Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Magdo , bardzo piękne wnętrza się szykują.Chciałam zapytać o tą tapetę dla dzieci-w paseczki.Widziałam w internecie i baaardzo mi się podobała już kilka miesięcy temu.Potem jednak przestraszyłam się kupowania na odległośc-bez obejrzenia w realu.Chodzi mi właśnie o niebieskie paseczki dla 6 letniego synka.Czy jakość jest wg Ciebie dobra , podoba Ci się?Widzę , że masz wielkie wyczucie i dobry gust dlatego proszę o pomoc.Chętnie ją kupię , jeśli wygląda porządnie-a rozumiem że widziałaś ją niejako na" żywo".I jeszcze druga kwestia -czy meble w salonie będziesz robiła na zamówienie jako nazwijmy to ciąg dalszy kuchni czy masz coś upatrzone?Mnie podoba się SELVA ale ceny zabójcze.Wprawdzie potrzebuję 1 komodę i jakiś stolik pod tv,więc niewiele.Może masz coś ciekawego na oku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej masulda:bye:

 

Z ta tapetą to cię chyba miło zaskoczę:) Kosztuje 50 zł i jest z LM:lol2: Także nie musisz bać się zakupów na odległość - możesz iść i sama pomacać:D

 

Zabudowę stałą oczywiście będę robić na zamówienie. Mam tu na myśli (chyba wszystkie) szafy, bibliotekę itp. Pozostałę meble? Coś czuję, że tak się skończy - też będą robione. Ale na pewno nie przez tą samą ekipę.

Do zabudowy stałej znalazłam fajną fabrykę pod warszawą. Te meble będą z MDF-u więc duża fabryka świetnie się powinna sprawdzić. Meble takie jak ława czy fotel na zamówienie (drewniane, nie MDF), jeśli już będę robić, to u stolarza. Znajomi ponoć mają świetnego, który robił im parę replik fajnych mebli artdecowskich i są zachwyceni. Jeszcze nie wiedziałam, więc potwierdzić nie mogę, ale mam nadzieję, że nie kłamią:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich tych, którzy pytali:)

Podłoga pochodzi ze sklepu Stoltimber

 

Właśnie będą ją zamawiać, ale dowiedziałam się dziś smutnej rzeczy (a nawet dwóch):

Po pierwsze trochę zdrożała:( niby tylko 10%, ale zawsze:(

A po drugie, co gorsze, firma przenosi się na rynek skandynawski. Swoją działalność w Polsce kończy z początkiem maja, także jest niewiele czasu na jej zamówienie:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha:lol2: masz rację. Facet powiedział, że i tak 70% zamówień mieli ze skandynawii, okazało się, że i surowce tańsze i w ogóle, więc się stąd wynoszą:( Ale miejmy nadzieję, że zdążę ze swoją.

 

Jedyną obawę jaką mamy w obec tej podłogi, to ten efekt postarzenia. Polega on głównie na nieregularnych, takich trochę wystrzępionych brzegach desek. W dotyku wszystko jest dość gładnie, nic nie haczy, ale i tak obawiamy się, jak użytkuje się taką podłogę. Ma któraś z was tak wykończone dechy? Da się z tym żyć? Bo efekt boski:yes: Do piątku powinnam zamawiać, i tylko to mnie powstrzymuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się przekonałam, że człowiek remontujący/wykańczający/budujący swój dom, nawet w spokoju pochorować nie może:(

 

Wczoraj rozłożyło mnie na maksa. Ponad 38 st. gorączki, potworny kaszel, dreszcze itp., itd. Dziś postanowiłam nie ruszać się z domu (choć zaplanowane już miałam spotkania, np. z facetem od klimatyzacji). Odwołałam wszystko, przyszła niania, myślę - poleżę sobie w spokoju. A tu przed 11.00 telefon. Kurier z przesyłką pobraniową. Fachowców akurat jak na złość dziś miało nie być, więc już wiem, że będę musiała gonić na budowę:sick: To sobie poleżałam i pochorowałam:no:

 

Do tego okazało się, że ta umywalka + nóżki to jakieś 40 kg. Wszystko na ogromnej palecie. Na szczęście facet jak zobaczył schorowaną, biedną kobitkę, to się zlitował i wwiózł mi towar na wózku do mieszkania. Nie wiem jak moi panowie by sobie z tym poradzili, gdyby zostawił im to przy aucie (jak mają w przepisach:mad:)

 

Może i dobrze się złozyło, ale za to znowu gorzej się czuję:sick: U nas, jak to określa moja koleżanka, Ciężkowice Wielkie:lol2:. Czyli mama chora, mała chora i niania chora. Na szczęście tata chorował 2 tyg. temu - może go teraz nie ruszy:D

