Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Lukarny - komentarze


Lukarna

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 17,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Lukarna

    5212

  • agalind

    2245

  • Ardea

    1544

  • pumpaluna

    1322

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ech dziewczyny wiecie jak mi się lekko na duszy zrobiło jak odpuściłam??

Od razu świat piękniejszy jakby;)

 

Żeby nie było za kolorowo.

Mam za duży brodzik. Kabina miała być wymurowana 100x90 i taki też brodzik zamawiałam. Teściu zrobił troszke większą - na zapas;) Jako że we wtorek ma być w końcu płytkarz, pojechałam dziś rano na budowę żeby z Boskim obgadać szczegóły. I tak od słowa do słowa - zaczęliśmy mierzyć kabinę, dyskutować jakby ją lekko pomniejszyć bo za szeroka itd itd i nagle Boski mówi: to zmierzymy ten brodzik. I zmierzyliśmy.

Jak wół: 100x100:sick:

Trochę mi piórka opadły.

 

W sumie wystaje jakieś 1,5cm poza obrys kabiny:confused:

To co nam na szybko przyszło do głowy:

1) wkujemy go te 1,5 w ścianę

2) może da się go te 1,5 cm obciąć?

3) a może jakimś cudem uda się wymienić na prawidłowy?

 

Ad. 1.

Izolacja zrobiona na gotowo, trzeba by wszystko rozwalać itd - płytki byłyby "na" brodziku a nie "za" brodzikiem

 

Ad. 2.

kto to zrobi i czym? I czy w ogóle to możliwe?

 

Ad. 3.

Pojechałam do mojego Pana Sprzedawcy Instalacyjnego - we wtorek ma dzwonić i pytać czy wymienią - brodzik kupiony rok temu:sick:

 

A poza tym same dobre informacje:)

1. 3 sypialnie zrobione na gotowo, czwartą skończą we wtorek. Kolory wyszły bardzo fajne, wchodzę co chwile na górę i się gapię z zachwytem:):)

2. Łazienka wymaźgana folią w płynie, oklejona taśmami. Miała się robić we wtorek ale musimy najpierw zakończyć sprawy brodzikowe, w związku z czym na pierwszy strzał chyba pójdę płytki w korytarzu...

3. Wybrałam fugę do szarych płytek -0 wybór banalnie prosty, będzie fuga o nazwie "szara":lol2::lol2::lol2:

4. Panele wniesione na górę i aklimatyzują się;) Start w przyszłym tygodniu.

5. Zmodyfikowałam (zubożyłam) zamówienie na szafki łazienkowe - czekam na przystępniejszą cenę.

6. Okap kuchenny dostarczony do Stolarza - znaczy się że kuchnia się robi:)

7. Wysprzątałam garaż!!!!!!! Nie myślałam ze ktoś jest w stanie tego dokonać a tu taka niespodzianka:):):) Żałuję tylko że nie zrobiłam zdjęcia przed - padlibyście z wrażenia ile można mieć smieci i rupieci w jednym pomieszczeniu:sick:

8. Wysprzątałam dziś cały parter - zajęło mi to mnóstwo czasu, wyniosłam mnóstwo piachu i jeszcze więcej śmieci, chyba kupię karnego jeżyka dla najbardziej nieporządnych;)

 

No i to chyba tyle.

Oczywiście pominęłam mnóstwo szczegółów typu: odnalezienie części odpływu liniowego na którym połozylam już laskę, nie odnalezienie części do montażu misek i bidetu w związku z czym musiałam nabyć nowe (części, nie miski), perypetii związanych z wyborami kolorów i chwilami grozy z tym związanymi i wielu wielu innych:)

 

Będą zdjęcia - wiem, ze to najciekawsze elementy:D ale jutro:)

Musze je zgrać z aparatu a mój komp nie ma wejścia na nic:D

 

Mam tylko jedno pt: wybieramy kolor dla Najstarszej

http://img853.imageshack.us/img853/2767/b01r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Chwile grozy związane były z tym świńskim różem - gdyby nie przytomy umysł Boskiego młoda miałaby taki cudny kolor na ścianach:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gdzie te zdjęcia co?:mad:

 

Kawał pracy odwaliłaś na urlopie :)

Ja tylko odnośnie paneli, bo na montażu brodzika się nie znam, więc nie mącę. Byłam wczoraj u znajomych, wchodzę paczę paczę a tu na podłodze leży znajomy śnieżny. Kładli go 3 lata temu, wygląda świetnie :D

Aż pożałowałam, że nie wzięłam go też na cały dół, ale mam w pamięci cały ten piach wnoszony z piaskowej górki przed domem, więc płytki dla mnie są rozsądniejsze niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Dzienniku jak na przykładną forumkę/foremkę:D przystało:p

 

Paneli się doczekac nie mogę. Ale też nie mogę doczekać się kuchni i płytek i reszty kolorów i schodów i...

wszystkiego:lol2::lol2::lol2:

 

Asiunia, pokój młodego - hmmmm wesoły lecz oczojebny....;) meble to chyba białe co? poza tym - odwaznie....mój młody w mieszkaniu miał żółto-cytrynowo kolor jeszcze rozbielony...też było ciekawie..póki maluchy sa małe trzeba im frajdę kolorystyczną zapewnić...tylko czy on odpocznie w takich barwach????

