Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Lukarny - komentarze


Lukarna

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 17,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Lukarna

    5212

  • agalind

    2245

  • Ardea

    1544

  • pumpaluna

    1322

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam aluminiowy kątownik, ale to głównie dlatego że płytki były tam cięte, bez fabrycznej krawędzi :) Właśnie piszę autobiografię: Moje życie z listewką :D Może zarobię na sesje na kozetce, po takiej wnętrzarskiej traumie :rotfl:

 

Cronin, naprawdę tak DA SIĘ ŻYĆ??

 

ps. będę miała listewki w kabinie z dwóch stron więc i tak nie wygrasz:p

 

Luka, temat normalnosci zostal niedawno wyczerpany;)

 

Jakiej normalności??:jawdrop:

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kinga

 

Tylko że zakup mozaiki to jedynie mała (kosztowna ale mała:) )część problemu - nadal nie wiem jak wykończyć je z prawej strony:bash:

 

Luka - a co planujesz na ścianę prostopadłą do tej l lustrem i nie chodzi mi o ścianę z oknem tylko ten uskok wynikający z zabudowy komina, dokładnie (chyba) na wprost drzwi wejściowych.....? Czy tam będą płytki białe czy farba? Bo jak farba to dupa. Ja proponuję położyć białe płytki . Wtedy koło lustra walnąc nie pasek mozaiki a pół paska mozaiki. Czyli nie 30cm a 15 na szerokości . Pozostałe 15cm zrobić też w białych płytkach czyli narożnik nam wyjdzie płytkowy (nam - boziu, wczułam się chyba za bardzo :rolleyes: :rotfl: ) i połączy się go pod katem 45st jak pan bóg przykazał. Bo rozumiem, ze te białe już nie twarde, nie grube i łatwe do szlifowania.....

 

Luka, Kinga ma troche racji,

 

ILE przepraszam? ILE????????????????????????????/ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga to jest taki uskok, widać lepiej na wizkach łazienki o tutaj:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172464-Dziennik-Lukarny&p=5156540&viewfull=1#post5156540

 

(post 48 jakby sie dobrze nie wkleiło)

 

I tam wszędzie miała być farba. Tzn płytki tylko do lustra przy umywalce i ewentualnie ten "oszukańczy" pasek na brzegu. Reszta farba:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?? Do dupy z tymi łazienkami.

Nie mogłoby coś raz iść cudnie??

 

Polazłam po raz setny do Esiaka i on kurde ma szlifowane narożniki z tych podłogowych. Da się? da się. Tylko jak ten heniutek Boskiego się przed tym broni to pewnie nie "umi".

 

Dobra, idę liczyć ile mi potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak Ty to zrobiłaś? Tzn jak przerobiłaś zdjęcie?

 

Kinga wszystko ok ale:

Tam jest około 30 cm miejsca. Jak dam 15 cm mozaiki to białe musiałyby być pocięte na 7,5 cm kawalątka. A dodatkowo te kawalątka musiałyby być zeszlifowane. I jeszcze dodatkowo - nigdzie w całej łazience (oprócz kabiny) białe płytki nie miały iść do sufitu:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawęź zatem maksymalnie pasek mozaiki do 2-3 kostek! Wtedy białe z prawej nam się poszerzy do ok 12-15cm. Poza tym jak Heniutek nie będzie chciał ciąć na takie kawałki to mu daj mozaikę do szlifowania to od razu zmieni zdanie ;)

 

No i białe p[ociągnij do sufitu na ścianie z umywalką i tym uskoku :yes: Będzie git!

 

bsoz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :)

 

Luka widze, ze masz nie lada dylematy :(

ja ciagle w biegu, a jak chce cos napisac, to mi net zrywa

 

wtrace moje doswiadczenie, moze bedzie Ci latwiej podjac dezycje :)

sama troche przeszlam z plytkarzem, ktory mial o sobie jak najlepsze zdanie, wszystko robil super, tylko ja sie nie znalam, albo plytki byly krzywe :mad:

nie raz poprawial rozne rzeczy w lazience, nawet wymieniajac poszczegolne plytki

niszczac w ten sposob pare metrow dobrych plytek ;/ co na koniec mu potracilam, nie rozstalismy sie w zgodzie, wiec tym bardziej nie mialam skrupulow

a po nim inny plytkarz musial troche poprawic i dokonczyc

 

ale nie o tym chcialam .........

jesli Twoj fachowiec mowi, ze twardy gres, ze beda odpryski to ma troche racji - ale tylko troche, bo jak ktos ma dobra maszyne i zna sie na rzeczy, to nawet dobry twardy gres umie dobrze dociac

ale jesli juz na dzien dobry sie "kryguje" to wierz mi, bedziesz niezadowolona i tak jak ja zmarnujesz plytki

