Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ladnie, tylko czy faktycznie tyle? Jakis kalibrowany termometr moze jest po drodze?

Jesli nie masz DZ zakopanego na 2,5-3m, to w lutym taka temperatura raczej malo prawdopodbona niestety.:(

 

Ja mam na takiej głębokości. Temperatury dz pod koniec cyklu 0,8/-2,2C.

Adiqq ma sporo płycej i sporo wyższe temperatury. Inni zresztą też.Głębokość zakopania dz to jeszcze nie wszystko - lepsze efekty daje podmokły teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem moją pompę 20grudnia. DZ zakopana na 160cm.Nie sprawdzałem jak wskazują dallasy ale mam je zainstalowane na 3 nitkach no i powrocie.Podaje pomiar uśredniony(mam mieszane DZ)Podczas postoju mam prawie takie same wskazania temp(rożnica 0,2 na jednej z nitek oraz na powrocie) ter.jpg Edytowane przez aleksus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem jak wskazują dallasy ale mam je zainstalowane na 3 nitkach no i powrocie.

 

To juz powinno wzbudzic Twoja czujnosc. Temperatura gruntu raczej nie bedzie w obrebie Twojej dzialki roznila sie o 1*C a tak pokazuja termometry. Dokladniej bedzie zainstalowac jeden termometr na wejsciu DZ do pompy, ale za to z wiarygodnym (kalibrowanym) pomiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz powinno wzbudzic Twoja czujnosc. Temperatura gruntu raczej nie bedzie w obrebie Twojej dzialki roznila sie o 1*C a tak pokazuja termometry. Dokladniej bedzie zainstalowac jeden termometr na wejsciu DZ do pompy, ale za to z wiarygodnym (kalibrowanym) pomiarem.

 

nitka nr3 o najwyższej temp jest zakopa na podmokłej łące(otoczonej rowami melioracyjne które nawet dzisaj nie są zamarzniete) ułożona liniowo. Jak pompa nie pracuje to mam róznice 0,2*C co by wskazywało małe prawdopodobieństwo rozjechania się czujników

Tak wyglądała latem ta nitka podczas zakopywania.

1348309613058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitka nr3 o najwyższej temp jest zakopa na podmokłej łące(otoczonej rowami melioracyjne które nawet dzisaj nie są zamarzniete) ułożona liniowo.

 

Ja tylko wskazuje "kierunek". Byc moze wlasnie taka temperature masz ze wzgledu na dobre warunki. Po prostu dla wlasnej informacji warto znac realna, nawet jesli by sie okazalo, ze jest roznica in minus.

 

Moje DZ tez zakopywalem w blocie:

 

http://szkut.com/dom/WykopDZ_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitka nr3 o najwyższej temp jest zakopa na podmokłej łące(otoczonej rowami melioracyjne które nawet dzisaj nie są zamarzniete) ułożona liniowo. Jak pompa nie pracuje to mam róznice 0,2*C co by wskazywało małe prawdopodobieństwo rozjechania się czujników

Tak wyglądała latem ta nitka podczas zakopywania.

[ATTACH=CONFIG]169884[/ATTACH]

 

Kolega to ma nitki nie w blocie tylko prawie w rzeke wlozone, tylko pozazdroscic.Ja mam wilgotne zwirki z glina ale przed wykonaniem DZ moglem dzialke kila razy przekopac i wiem ze na szerokosci 25 m sa lepsze miejsca i gorszena na wykonanie DZ takze roznice na czujnikach nawet do 1*C moze sie pojawic i wiem tez ze przy takich glebokosciach w tych zwirkach o roznych porach roku z ta woda roznie jest pewnie Ciebie to akurat nie dotyczy jak widze:cool: Koles ma PC 6km od mojego domu i on ma podobnie podmokly teren i temp.DZ lepsze od moich nie dla tego ze sfiksowane czujniki tylko wlasnie ta woda caly rok.

Edytowane przez pitersson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wskazuje "kierunek". Byc moze wlasnie taka temperature masz ze wzgledu na dobre warunki. Po prostu dla wlasnej informacji warto znac realna, nawet jesli by sie okazalo, ze jest roznica in minus.

 

Moje DZ tez zakopywalem w blocie:

 

http://szkut.com/dom/WykopDZ_2.jpg

 

Pyxis ze zapytam, czy Ty masz na tej spirali z PE jakies laczenia zakopane ? Tak to wdze na focie i te 800mb na ile sekcji podzieliles (jakie dlugosci) ?

Edytowane przez pitersson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacji, którą opisałem tutaj : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48792-dom-ciep%C5%82y-pasywny-albo-3-lub-5-litrowy&p=5812984&viewfull=1#post5812984

po 48h ciągłej pracy PCi (podnoszenie temperatury w domu z 17 do 20 st. C) na DZ jest 1,0/-4,0.

Docelowo PCi powinna pracować nie więcej jak 12h w ciągu doby (w największe mrozy), więc DZ powinno "styknąć".

Jakos długo sie wydaje pracowała pompa aby podniesz temp. o 3*C

U mnie pompa w przeciagu 29h podniosła temp. O prawie 7*C

a DZ po 45min przerwy miałem 4*C/1,6*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz po jakim czasie, to bardzo istotne....

 

Po 8h grzania

Pierwsze 3h temp 4/1

Po 3h 3/0 aż do rana , tak już jest od dawna, przez dzień pięknie się regeneruje.

między 13 a 15 w dzień zawsze jest 4/1 podaje bez przecinków.:yes:

Przekrój geologiczny

0-40m - glina mokra warstwy nieprzepuszczalne

40-60m - iły czy soś

60-100m - woda , woda , woda , dużo wody,

Edytowane przez hunter7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...