierzona "zepsutym" termometrem. Dobrze, ze po 2 latach w koncu dales sie przekonac do mojej "teorii zepsutosci" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po 4h mam:

3,8/-1,2

 

Przez oststnie kilka dni zlecialo chyba o 1,5*C :o

U mnie też zleciało i jest 3 - 0 *C ale porównywałem zeszłoroczne zapiski i było podobnie.No może 0,2*C wyżej.:(

 

Czy zaobserwował ktoś niewielki spadek wydajności DZ po kilku sezonach czy jest tak samo co roku?

Zobaczymy w tym roku bo w zeszłym najniżej miałem +1 - -2*C a dwa lata temu zeszło do 0- -3*C ale to była pierwsza zima z grzaniem lecz nie do normalnych temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp. Dz od początku sezonu spadła około 1.5 C obserwowałem wczoraj pracę mojej

Pc po 6 minutach pracy pompy Dz mam zawsze najwyższe odczyty przyjmuje że jest to temp.

na dnie odwiertu. Wczoraj było to 7.2 C , najniższ jaką widziałem rano

( wstaje przed 5 rano ) po 6 h pracy Pc ,

1.7 C zasilanie - 1.3 C powrót .:oo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemal? tzn?

na starcie masz 5,3/1,3 ? a ile po 8h pracy? :p

 

DZ na sterowniku pokazuje temperaturę 3,6/-1,6 a termometr podaje 5,3/1,2 (po 5h). I na pewno błąd tkwi po stronie sterownika, ponieważ odizolowany kawałek powrotu się jeszcze nie szroni a według sterownika powinien.

 

Wczorajszy odczyt.

Gdybyś dostawał powiadomienia to już byś wiedział :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ogrzewam 320m2 podłóg. Ciezko powiedziec po jakim czasie pompa osiagnela temperaturę podaną. pompa pracuje w jednej taryfie i zawsze temp DZ podaje tuz przed wyłączeniem sprężarki. Nieraz pracuje ok 1 godziny a nieraz mniej. Wszystko zależy od temp na zewnątrz. W pompie Nibe mozna łatwo określic kiedy sprężarka się wyłączy. Określa to wartośc tzw. stopniominut . jak osiąga ok 0 to znaczy , że się wyłącza. Jak dzisiaj pompa startuje to po ok 5 min pracy wskazuje ok 5,0 / 1,0 pod koniec pracy czyli po ok 1 godzinie 2,4 / -1,7. Inaczej temp DZ by się zachowywała jesli pompa pracowala by w dwóch taryfach. Wtedy w dzien praktycznie by nie pracowała ( wtedy DZ sie regeneruje ) a wieczorem , w nocy by pracowała. W jednej taryfie włącza sie kiedy chce i eksploatuje DZ Nie wiem czy taka praca bardziej wplywa na " destrukcje " DZ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Inaczej temp DZ by się zachowywała jesli pompa pracowala by w dwóch taryfach. Wtedy w dzien praktycznie by nie pracowała ( wtedy DZ sie regeneruje ) a wieczorem , w nocy by pracowała. W jednej taryfie włącza sie kiedy chce i eksploatuje DZ Nie wiem czy taka praca bardziej wplywa na " destrukcje " DZ..

 

Regeneracja dz to kwestia miesięcy, a przynajmniej tygodni. Kilka godzin nie wpływa na stopień "destrukcji" dz. Inna sprawa to średnia temperatura dz w ciągu pracy pompy. Z moich obserwacji wynika, że lepszy COP miałem przy taryfie G11 - więcej i krótsze cykle pracy, mniejsze schłodzenie dz pod koniec cyklu. Zatem wnioski odwrotne niż u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...