Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Jakos długo sie wydaje pracowała pompa aby podniesz temp. o 3*C

U mnie pompa w przeciagu 29h podniosła temp. O prawie 7*C

a DZ po 45min przerwy miałem 4*C/1,6*C

W tym domu jest dwukrotnie większa powierzchnia niż masz w swoim domu, a pompa ciepła ma 6kW mocy grzewczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pyxis , a jakiej długości wyszły te rowy , bo chyba też będę musiał robić spiralne ?

 

Srednio okolo 40mb na row. Te po zewnetrznec cut dluzsze a te wenatrz ciut krotsze (5m).

 

PS.

Wewnatrz jest jeden 35m. Reszta ma powyzej 40m.

Tu na fotce masz prace nad ta oststnia 4ta petla ktora dokopywalem juz po rozplantowaniu ziemi na dzialce.

 

http://www.szkut.com/dom/PCi_cd_3.jpg

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za fotki , a tą dodatkową pętlę dokładałeś bo brakowało zysku (kw) z tamtych trzech ?

 

Wczesniej nie mialem jak zrobic, bo lezala gora ziemi w tym miejscu. Uznalem, ze te 3x200 wystarczy i pewnie by starczylo, ale jak policzylem koszta dolozenia tej 4tej petli i to, ze po zagospodarowaniu ogrodu nie zrobie jej juz pewnie nigdy, to zdecydowalem sie jednak zrobic.

W sumie po zachowaniu DZ teraz widze, ze przy warunkach gruntowych jakie mam u siebie te 3 tez by daly rade. Gorzej by moglo byc, jak by woda gruntowa zeszla przy jakiejs suszy ze 2m nizej i ta 4ta to moja polisa na taki wypadek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam się coś kojarzy, ze trochę się wystraszyłeś temperaturami DZ i szybko robiłes dodatkową pętlę :p

 

Ale wtedy pompa chodzila w miesiac po wylaniu posadzek i to po 14h godzin na dobe. Takiego obciazenia nie przewiduje w moim zasiedlonym domu, wiec teraz widze, ze te 3 spokojnie by sie wyrobily.

Temperatury caly czas mialem w okolicach +1*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej :yes:

 

Jesli za "wystraszenie" uznac rozczarowanie, ze nie mialem +6*C jak wtedy podawal adiqq, toylko +1*C realnie, to tak. "Wystraszylem" sie.

Z wiedza ktora mam teraz, pewnie bym sie dluzej zastanawial, ale decyzja byla sluszna. Wiem tez, ze pompa spokojnie by sobie poradzila na tych 3 petlach, tylko na pewno teraz nie mial bym +2,2*C po 1h pracy pompy, tylko z 1*C mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj była dyskusja na ten temat...

 

Tak, dokladnie. Motywem przewodnim byla wymiana rury dobiegowej (ktora zreszta okazala sie sprawna bez nieszczelnosci).

 

Zauwaz, ze moje wnioski z zachowania sie DZ byly owocem 2 tygodni jego obserwacji. Teraz wiem, ze szybkie zejscie temperatury DZ w pewnym okresie jest zjawiskiem naturalnym i nastepuje nawet wtedy, gdy z DZ nie bierzemy energii. Wtedy uznalem to li tylko za efekt pracy mojej PCi. BLEDNIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta najniższa to liniowy zakopany w(piasek z gliną) ale te temp były podawane chyba po 2h pracy pompy.Po 12-14h spiralna zauważalnie zaczyna tracić w porównaniu do linowych.

Po 9h pracy

[ATTACH=CONFIG]170132[/ATTACH]

 

Ja uwazam ze spiralna ma prawo tracic po dlugim czasie do liniowych(zastanawialem sie nad spirala) ,moj instalator przekonal mnie tym ze gdy w krotkim wykopie jest wiecej rurki to łatwiej wymrozic grunt(dluzsza regeneracja) , da sie to wyobrazic:cool: Ale jak nie ma warunkow do liniowego to spirala jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...