Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Lukarny - komentarze


Lukarna

Recommended Posts

ps. chleb sie piecze

Luka jaki chleb pieczesz ? podziel sie przepisem plizzz )

swego czasu pieklam rozne, ale chetnie przygarne Twoj przepis :)

wczoraj zrobilam pizze i bulki i tak mi sie program hydropieczenie spodobal, ze chetnie cos jeszcze upieke :)

przeszukuje wlasnie net bo zdobie bulki z ziarnami :)

 

u nas dzis mroz nieco zelzal, ale i tak ok. -10

wczoraj po poludniu bylo -16

 

Pinacolada sliczne podusie :) udanej imprezki :)

 

Amglad jakim peknietym okiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Lukarna

    5212

  • agalind

    2245

  • Ardea

    1544

  • pumpaluna

    1322

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Luka jaki chleb pieczesz ? podziel sie przepisem plizzz )

swego czasu pieklam rozne, ale chetnie przygarne Twoj przepis :)

wczoraj zrobilam pizze i bulki i tak mi sie program hydropieczenie spodobal, ze chetnie cos jeszcze upieke :)

przeszukuje wlasnie net bo zdobie bulki z ziarnami :)

 

u nas dzis mroz nieco zelzal, ale i tak ok. -10

wczoraj po poludniu bylo -16

 

Pinacolada sliczne podusie :) udanej imprezki :)

 

Amglad jakim peknietym okiem ??

 

Słońce Ty moje, pękło mi po obejrzeniu salonu jednego pana:D

to nawiązanie do piosenki Polska-Kultu

 

 

Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy? Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy....

 

a jak robisz hydrobaking? włączasz program tylko czy wstawiasz do środka naczynie z wodą dodatkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga pochwal się później czy się udało:)

 

Słonko ja taka nieperfekcyjna pani domu;) Chleb piecze maszyna, ostatnio na topie jest pełnoziarnisty z przepisu z maszynowej książeczki (ale to taki oszukany pełnoziarnisty z dodatkiem mąki 550). Jak piekłam pełnoziarnisty prawdziwy ( z 1850) to niestety tylko najstarsza ze mną chętnie go jadła...

 

Aniu z pekniętym okiem;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce Ty moje, pękło mi po obejrzeniu salonu jednego pana:D

to nawiązanie do piosenki Polska-Kultu

 

 

Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy? Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy....

 

a jak robisz hydrobaking? włączasz program tylko czy wstawiasz do środka naczynie z wodą dodatkowo?

Amglad nie bylam na tym dworcu ........ i jak widze to wszystko, to nawet nie chce ......

 

no z tym pieczeniem, to wlasnie szukalam w instrukcji o wstawieniu wody i jie znalazlam, wiec ustawilam tylko program

bulki wyszly pyszne i miekkie, takie lekkie

 

ale wlasnie wciaz sie zastanawiam, czy wody nie trzeba ....... bede jeszcze raz szukac w instrukcji, bo pierwszy raz tego programu uzylam

 

a Ty tez masz taki ? jak robisz ? z woda czy bez ???

 

 

Luka eeee do maszyny to nie ...... chlep robie w foremkach .....l bardziej tradycyjnie ....ll

no nic szukam dalej :) nie spieszy sie ;) cos znajde :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym pieczeniem, to wlasnie szukalam w instrukcji o wstawieniu wody i jie znalazlam, wiec ustawilam tylko program

bulki wyszly pyszne i miekkie, takie lekkie

 

ale wlasnie wciaz sie zastanawiam, czy wody nie trzeba ....... bede jeszcze raz szukac w instrukcji, bo pierwszy raz tego programu uzylam

 

a Ty tez masz taki ? jak robisz ? z woda czy bez ???

 

 

mam hydrobaking i zawsze robiłam bez wody, ale cos ostatnio mnie naszło, czy to aby prawidłowo...i jakoś mam kiepską instrukcje, bo jasno nie jest napisane, dlatego pytam...

bo jak pieke na innym programie- np do ciasta drożdżowego to tak samo dobre wychodzi jak na hydro...a powinno byc lepsze, nie???;)

jak cos znajdziesz, to daj znac...

ostatnio czytałam jakies przepisy na mieso pieczone i dziewczyna zawsze wkłada naczynie z wodą do pieczenia i tak mnie to zastanowiło...

buziaki

 

