Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

DZ po 1 godzinie pracy: 2,0/-0,5; 2,8/0,3; 3,3/0,3;

Dz po 6 godzinach pracy: 2,6/0,1;

Dz po 6 godzinach pracy: 2,4/0,1;

 

Tak czytam te temperatury i się zastanawiam, czy wszyscy, którzy mierzą je zewnętrznymi termometrami, mają je wyskalowane w wodzie lodowej ?

Przyznam, że zazdroszczę Wam tych temperatur. U mnie po 6 godzinach pracy jest -0,2/-2,4 no ale gdybym nie miał wyskalowanych termometrów to byłoby 2,2/0,0 :)

 

Przyjmując, że jednak jest tak słabo u mnie, po zakończeniu sezonu grzewczego, planuję wykonanie jednej dodatkowej pętli spiralnej 100 mb i czyszczenie filtra DZ (teraz, w trakcie trwania sezonu, instalator odradził tę czynność)

Dodatkowo sprawdziłem w studzience rozdzielczej, że żadna z 5-ciu pętli po 4 godzinach pracy 13:00-17:00 nie jest wyraźnie cieplejsza/zimniejsza - wszystkie mają te same temperatury, więc nie mam "martwej" pętli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja PCi jest opomiarowana termometrami KTY81, wg jej wskazań mam 4/-0.3 a wg moich DS18B20 5.3/2.8. Bardziej wierzę DS-om, nie dla tego że pokazują lepsze wyniki a dlatego że KTY81 na zewnątrz pokazuje temp. powietrza +4 a w rzeczywistości jest -1 co potwierdzają DS-y i zwykły termometr za okienny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja PCi jest opomiarowana termometrami KTY81, wg jej wskazań mam 4/-0.3 a wg moich DS18B20 5.3/2.8. Bardziej wierzę DS-om, nie dla tego że pokazują lepsze wyniki a dlatego że KTY81 na zewnątrz pokazuje temp. powietrza +4 a w rzeczywistości jest -1 co potwierdzają DS-y i zwykły termometr za okienny.

 

To moze ja mam juz DSy, bo sa znacznie dokladniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PCi ?, mi dali w podłogę, baniak i zew./wew. KTY81, podejżewam więc że pomiary DZ i GZ są zrobione na tych samych czujnikach.

 

Tak.

Hm... wnioskuje tylko po odczytach i porownaniu temperatur. Blad odczytu u mnie jest ponizej 1*C. Nawet tezn zewnetrzny sie mniej wiecej zgadza z zaokiennym jesli sie wezmie pod uwage, ze jest 2m wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...