Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie, nie grzeje jeszcze CWU

Zastanawia mnie tylko dlaczego zmienia się temp przy grzaniu CWU - rozumię że PC pobiera mniej mocy ale dlaczego ?

 

Pompa przy grzaniu CWU ma duzo wyzsza tempearature skraplacza niz przy grzaniu CO. Rosnie roznica temperatury DZ/GZ w konsekwencjj spada bardzo COP. Przy takiej duzej ronicy temperatur rosna opory wew sprezarki (wiekszy sprez), bierze ona wiecej mocy elektrycznej i jednoczesnie urzadzenie jest w stanie mniej energii odebrac z DZ (spada delta DZ). Jednoczesna konsekwencja jest spadek mocy grzewczej calego urzadzenia (zazwyczaj w zimie przy niskiej temp DZ sporo ponizej tej "nominalnej").

To taki "wzajemny splot niekorzystnych okolicznosci" ktory bije nas po kieszeni :-)

 

Przy zastosowaniu niskotemperaturowego grzejnika jakim jest podlogowka o odpowiednio duzej mocy (gesto rurki) ptocesy przebiegaja w "odwrotna strone", co cieszy nas przy placeniu rachunkow za prad.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc, nie dostrzegam różnic w temperaturach DZ dla CO i CWU...może jest różnica w delcie, ale nieduża w porównaniu do CO...

może dlatego że tego nie obserwuje?

 

U mnie jest różnica. Mimo, że cwu jest grzane krótko w porównaniu z c.o. to na wykresie widać wahnięcie w temp. dz w górę.

A temperatury dz idą w dół jak przed rokiem :(. Dzisiaj po nocnym cyklu 1,7/-1,4. W trakcie grzania cwu wzrosły do 2,2/-0,3. Ale pod koniec cyklu cwu moc dz spoooro mniejsza.

 

12_01_2013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale masz faktycznie problem z niedostateczna iloscia CWU? Jesli wystarcza, to nie ma chyba co kombinowac. Sens by to mialo, jak instalujesz zasobnik 200l i robisz mieszanie zamiast 400l bez mieszania.

Jesli jednak brakuje faktycznie CWU, to wyeliminowanie zjawiska stratyfikacji bedzie sensownym rozwiazaniem i jednoczesnie chyba najtanszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 8 h pracy DZ 3,5/-1,5

 

U mnie za to są wahania T Dz w zależności od pogody. Zauważyłem, że jak idzie odwilż pod ziemię dostaje się woda o T ok. 0 stopni i wtedy mam 2,5/-2,5 lub nawet 2/-3, gdy tylko złapie mróz uniemożliwiający odpływ wód powierzchniowych od razu 4/-1 lub coś w tych okolicach :) Jak na razie w tym roku minimum to 2/-3 ale tylko jeden raz, i kilka razy 2,5/-2,5 :) Przy max. podłogówce 28/33 (jeden raz) a zazwyczaj 27/32 (np dzisiaj i to wystarcza przy średniej dobowej T ok. -5) i tak wychodzi całkiem nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...