Luka, piekna jesteś Pani Domu:yes::yes::yes::yes:

bardzo mi sie w tej roli podobasz:yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amglad przejrzalam raz jeszcze, nie ma nic o wstawianiu pojemńika z woda, a wbudowanego ten typ tez ńie ma, wiec wyglada na to, ze wystarczy wlaczyc program

aaaa i powiem Ci, ze bulki pieczone na programie do pizzy ne sa takie pulchne, jak na tym hydro

 

ja mam taka instrukcje w wersji papierowej

tutaj w pdf ...... Moze bosch ma tez takie do pobrania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Wam się przyznam, jak modelowo dałam doopy

 

Zakupiłam piekarnik parowy z myślą o pieczeniu chleba (zastosowaniem pobocznym miało być parowe pieczenie ryb - moje młode tylko w takiej formie przyjmuje), ale głównie chodziło o chleb.

I co?? i goowno, kupiłam nie ten na który się napaliłam - nie da piec się w nim chleba, który wymaga wysokich temperatur, mój piec wyciaga tylko 150.

Mam więc najdroższe sitko do gotowania na parze :mad::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boziu, jak ja czytam o tych waszych piekarnikach to stwierdzam, że chyba mam najtańszy i najbardziej podstawowy model na swiecie ;) Ale ze ja jestem taka kuchara jak z koziej doopy trąba to mi taki poki co wystarcza . Dzis piekłam kurczaka w piwie i wyszedł wyśmienity :D Chleba czy bułek nie pieke i jakos mnie nawet do tego nie ciagnie

 

Niespodzianka udała się . P jak otworzył drzwi to szoku doznał. Przywitał gości w ...dresie :oops: ale szybko się ogarnął ;) Jedzonko było mniammm...., był schab, kurczak w piwnie i pieczen wołowa. ziemniaczki, buraczki, papryczka i surówka z marchewki i jabłka..... Tort + sernik gotowany (kupny ) , szampan, kawa, herbata....

 

Wczoraj na imprezie u kumpla dowiedziałam się, że L należy się odszkodowanie nie tylko z własnego NW ale i z OC przedszkola. Mogę wystąpić o oba równocześnie i nie zamierzam tego nie wykorzystać. Mało tego - podpowiedziano mi , że jak dostanę kasę to mam złożyć odwołanie - odwołania zawsze są rozpatrywane pozytywnie - czasami dopłaca tylko stówkę ale to i tak zawsze coś. Podziałam w tym temacie i zobaczymy ile Nusia zgromadzi kaski - zamierzam jej to odkładać na "zaś" - temu się jeść nie daje.... Teraz jest za mała żeby zrządzać pieniążkami ale kedyś jej się przydadzą...

 

Luka - jakie plany na najbliższy tydzień ????? Mam nadzieję, że stasiuniek skończy łazienki - już się nie mogę doczekać tej górnej :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Malka to musisz teraz dużo na parze "piec" żebyś doceniła sprzęt;)

:hug:

 

Kinga, fajnie że się niespodzianka udała:) Ty pomysłowy Dobromirze:)

O odszkodowanie zawsze warto zawalczyć - w końcu po coś są składki płacone, nie?

 

Plany pytasz??

Hmm w sumie co ja tam mogę planować, wszystko zależy od tego jak się panowie zabierać do roboty będą...

 

W łazienkach zostało

 

Górna:

- położyć płytki w kabinie,

- zrobić obniżony sufit,

- zamontować halogeny

- zafugować (muszę kupić fugę brązową)

- pomalować

- zamówić lustro

- zamówić drzwi do wnęki prysznicowej

- zamontować je (drzwi)

- zamówić oświetlenie

- zamontować pstryczki

- zamontować ceramikę i baterie

 

Dolna

- zafugować

- pomalować

- zamówić lustro

- zamówić oświetlenie

- zamontować pstryczki

- zamontować ceramikę i baterie

 

To co na zielono to Stanisław + ludzie Boskiego resztę my + hydraulik

 

 

  • Jeszcze Stanisławowi zostanie pasek płytek + parapet w pralni.
  • Oprócz tego ludzie Boskiego mają położyć panele na korytarzu na górze i na dole (salon i mały pokój) i tym samym zakończone będą podłogi w całym domu.

Potem zostaną im tylko wyprawki i tym samym zakończą prace u mnie.

