Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komin do kondensata-jakie wymiary?


Recommended Posts

Jeszcze jedna sprawa która mnie zastanawia. W tej chwili mam pusty, czysty szacht kominowy.

Wsadzać rure dwuścienną czy zasysać powietrze szachtem ? Jakieś plusy minusy tych rozwiązań ?

 

mozna zasysac szachtem tylko:

1 - filtr by sie przydal aby nie ciagnac syfu do kotla

2 - kombinacja przejscia szacht-kociol aby bylo szczelne

3 - wychladzanie komina

4 - do plusow na pewno nizszy koszt

Edytowane przez face
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powyższych powodów wybrałem 80/125 firmy Kominus, mimo że szacht miałem czysty. Koszt całego systemu (przybliżone):

Kolano 90* - 100zł

kolano 90* z podstawą - 100 zł

3x rura 1mb - 3x100 zł

Przejście przez dach skośny + fabryczne zakończenie Vaillanta - 250 zł

Za całość wychodzi więc poniżej 1000 zł, a odpada Ci "wyciąganie" ponad dach komina murowanego, co kosztuje sporo.

Z dachu wystaje tylko zgrabny kominek wyglądający prawie jak wywiewka kanalizacji...

http://img413.imageshack.us/img413/9343/komin.jpg

Edytowane przez MORHOT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powyższych powodów wybrałem 80/125 firmy Kominus, mimo że szacht miałem czysty. Koszt całego systemu (przybliżone):

Kolano 90* - 100zł

kolano 90* z podstawą - 100 zł

3x rura 1mb - 3x100 zł

 

Fajne ceny na rurę - ja póki co mam ofertę na 133/mb rury - to znacząco podraża. Jak rozumiem nie masz w tym kominie żadnej wentylacji? (ja planuję WM, ale nie jestem pewien, czy będę w stanie zlikwidować wszystkie szachty - teoretycznie tak, bo w kominie są wentylacje do 2 łazienek + kotłowni, ale że kocioł będzie mieć zamkniętą komorę - więc jak rozumiem nie jest wymagana wentylacja?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powyższych powodów wybrałem 80/125 firmy Kominus, mimo że szacht miałem czysty. Koszt całego systemu (przybliżone):

Kolano 90* - 100zł

kolano 90* z podstawą - 100 zł

3x rura 1mb - 3x100 zł

Przejście przez dach skośny + fabryczne zakończenie Vaillanta - 250 zł

Za całość wychodzi więc poniżej 1000 zł, a odpada Ci "wyciąganie" ponad dach komina murowanego, co kosztuje sporo.

Z dachu wystaje tylko zgrabny kominek wyglądający prawie jak wywiewka kanalizacji...

 

Wszystko ładnie ale komin i tak muszę budować bo mam w nim wentylację do kotłowni i łazienek. Buduję systemowy więc dodatkowy szacht kominowy to nie problem. Zresztą zawsze mogę wpuścić rure dwuścienną do środka.

 

Swoją drogą jak rozwiązałeś sprawę obowiązkowej wentylacji w kotłowni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak rozwiązałeś sprawę obowiązkowej wentylacji w kotłowni ?

 

WM z reku nawiew + wywiew i szczelne dzwi.

W kuchni gdzie płyta gazowa wywiew + okap podłączony do WM.

Nie mam żadnego pionu grawitacyjnego i dobrze się z tym czuję, a odbiór kominiarski to ściema - jak nie ten, to inny podpisze. Zresztą i tak 80% kominiarzy nie zna się na WM ani trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
WM z reku nawiew + wywiew i szczelne dzwi.

W kuchni gdzie płyta gazowa wywiew + okap podłączony do WM.

Nie mam żadnego pionu grawitacyjnego i dobrze się z tym czuję, a odbiór kominiarski to ściema - jak nie ten, to inny podpisze. Zresztą i tak 80% kominiarzy nie zna się na WM ani trochę.

 

Kurcze gubię się już w tych wszystkich teoriach :)

to w końcu przy WM można mieć w kuchni gaz czy nie??

czy WM w pom.gospod. jest aby bezpieczna, w końcu w wymienniku MW może dojść do jakichś nieszczelności i co wtedy ? gaz po domu rozniesie (skoro zapachy mogą się przenosić to i gaz pójdzie)?

może lepiej zrobić went. grawitacyjną w kominach systemowych można dokupić ciąg wentylacyjny. U mnie pom.gosporarcze nie będzie ogrzewane, do tego połączone (są oczywiście drzwi) z garażem dwustanowiskowym i obawiam się że będzie tam zimno i mi spadnie sprawność układu WM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...