Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 400
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przegrała Radwańska i właściwie nie wiadomo czemu. Grała dobrze ale w decydujących momentach zabrakło jej tego błysku genialności który pokazywała grając z innymi zawodniczkami. Miała go za to Errani która w przeciwieństwie do Radwańskiej nie bała się ryzykować. Bez wątpienia zasłużyła na zwycięstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Isia przyjęła bardzo złą taktykę na mecz z Erranii. Niezwykle rzadko atakowała, cały czas czekając na błędy przeciwniczki - tymczasem sama popełniała bardzo proste błędy! Dużo racji ma amalfi twierdząc, że Radwańskiej brakuje ambicji. Widać było, iż nie zależy jej tak bardzo na zwycięstwie jak przeciwniczce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Isia przyjęła bardzo złą taktykę na mecz z Erranii. Niezwykle rzadko atakowała, cały czas czekając na błędy przeciwniczki - tymczasem sama popełniała bardzo proste błędy! Dużo racji ma amalfi twierdząc, że Radwańskiej brakuje ambicji. Widać było, iż nie zależy jej tak bardzo na zwycięstwie jak przeciwniczce.

 

W zestawieniu z Aną Ivanowic nie było tego tak widać, ale z wojowniczką Errani, która nie odpuszcza nigdy, podczas, gdy jedyną widoczną "emocją" na twarzy Agnieszki są zaciśnięte usta, rzuca się to w oczy.

 

Dziś o 11.00 grają nasze chłopaki debla. No i pewnie ciekawy mecz będzie: Nadal z Wawrinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Widać było, iż nie zależy jej tak bardzo na zwycięstwie jak przeciwniczce.

Tu się nie zgodzę. Zależało jej na pewno bardzo. Radwańska po prostu boi się ryzykować, woli klepać. Jakiś taki brak wiary we własne możliwości. To trochę jak dzieci, zamykają oczy w nadziei że niebezpieczeństwo zniknie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mnie boks juz bardzo denerwował, bo większość walk była ustawiana, co było widać. Ale po tej walce nabrałam do Diabla szacunku.

 

Trafne porównianie Gołoty do Radwańskiej. Ostanio się nie popisała i odpadła w pierwszej rundzie. Chyba w poniedziałek rusza Wimbledon. Zobaczymy. Oczywiście juz komentatorzy ją tłumaczą, że w zeszłym roku też tak było i doszła do finału, ale ja juz nie mogę słuchać tych tłumaczeń. Przestało jej zalezeć. "Idzie tą samą drogą" co Woźniacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Trafne porównianie Gołoty do Radwańskiej. Ostanio się nie popisała i odpadła w pierwszej rundzie. Chyba w poniedziałek rusza Wimbledon. Zobaczymy. Oczywiście juz komentatorzy ją tłumaczą, że w zeszłym roku też tak było i doszła do finału, ale ja juz nie mogę słuchać tych tłumaczeń. Przestało jej zalezeć. "Idzie tą samą drogą" co Woźniacka.

Ocena postaw zawodniczek i zawodników nigdy nie jest łatwa. Tenis to sport wymagający poświęceń jak każdy inny, choć może tego nie widać. Wychodzą na kort i klepią. Trzeba jednak zmusić się do bardzo cięzkiego treningu, być uparcie systematycznym i co chyba decydujące, umieć zrezygnować z tzw normalnego życia. Z tym chyba najtrudniej, tym bardziej jak sie ma tyle pieniędzy. To młode dziewczyny. Pokus jest masę, hormony robią swoje. Woźniacki ostatnio schudła o połowę. Nie po to przecież by lepiej grać. Radwańska też wygląda jak szczypiorek, tyle że z wynikami nie da się tego połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja zbyt dużym estetą jestem a tenis to sport "elegancki". Wolę oglądać, nawet przegrywającą, Woźniacką czy siostry Radwańskie niż Super Sister W. czy Łajzarenkę! Pewnie, że lepiej gdyby wygrywały. Z Isią jest chyba inny problem. Uwierzyła dziewczyna, że jest the best i przestała się rozwijać, dbać o swój warsztat. Uznała, że jej to co ma wystarczy. A rywalki jednak idą do przodu. A można jak Szarapowa: ładna, zdolna i wygrywa! (Tylko te jęki!!!).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Uznała, że jej to co ma wystarczy....

No właśnie z takimi stwierdzeniami byłbym ostrożny. Pamiętam co swego czasu mówił Wilander o takim własnie spadku formy jednego z tenisistów. Przytoczył swój przykład. Powiedział że póki był bardzo młody, do tenisa podchodził spontanicznie i niezbyt rygorystycznie. Opuszczał treningi, nie dawał z siebie wszystkiego, no luz. Wtedy wygrywał. Po kontuzji, która na dosyć długi czas wyłączyła go z gry postanowił zająć się tenisem na poważnie. Treningi na maksa, wszystko podporządkowane grze. Niestety przestał wygrywać. Jak sam powiedział zabrakło mu tej świeżości i czegoś czego nie potrafił określić. Luz dawał mu możliwość gry na najwyższym poziomie. Nigdy już nie udało mu się go odzyskać. Nie wiemy co tam w środku Radwańskiej siedzi. Może być prozaiczna rzecz. Spodobał jej się jakiś facet i to się odbija choćby na koncentracji. Może też ma problem z krzywym nosem albo pupą jak szafa trzydrzwiowa (których oczywiście nie ma). Dziewczynom trudno podobną idee fixe wyrzucić z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łajzarenka znowu dała popis. Grając z jakąś kwalifikantką poślznęła się i uklęknęła. Na powtórce widać było że nic takiego się nie stało. Łajzarenka jednak przewróciła się i z głosnym placzem leżała wijąc się na korcie. Makabra. Wyglądało jakby złamała nogę. Przyszła trainer, zaczeła z nią rozmawiać, łajzarenka przestała płakać., potem jakies bandaże i wróciła na kort. Przedstawienie jednak sie nie skończyło. Przy wymianach jakoś nie widac było by była kontuzjowana ale w przerwach zaciśnięte usta, łzy w oczach. Cyrk normalnie. Wygrała bez problemu i bez widocznych rezultatów kontuzji, pomijając przerwy, gdzie teatralnie utykała. Coś jest nie tak z przepisami. Łajzarenka odpoczywała ponad 10 minut. Kolejny raz przerywa mecz, tak naprawdę bez powodu, wybijając "przy okazji" przeciwnika z rytmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widziałam Jerzyka (wyjazd służbowy) :(

Almagro na trawie nie jest już takim kozakiem. Podobnie jak inni Hiszpanie.

 

Dziś gra Kubot i Agnieszka i jeszcze Majchrzak w juniorach. Nie mam polsatu, ale może w necie cokolwiek zobaczę.

 

http://www.wimbledon.com/en_GB/scores/schedule/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...