 

  • Stanisław ma iść gdzieś na inną robotę i jak tam skończy to wróci do mnie położyć schody do piwnicy i skończyć wszystkie płytki kotłownia/piwnica.
  • Muszę wezwać jutro hydraulika żeby założył grzejniki na dole gdyż różnica temperatur jest masakryczna: na dole 12 stopni, na górze 17,5 - przy ustawieniu sterownika na 12,5:sick:. Od razu dogadam z nim kiedy przyjdzie pomontować ceramikę i baterie.
  • Jutro muszę wysłać P bo brakującą paczkę płytek do dolnej łazienki:/
  • W przyszłą niedzielę pójdziemy na budowę i P będzie montował pstryczki a ja będę usiłowała sprzątać górę - o ile panowie już się stamtąd wyniosą. Dzisiaj testowo założył prawie wszystkie w sypialni - idzie mu to sprawnie i szybko więc jest nadzieją że chociaż z tym nie będzie problemów;)

 

Dzisiaj pomierzyłam "z natury" garderoby, muszę coś w nich zaplanować żeby to miało ręce i nogi. Każdemu jakiś drążek i chociaż parę półek. Zastanawiam się czy nie narysować tego i nie dac stolarzowi do wyceny, jak nas cena nie zabije to zamówimy gotowe i koniec. Nie będzie w garderobach żadnych szuflad to nie powinno być źle, co?

 

I to w sumie tyle, dużo pisania a same pierdoły takie.

Ale jak wiecie te pierdoły są niezbędne do zamieszkania;)

 

A teraz idę zjeść kolację;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka jesli chodzi o garderobe, to wykorzystaj sobie planer z Ikei, wydrukuj i daj stolarzowi do wyceny

zawsze to latwiej wyobrazic sobie , jak masz na papierze i w jakims programie :)

jakby co,to chetnie pomoge :)

 

Alez masz dopracowana liste, niesamowite :) pelna profeska :)

 

Malka a nie da sie wymienic piekarnika nawet za doplata ?? Dlugo go juz uzywasz ???

kurcze szkoda, ze takie niedopatrzenie :(

 

Pinacolada jesli nie potrzebujesz tylu funkcji w piekarniku, to podstawowy wystarczy .....l kazdy wybiera wg tego, do czego go potrzebuje

dla mnie waznych bylo kilka programow (a nic nie poradze, ze odrazu piekarnik ma ich duzo wiecej ;) ) i oczywiscie energooszczednosc,bo uzywam czesto, wiele razy w tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luka, piękna łazienka :) a plan jak sprawnie sporządzony, lepiej już sie szykuj na parapetókę

 

Nita dzięki:)

To nie plan to moje pobożne życzenia:D

 

Zobaczym,y co się uda w tym tygodniu zdziałać. Ale fakt - ciągle coś do przodu i to cieszy najbardziej:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Ikeowskiego programu nie umiem ogarnąć:sick: Znalazłam tylko taki do szaf PAX o to chodziło??

 

Wrzucam wymiary garderoby numer 1 :)

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/843/uyhk.jpg

 

Mam nadzieję że będzie coś widać;)

 

Wlaścicielka:

- prawie 8-letnia modnisia.

Wymagania??

- drążek na sukienki

- drążek na bluzy, bluzki inne

- półki na rzeczy "składane"

- wieszaczki na torebki, apaszki i inne pierdoły

Bielizna będzie w komodzie w pokoju (chyba raczej nie ma miejsca na komodę w garderobie:()

 

Myślałam żeby na krótszych ścianach dać drążki (na jakich wysokościach?????)

A na wprost drzwi półki.

 

I co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada jesli nie potrzebujesz tylu funkcji w piekarniku, to podstawowy wystarczy .....l kazdy wybiera wg tego, do czego go potrzebuje

dla mnie waznych bylo kilka programow (a nic nie poradze, ze odrazu piekarnik ma ich duzo wiecej ;) ) i oczywiscie energooszczednosc,bo uzywam czesto, wiele razy w tygodniu

 

 

Święta racja :yes:

Dla mnie ważne były prowadnice teleskopowe i termoobieg ;) dlatego mam jaki mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej coś takiego

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/577/2fos.jpg

 

Tylko teraz:

- na jakiej wysokości drążki i czy trzeba jej aż tyle?

- jakie półki (wysokie/głębokie)?

 

Jeden drążek by musiał być na dłuzsze, prawda? Może w takim razie dac jeden na górze z pod nim półki np na pudełka jakieś?

A na drugiej, krótszej ścianie dac dwa drążki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...