Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie potrafię wrzucić w lepszej rozdzielczości :(. Jak dajecie takieładne obrazki?

w kwadratowych nawiasach: link do obrazka . Trudno coś zobaczyć, chyba trzeba by porównać co się dzieje w krótkich okresach gdy cop jest dobry z okresem ze słabym copem.

Edytowane przez rwxw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do skalowania termometrów zamroziłem w lodówce średniej wielkości butelkę plastikową z wodą, później nawiercilem otwór w środku lodu i do niego wpuściłem sondy termometrów. Lekko poruszając butelkę czekałem aż sondy będą "pod wodą". Całość procedury :D przeprowadzana w nieogrzewanym garażu o temperaturze +12 st.C (na zewnątrz +1 st.C)

Wynik mnie lekko zaskoczył: +2,4 st.C na jednym i +2,6 st.C na drugim termometrze. A ich parametry techniczne mówią o dokładności pomiaru +- 1,0 st.C

Po prostu chińszczyzna :-)

 

Pomiar temperatur DZ po umieszczeniu sond z użyciem pasty termoprzewodzącej na metalowym odcinku rur doprowadzających solankę po dwóch godzinach pracy sprężarki: -0,5/-2,9 st.C Zresztą temperatura zimnej strony DZ jest zgodna co do 0,1 st.C ze wskazaniem sterownika pompy.

Czyli deltaT na poziomie 2,4K. Jest OK.

A woda była destylowana ,czy kranówa z zasoleniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem i Witam :welcome:.

Dz po 1 godzinie: +2/ -0,5

Gz 33,4/27,3

Pytanie do posiadaczy NIBE jaka temperaturę macie na czujniku temperatur dt. zasysany gaz (BT17)

Bo u mnie przy temperaturze Dz + 2 wskazuje +4,1, co raczej wskazuje że któryś z tych czujników nie wskazuje poprawnie ,bo jeśli tem. Dz na wejściu ma +2* to w jaki sposób zasysany gaz do sprężarki może wynosić +4.1*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem i Witam :welcome:.

Dz po 1 godzinie: +2/ -0,5

Gz 33,4/27,3

Pytanie do posiadaczy NIBE jaka temperaturę macie na czujniku temperatur dt. zasysany gaz (BT17)

Bo u mnie przy temperaturze Dz + 2 wskazuje +4,1, co raczej wskazuje że któryś z tych czujników nie wskazuje poprawnie ,bo jeśli tem. Dz na wejściu ma +2* to w jaki sposób zasysany gaz do sprężarki może wynosić +4.1*

 

U mnie wskazuje : temp zasysany gaz 4,1 , temp DZ wej. 3,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacji, którą opisałem tutaj : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48792-dom-ciep%C5%82y-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy&p=5812984&viewfull=1#post5812984

po 48h ciągłej pracy PCi (podnoszenie temperatury w domu z 17 do 20 st. C) na DZ jest 1,0/-4,0.

Docelowo PCi powinna pracować nie więcej jak 12h w ciągu doby (w największe mrozy), więc DZ powinno "styknąć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...