Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Lukarny - komentarze


Lukarna

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 17,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Lukarna

    5212

  • agalind

    2245

  • Ardea

    1544

  • pumpaluna

    1322

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to czas na mnie, szybko przez to przejdę a później pogadamy o czymś przyjemniejszym, ok?

 

Plan na ten tydzień:

 

1. Zamówić płytki do:

a) łazienki górnej

b) łazienki dolnej

c) pralni.

 

Płytki nie zamówione. Na małe usprawiedliwienie dodam, że Pan Płytkowy mnie olał i nie ma z nim kontaktu. Sama nie wiem do końca jak mają być położone płytki w górnej łazience więc nie wiem jak zamawiać:(

Miał termin wewnętrzny mój do weekendu, niestety od jutrzejszego dnia szukam oficjalnie nowego Pana:(

Kuchnia ma być montowana 10 grudnia - czy znajdę kogoś do tego czasu??

 

2. Zamówić panele.

 

Panele nie zamówione :D Grono ustaliło że jeszcze nie mogę - jak mam za dużą wilgotność żeby kłaść to chyba też za duża wilgotność żeby leżakowały u mnie co?

 

3. Zamówić całe wyposażenie łazienek (no dobra bez drzwi do prysznica).

 

Nie zamówione:(

Ale za to wybrane, wysłane do wyceny;) Jak dostanę wyceny pozostanie tylko kliknąc "kup teraz"

 

4. Wybrać wkład do kominka.

 

Wybrane 3, wysłane do Kominka do akceptacji

 

5. Wybrać kamień na ramkę.

 

Wybrane 2, zaczekam na wycenę i wezmę tańszy

 

6. Policzyć pstryczki.

 

Policzone

 

7. Załatwić papiery od gazu.

 

Załatwione (podobno) jutro mam podjechać do Kierownika podpisac umowę

 

I w przyszłą niedzielę zrobię rachunek sumienia:)

 

ps. nie wierzę że to napisałam

ps2. ale dam radę co?;)

 

Uff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz problem łazienkowy - ten mniejszy.

 

To jest komin przy którym ma stać szafka pod umywalkę

http://img34.imageshack.us/img34/7308/m1fq.JPG

 

Uploaded with ImageShack.us

Komin ma 140 cm szerokości i tyle ma mieć szafka. Szafka stojąca bo takiej kobyły na kominie nie powieszę. Jak widać do komina została przyklejona zabudowa karton - gips która kryje rurę grubaśną od DGP. Luka nie pomyślała że ta zabudowa tam się kiedyś zjawi i zaplanowała wszystko tak żeby było symetrycznie. A teraz dupa.

 

I dwa rozwiązania wymyślone przeze mnie:

 

Zostawiam wszystko jak było zaplanowane i po prostu z boku zostanie mi kawałek ściany na wieszak na ręczniki:

http://img834.imageshack.us/img834/5482/bsoz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Czy przenoszę puszki na płytę, kupuję większe lustro, szafka zostaje taka jak miała być i z boku te ręczniki robią za "dopełnienie" szafki?

http://img844.imageshack.us/img844/3169/9svq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Czy jeszcze jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I drugi problem któremu nie dałam rady.

 

To ściana na której będa wisiały miska WC i bidet.

http://img841.imageshack.us/img841/7431/q2a2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Z lewej strony widać kabinę prysznicową.

Na całą ścianę położona jest płyta karton-gips i wszystko jest zlicowane bo stelaże było montowane w specjalnie zrobionej wnęce. Niestety od strony kabiny prysznicowej trzeba było zamaskować rurkę od odpowietrzenia kanalizy (jakies 5 cm) no i dochodzi szerokość ścianki od kabiny (14 cm)

Stelaże były montowane pięknie, symetrycznie we wnęce.

Półkę wymusiłam na Boskim bo sobie wymyśliłam że będą tam połozone płytki drewnopodobne na tej ściance i na półce się miały kończyć. Ale kazałam mu zabudować tak jak jest i wyszła kicha.

 

Dobra do brzegu:

Pierwsza rzecz:

Poproszę Boskiego aby dołożył trochę płyty w prawej strony, tak żeby chociaż kibelke i bidet były symetrycznie we wnęce. Będzie OK?

 

Druga rzecz

Jak położyć płytki na tej cholernej ściance?

Myslałam o czymś takim:

http://img819.imageshack.us/img819/6104/qtzc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ale jak mają być zakończone boki, tam gdzie "drewno" nie będzie dochodziło?