 

pokój młodej - jak na młoda przystało - róż....no nie moja bajka Kochana, bo ja Dziewczynki nie mam, ale gdybym miała, zapewniam, że jakby kochała miłością pierwszą i nieskażoną kolor różowy - to taki bym jej w pokoiku zrobiła;)

 

najbardziej mi się Wasza sypialnia podoba - spokojna, ciepła - miałam podobny kolor w sypialni w mieszkaniu - będzie Wam się cudnie wypoczywało tam...i nie tylko;)

 

ja tez nie mogę się płytek doczekać najbardziej i kuchni

 

całuję mocno:hug::hug::hug::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jak zobaczył kolor to powiedział:

łał ale mam faaaaajny pokój:):)

 

Na chwilę zdjęcie zadowolonego lokatora

 

 

Meble jeszcze nie wiem.

Na bank będzie czerwone łóżko. Szukam właśnie czegoś do przechowywania zabawek jedynie bo ubrania i tak w garderobie.

Może będzie coś w ten deseń:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99847410/

 

ale zobaczymy.

 

Młoda ma taki przybrudzony jasny fiołkowy, na zdjęciu to ten po bokach. Szukałyśmy brudnego rożu ale niestety z marnym skutkiem:)

 

A nasza sypialnia? Jak ją zobaczyłam po pierwszym malowaniu to byłam załamana:) Ale później ładnie domalowali, wyschło, wyrównało się, zdjęli taśmy i z każdym dniem piekniała w moich oczach:)

Teraz już jest OK:)

Edytowane przez Lukarna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ekranie niebieski nie wygląda oczojebnie ;) z białymi mebelkami lub jasnymi drewnianymi (brzoza, rozbielony dąb) będzie bardzo fajnie wyglądało.

Różowy jest niezbędny jak się ma młodą Damę. Też przed nim nie ucieknę , w końcu to pokoje dla dzieci nie dla nas :)

Sypialnia bardzo bardzo :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ekranie niebieski nie wygląda oczojebnie ;) z białymi mebelkami lub jasnymi drewnianymi (brzoza, rozbielony dąb) będzie bardzo fajnie wyglądało.

Różowy jest niezbędny jak się ma młodą Damę. Też przed nim nie ucieknę , w końcu to pokoje dla dzieci nie dla nas :)

Sypialnia bardzo bardzo :yes:

 

u mnie mocno oczojebny..

ale najwazniejsze że Młody szczęśliwy - bo cóż ważniejszego???

całuję Was dziewczyny i znikam nad morze - u nas dzis nieciekawie pogodowo, ale kuperkiem trza poruszać...:bye::hug::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spać nie spałam ale po gościach sprzątałam. Wczoraj pierwszy dzień imprezki urodzinowej, dziś druga tura.

 

Asia - pokój młodego intensywny, ale bardzo wesoły Najwazniejsze, że młodemu się podoba. Z czerwonymi dodatkami będzie fanie kontrastowało. Tylko postaraj się, żeby dużo kolorowych zabawek nie stało na wierzchu bo wtedy zrobi się misz masz. Jak kupisz te białe regały (tez planuje do Leny) z czerwonymi pojemnikami to będzie supcio. Białe bioureczko z czerwona lampką, jakiś obrazek na ścianie (pewnie jakieś cars lub planes) i pokój jak z bajki.

 

Kolory dla najstarszej u mnie na monitorze jakies niewyraźne. Tło, na którym sa pomalowane nie wygląda u mnie na białe a pewnie takie jest. Cięzko mi określić, który kolor podoba mi się najbradziej.

 

Jeśli chodzi o różowe pokoje dla dziewczynek to u mnie na razie spokój, - no chyba ze ta zachcianka dopiero przed moją królewną. Na razie białe ściany i mnóstwo kolorowych zabawek sprawdza się idealnie. Jak będzie szła do szkoły to zrobimy metamorfozę ;)

 

Jak położycie panele (już całkiem niedługo) to dopiero zrobi się fajnie. Bo tylko wstawić meble i mieszkac :) Ale Wam zazdroszczę tej adrenaliny :D

 

Wczoraj była u nas chrzestna Lenki, która w piątek wprowadziła się z rodzinką do nowego pięknego domu. Przyjechali na urodzinki po pierwszej nocce spędzonej w nim :) Szczęśliwi i zadowoleni :)

 

Spadam ogarniać dom po wczorajszym szaleństwie i przygotowywać się do najazdu drugiej ekipy.

 

Ściskam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga młody na razie ma czerwony stolik ikeowki i czerwone krzesełko. Biurko za półtora roku jak pójdzie do szkoły;)

Dostanie właśnie jakiś regał na zabawki, żeby miał dużo dużych pojemników do schowania skarbów.

Chcę kupić dywan żeby mógł do woli bawić się na podłodze.

 

Planuję trochę zabawek schować w garderobie. Posegreguję je tak żeby w "ładnych" regałach w pokoju były te którymi się bawi najchętniej czyli ukochane "hotlisie", Lego Duplo, narzędzie i obowiązkowo książeczki. Reszta w starych nie pasujących pudłach wyląduje w garderobie;)

 

Jak zamieszkamy to bardziej "wyczujemy" pokój i wtedy będziemy go upiększać;)

 

Obydwie z Nitą tak świętujecie intensywnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na łóżko 140 cm mogę kupić pościel szeroką na 200 cm?? Czy dużo za duża będzie??

 

 

Luka - mnie jest wstyd bo ja dopiero we wakacje się dowiedziałam ze istnieje cos takiego jak pościel podwójna czyli taka na 200-220cm. My zawsze pod pojedynczą czyli taką na 140-150 a łożko mamy 160;) Taka pościel wymusza bliskość między małżonkami polecam :rotfl: No i lepiej się ścieli bo rozkładam ja na płasko bez żadnych podwinięć :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...