Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatury dolnego źródła


Jacek150

Recommended Posts

Pyxis a to radyjko to do czego Ci służy? Jeśli do umilenia czasu w kotłowni to musisz wliczyć jego zużycie do COPU-u. Tych routerków i innych duperelków też. Żonie tak pajęczyna w nowym domu nie przeszkadza?!

 

Co prawda radyjka do COPu nie wliczam, ale te APeki juz tak, bo sa zasilane z pompy. O nie oparty jest moj system pomiaru czasu pracy.

 

Kotlownia/warsztat to moja domena. Ja jej garkow w kuchni nie ustawiam. ;)

Niestety nie dalo sie juz wszystkiego schowac w sciane. Zrobilem kolo pompy 2 gniazda i jednak listwa byla potrzebna. Jest tam tez kamera IP ktora patrzy i fotografuje termometry. Jak mi sie znudzi monitorowanie pracy pompy, to w diably wszystko odepne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Masz rację. W sumie u mnie żona też nie zagląda do kotłowni, ale ja mam tylko 2 m2 więc oprócz pompy to tylko beczka z zacierem tam się mieści. Szkoda marnować wysokich temperatur.

 

A co do tematu to u mnie wczoraj po 4 godzinach pracy +4,4/+0,4 (nie wiem jakie mam czujki i jaki mają błąd)

 

P.S.

Modele strowane już Ci się znudziły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deltaT w granicach 5,0-5,5 jest ciut za duża. Może warto spróbować zwiększyć bieg pompki obiegowej DZ ?

Taką samą deltęT miałeś na początku sezonu grzewczego ?

 

Dokładnie, praktycznie od początku (od września) na DZ mam deltę 5 stopni, niezależnie od jego temperatury. Pompki mam małe, chodzą na maksymalnych obrotach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszające jest chyba jednak to, że cały kolektor leży praktycznie w wodzie. Jak kopaliśmy to wody było minimum po kostki (babraliśmy się w błotku) i dlatego T DZ będzie zależna od T wód gruntowych. Jako, że mieszkam w dość mocno wciętej dolinie rzeki Wieprzy i przy zbiorniku zaporowym, ruch wody podziemnej odbywa się z terenów wyżej położonych w kierunku rzeki. Mam podejrzenia, że przez odwilże jakie ostatnio były u nas nieco podniósł się poziom wody w rzece, przez co woda podziemna stagnuje i dlatego mam takie temperatury. Poczekamy, aż coś się ruszy, może jak przyjdą mrozy będzie lepiej (ostatnio tak było - T skoczyła z dnia na dzień o 1,5 stopnia w górę). Z tego też względu (spore zasoby ciepła w wodach gruntowych) podjęliśmy decyzje o tak krótkim kolektorze. Mam w prawdzie jeszcze jedną pętlę pod domem, ale ta jest zapasowa i służy do GWC przed rekuperatorem w czasie większych mrozów. Dzisiaj rano dosłownie na 20 s odkręciłem zawór i T na wejściu PC od razu skoczyła o jakieś 1,5 stopnia. W razie jakby niebezpiecznie się T powrotu zbliżała do 0 to chyba jednak uruchomię tą dodatkową pętlę. Może nie będzie tak źle, poczekam jeszcze i zobaczę co się będzie działo. Zużycie prądu tak czy inaczej na poziomie ok 15 kWh/doba (CO+CWU) w lutym, ok. 97% w taniej taryfie, na razie daje radę (w domu 22-22,5 stopnia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem helikiem ale jakoś mnie nie wciągnęło,wole duże benzynki bo to dopiero jest adrenalinka:lol2:.Ten potworek na zdjęciu ma 74cm 3 w bokserku i ponad 8kM (11kg wagi).

 

Jeszcze na latanie trzeba poczekać bo dziś spadło ponad 10cm świeżego śniegu:bash:

 

A wracając do tematu DZ +0,3/-2,2*C nie szroni

Edytowane przez kkdarch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem helikiem ale jakoś mnie nie wciągnęło,wole duże benzynki bo to dopiero jest adrenalinka:lol2:.

 

Adrenalinka jest, to prawda.

 

Helik jednak uczy koncentracji. Chwila nieuwagi mamy co robic przez 2 wieczory ;)

 

http://szkut.com/fotki/cx450/Kret1.jpg

 

Po 1 godzinie DZ +1,9/-3,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrenalinka jest, to prawda.

 

Helik jednak uczy koncentracji. Chwila nieuwagi mamy co robic przez 2 wieczory ;)

 

http://szkut.com/fotki/cx450/Kret1.jpg

 

Po 1 godzinie DZ +1,9/-3,0

 

To chyba walkera ,jakby coś to mam podobny na części:D(60B) łopaty części głowicy.Podaj adres na PW to ci podeślę pozostałości gratis.:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba walkera ,jakby coś to mam podobny na części:D(60B) łopaty części głowicy.Podaj adres na PW to ci podeślę pozostałości gratis.:lol2:

 

Wiem, ze trudno poznac, ale to CopterX 450tka. Juz dawno (niejednokrotnie zreszta) odbudowany ;)

 

http://szkut.com/fotki/cx450/Odbudowany.jpg

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...