Białą płytką?

Bo na reszcie ścian będzie biała...

 

Buu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem nieźle :)

 

wez tą zieloną płyty zamaluj na biało bo z wyobraźnią u mnie słabo :D

na razie wersja nr 1 mi sie bardziej podoba

 

Nie pomyślałam żeby zamalować:D

 

wg mnie druga opcja (lustrzana) lepsza ale szafka :no: szafkę albo zrób większą albo tę powies symetrycznie względem lustra. Recznikami nie oszukasz symetrii :no:

 

[ATTACH=CONFIG]225201[/ATTACH]

 

Nie może być szafka wysunięta na komin bo będzie wąskie przejście:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie może być szafka wysunięta na komin bo będzie wąskie przejście:bash:

 

 

no to w takim razie zostawić pierwszą wersję a płytkami oszukać proporcje. Chodzi mi o to , żeby tutaj gdzie teraz dołożony regips zrobić pas "innych" płytek niż pod umywalka i lustrem

 

bsoz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za opcją pierwszą z umywalką a to dlatego że jest łatwiejsza w realizacji a ja mam już dość.

Opcja z kibelkiem, też jestem za dołożeniem płyty z jednej strony żeby było jednakowo grubo, ale płytki drewniane zrobiłabym WE WNĘCE, a na reszcie białe. Tak żeby było na odwrót :) i nie ma problemu jak łączyć na ściance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie zostawić pierwszą wersję a płytkami oszukać proporcje. Chodzi mi o to , żeby tutaj gdzie teraz dołożony regips zrobić pas "innych" płytek niż pod umywalka i lustrem

 

[ATTACH=CONFIG]225212[/ATTACH]

 

Pozostaje dac tam mozaikę drwnopodobną... Pasowałoby? Bo na tej ścianie ma być tylko mozaika między lustrem a szafką.

Albo po prostu białe

 

jeśli chodzi o pierwszą część drugiego problemu to dobrze kombinujesz - półke/wnękę zmniejszyć z prawej strony :yes:

drugiej częście nie jarzę ale zgłębię temat już jutro - teraz lece jz spac bo jutro wcześnie rano jade na badania

 

Przyjdź i zgłęb:)

Bo mnie gnębi

 

Jestem za opcją pierwszą z umywalką a to dlatego że jest łatwiejsza w realizacji a ja mam już dość.

Opcja z kibelkiem, też jestem za dołożeniem płyty z jednej strony żeby było jednakowo grubo, ale płytki drewniane zrobiłabym WE WNĘCE, a na reszcie białe. Tak żeby było na odwrót :) i nie ma problemu jak łączyć na ściance.

 

To własnie była moja pierwsza myśl - nie przenosimy puszek:)

A z tymi drewnopodobnymi we wnęce pomysł ciekawy - zupełnie na to nie wpadłam - tam pomalowane miało tylko być...

 

ooo pomysł pinacolady z innymi płytkami jest świetny

a drugi problem to ja tez nie kumam , gdzie te płytki maja nie dochodzić?

 

Bo ja nie umiem wytłumaczyć:(

Nie mogę dać drwnopodobnych na całą ściankę bo mi sie dodatkowo zlicowała szerokość murka od prysznica i mam zupełnie niesymetrycznie wiszące kible. I chciałam to oszukać dając te ciemne płytki dokładnie tak jak miała być wnęka - tylko nie wiem co z bokami...

 

I tak płytkarz wykończy takie płytki na środku ściany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo szczypiorku nie masz :p

 

Ani oregano:D

 

jaką listwą...? płytki ścięte pod kątem 45 stopni i się ładnie zlicują... tu masz zabudowę wnęki u mnie:

 

P1030603.JPG

 

P1030606.JPG

 

No to żart taki wisielczy z ta listwą, wybacz koleżance ona się wykańcza:D

 

Tu nie chodzi o zlicowanie na narożnikach tylko o połozenie płytek na części ściany. Ściana płaska i na tym położone na srodku płytki.

Żart żart Drogi Panie :)

Luka ja dziś bez kawki bo uziemiona jestem. Ciekawe co wymyślicie z łazienką. :)

 

Sama jestem ciekawa:D

 

ja Zrób dalej nie kumam 2części problemu drugiego ale jak najbardziej jestem za opcja płytek drewnopod. we wnece .

a obok umywalki wzdłuż ściany może być mozaika pod warunkiem ze między lustrem a szafka będą białe płytki ew. biała mozaika

 

A może wanna w drewnopodobnych??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...