Edytowane przez MagdaZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny , ja kupowałam podłogę Kahrs i w najnowszym katalogu są właśnie podłogi tego typu jak Magdy.Piękne , nie widziałam na żywo , jedynie w katalogu , są to nowe wzory , chyba olejowane i też gotowe do ułożenia.Ja zdevydowałam się na inny rodzaj , ale może gdyby ktoś był zainteresowany to niech zajrzy do Kahrsa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masulda, a możesz przesłać link dokładnie do strony, na której można znaleźć taki typ podłogi jak mój. Przejrzałam katalog 2010 (2011 nie znalazłam) i niczego takiego nie widzę:( Bardzo mnie to interesuje, więc byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe pamieta, że jakeiś pare lat temu- no może trochę więcej " ludzie z meblowego" przywieżli mi zamóioną kanapę ... heheeh. Już sie śmieje jak o tym sobie przypomnę:) Zadzonili domofonem to ja grzecznie zeszłam na dół, pokwitowałam odbiór kanapy a panowie nim sie obejrzałam byli juz w aucie i odjechali.... a ja sama lat 15 dziewczynka zostałam z tą kanapą na dole przed blokiem heheheh . Pamietam, ze wiosna była to sobie na niej usiadłam i czekałam żeby ktoś zanjomy sie pojawił i na szczescie sie pojawił zadzwoniłam po wsparcie ...Ale przygode miałam:) . Teraz to sie zawsze pytam czy mi zamówiony towar wniosa do domu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: no tak, stary numer:lol2: na szczęście znam te numery i już przez telefon upewniłam się, czy mi pomoże. Jak on, że to nie należy do jego obowiązków, to ja, że musi przyjechać jutro, bo sama i do tego chora nie dam rady. To go przekonało:) 15 min. poświęcił, ale za to 2 razy jeździć nie musiał. Polecam tę metodę!;) No i oczywiście napiwek niezłły dostał, coby mnie nie wyklinał przez resztę dnia;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na koniec dnia, jeszcze mały quizzz:D

Pytanie brzmi, który kominek podoba ci się najbardziej? (a precyzyjniej: która obudowa kominka)?

 

nr 1:

http://images35.fotosik.pl/450/78c7dcc6c3fc4079med.jpg

 

nr 2:

http://images37.fotosik.pl/589/0da5c177203a4d37med.jpg

 

nr 3:

http://images46.fotosik.pl/597/6564fe8ec23d54b5med.jpg

 

Chciałam tylko przypomnieć, że mój kominek będzie wpisany w rysunek biblioteki, co pozostaje, moim zdaniem, nie bez znaczenia:)

Głosujemy!

Liczę na was:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to , że faktycznie nie ma takiego wzoru.Kupowałam podłogę 7 miesięcy temu i potem już przestałam się tym tematem zajmować.Chodziło mi o Kahrs Supreme.Sprawdziłam teraz na ich stronie http://www.kahrs.com i sposób ułożenia jest faktycznie inny niż prezentowany przez Ciebie , Magdo.Ale są to też podłogi ze specjalnymi efektami ogólnie biorąc czyli postarzane , szczotkowane i pokryte olejem.Pamiętam też , że Chapel Parket ma piękne podłogi.Mocno je rozważałam ale jednak zrezygnowałam z olejowanej podłogi na rzecz lakieru matowego.Może Chapel ma takie ułożenie?Niestety pozbyłam się już katalogów ale na stronie na pewno można pooglądać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, faktycznie jest identyczna. Nawet nazywa się tak samo:lol2: teraz chociaż wiem, skąd wzór ściągnęli;) I tak samo jest postarzana, i taką samą dziure ma na środku, i poszarpane brzegi (załączam zdjęcie dowodowe:)):

http://images40.fotosik.pl/618/b448f27a414f0537med.jpg

Chapel Empire

 

Ale jak znam Chapela, to kosztuje nie 200 a 400, a może i 500 zeta za metr:(

 

Ale pojawiłasię nowa czarna wizja, poddająca podłogę Empire (niezależnie której firmy:D) pod dużą wątpliwość. Otóż mąż mi uświadomił, że taka dziura w podłodze będzie mi się pojawiała regularnie w postaci siatki co 66 cm (a nawet gęściej, bo na stykach kasetonów powstaną na pewno kolejne dziury). Czy ja to zniosę???:confused: Pod światło będzie to wyglądało jak po jakimś precyzyjnym ostrzelaniu:lol2: Wcześniej jakoś o tym nie pomyślałam:(

 

Może jednak warto przemyśleć jego koncept zamówienia takiego samego wzoru u parkieciarza, z zaznaczeniem, że podłoga ma być precyzyjnie spasowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...