 

wyjscia sa dwa - ciac plytki na 2 czesci i tym bokiem, jakby to powiedziec, oryginalnym ukladasz do naroznika, ale musi ladnie je sciac i ewentualnie oszlifowac do tych 45 stopni

 

druga mozliwosc to wlasnie wymarzona mozaika, ale np jak juz Pinacolada pisala dac 2-3 kostki od brzegu (reszta bedzie plytka cieta na prosto)

ja mam w kuchni 3 kostki mozaiki w poziomie, wlasnie ze wzgledu na koszty, reszta to plytka i jestem zadowolona z tego wykonania :)

bo mam moziake, tak jak chcialam, a nie zrujnowalo to mnie finansowo :)

 

jesli chodzi o pralnie - to pewnie, ze wersja ekonomiczna :) bedzie na mozaike :)

za polozenie i tak pewnie musisz nie malo zaplacic, to niech chociaz plytka jest tania :)

 

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka, weź już w końcu coś wybierz, bo jak czytam Twoje dylematy to mi ciary po plecach chodzą. Nawet nie przypuszczałam ze może być tyle problemów z łazienką. Myslisz, ze to nie bedzie tak, że wejde do sklepu, powiem TE i koniec ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to? Przeca mi przysłałaś ! Korale Ci tylko pierdolnęłam zielone :p

 

No, fakt:) Podobieństwo jest hmmm UDERZAJĄCE:lol2::lol2::lol2:

 

ps. Kinga zabiłaś mnie tą ścianą do góry wypłytkowaną...

Zupełnie w tą stronę nie kombinowałam ale to chyba dobry kierunek jest.

Prześpię się z tym, podumam po raz setny i jutro zamawiam;)

 

hej :)

 

cześć Słonko:)

 

ale nie o tym chcialam .........

jesli Twoj fachowiec mowi, ze twardy gres, ze beda odpryski to ma troche racji - ale tylko troche, bo jak ktos ma dobra maszyne i zna sie na rzeczy, to nawet dobry twardy gres umie dobrze dociac

ale jesli juz na dzien dobry sie "kryguje" to wierz mi, bedziesz niezadowolona i tak jak ja zmarnujesz plytki

 

w sumie to ja nie rozmawiam z płytkarzem tylko z właścicielem firmy bo płytkarz teraz nie mógł dojechać do nas:bash:

i własnie ten właściciel tak mnie troche zbija z tropu tym kruszeniem brzegów - poza tym w pracy mi układali te same płytki i je okrutnie postrzępili:/

i stąd obawy moje

 

wyjscia sa dwa - ciac plytki na 2 czesci i tym bokiem, jakby to powiedziec, oryginalnym ukladasz do naroznika, ale musi ladnie je sciac i ewentualnie oszlifowac do tych 45 stopni

 

druga mozliwosc to wlasnie wymarzona mozaika, ale np jak juz Pinacolada pisala dac 2-3 kostki od brzegu (reszta bedzie plytka cieta na prosto)

ja mam w kuchni 3 kostki mozaiki w poziomie, wlasnie ze wzgledu na koszty, reszta to plytka i jestem zadowolona z tego wykonania :)

bo mam moziake, tak jak chcialam, a nie zrujnowalo to mnie finansowo :)

 

jesli chodzi o pralnie - to pewnie, ze wersja ekonomiczna :) bedzie na mozaike :)

za polozenie i tak pewnie musisz nie malo zaplacic, to niech chociaz plytka jest tania :)

 

:hug:

 

No właśnie mozaika to jedyna forma dekoru jaka mi sie podoba - dlatego chciałabym gdzieś ją "wcisnąć;)

 

:lol2: Na twoją kuchnię czekam kochana :yes:

 

Ps. Dostałaś priv?

 

Dostałam i na smierć o nim zapomniałam:)

Odpiszę:yes:

 

Luka, weź już w końcu coś wybierz, bo jak czytam Twoje dylematy to mi ciary po plecach chodzą. Nawet nie przypuszczałam ze może być tyle problemów z łazienką. Myslisz, ze to nie bedzie tak, że wejde do sklepu, powiem TE i koniec ???

 

Nita nie czytaj bo ja beznadziejna jestem.

Oczywiście że można wejść do sklepu i kupić.

Wczoraj spotkałam w sklepie płytkowym starego kumpla ze studiów. Chwilę pogadaliśmy i on mówi: dobra lecę bo musze płytki kupić do łazienki.

- masz coś wybrane? - pytam

- nieee, no zaraz coś wybiorę

Wybrał (nota bene Masto paradyża;) ) i zanim ja objerzałam wszytsko to on już zamówienie składał:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...