Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba;)


Recommended Posts

no właśnie, a ja niestety dość dużo rzeczy myję ręcznie. Wszystkie lepsze np. porcelanowe talerze, filiżaneczki, różne patery i inne ozdobniki z B&B itp. Bo mi zwyczajnie ich żal. Jak już tyle zapłacę, to nie chcę wyjmować porysowanych ze zmywarki. A zmywarka jednak po czasie zostawia ślady. Więc chyba ten ociekacz musi zostać, choć wolałabym ten pierwszy zlew:( Edytowane przez MagdaZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magda,

pisząc o braku symetrii umiejscowienia piekarnika miałam na myśli: względem całego ciągu dolnych szafek.

 

Ale może ja już mam pokręcone nastawienie, od analizowania, porównywania, jaka opcja kuchni, z piętnastu chyba, jakie biorę pod uwagę, lepsza......

 

Bardzo fajne są te szafki/ szuflady po obu stronach płyty/piekarnika - czy są różnej szerokości, tj. te po lewej węższe, te po prawej szersze?

Edytowane przez Anjazzielonego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda,

Symetria względem witryny i zabudowy podoba mi się, wydaje mi się, że to właśnie góra zabudowy bardziej wpływa na odczucie symetrii.

Jeśli chodzi o zlew, to rzeczywiście przesunęłabym go na prawo, ale dałabym zlew stalowy lub kamienny (jak blaty) podwieszany i dwukomorowy, z czego jedna komora pełniłaby funkicję ociekacza. Tym to sposobem sterta (wiem, że tymczasowa) zmytych naczyń nie będzie widoczna z salonu/jadalni. Ceramiczny zlew w połączeniu z drewnianym blatem na wyspie wydaję mi się trochę zbyt rustykalny jak na NY style...A może, jesli wyspa jest wystarczająco rozległa (nie znam wymiarów), podzielić wyspę na dwie części - z blatem kamiennym- roboczym i po przeciwnej stronie drewnianym-jadalnianym wspartym np na jakichś ładnych toczonych lub innych nogach. Poniższe zdjęcie obrazuje z grubsza o co mi chodzi.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172466-MagdaZZZ-się-urządza-będzie-eklektycznie-(chyba-)/page13

A w ogóle zdjęcie to pochodzi z mojej ukochanej (i niestety kompletnie niedostępnej finansowo) kolekcji kuchni w stylu nowej klasyki - kolekcji BeauxArts Siematica. Coś mi się wydaje, że obiło Ci się to o uszy ;-).

Acha i jeszcze mam małą uwagę dotyczącą tzw storage space, mam to na myśli te rzeczy które raczej chcemy ukryć, typu produkty spożywcze, garnki, talerze, kubki, sztućce, ścierki, , roboty kuchenne, papiery do pieczenia, chemię, itp itd..wydaje mi się, że masz trochę tu trochę mało szafek krytych. Dość oczywistym rozwiązaniem wydaje sie zamiana pięknej przeszklonej witryny na szafkę z litym frontem, no ale wtedy niechybnie straci ona na swej lekkości. I tu mamy znowu trudny wybór pomiędzy estetyką a pragmatyzmem....

 

Zdjęcie , nie wiedzieć czemu nie przeszło. To załączam linka do strony:

http://www.siematic.com/INT/en/our-kitchens/collection/country-style/beauxarts/beauxarts.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, co do Twojej kuchni- to blat roboczy jest arcyważny i chyba nie muszę Cię do tego przekonywać, nawet jeżeli teraz spędzasz w kuchni 20 min dziennie. Musi być wystarczająco długi i praktycznie umiejscowiony.

 

Zlew po drugiej stronie ciągu kuchennego spowoduje ciągłe chlapanie wodą na podłogę przy pierwszej próbie przenoszenia czegoś na drugą stronę. Moim zdaniem mała ociekarka przyda się bardzo lub zlew dwukomorowy, Zauważ, że w dużych kuchniach angielskich, w których zlew jest umiejscowiony w wyspie- jest zlewem nr 2. Pierwszy jest w blacie roboczym.

 

Kuchnia zapowiada się ślicznie i oczywiście o tych detalach musisz sama zadecydować.:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anju te szuflady właśnie też mi się szalenie podobają I uważam, że będą bardzo praktyczne - 8 szuflad 40cm - poezja:D Na przyprawy, na folie spożywcze, na pojemniki próżniowe, na miksery/blendery itd. itp. Wszystko będzie miało swoje miejsce. Ale też się zastanawiam, czy one są równe? Nie wiem, powiem szczerze, bo jeszcze nie mam projektu zwymiarowanego. Ale wydaje mi się, że mógł tak zrobić: po lewej 40-stki, a po prawej 50-tki. Chyba nie będzie to aż tak widoczne.

 

Shannon jeśli chodzi o storage space to wszystko mam pod kontrolą:D Ta ściana za winklem za lodówką, wyglądająca niepozornie, z kinkiecikami i obrazkami, to będą cztery 60cm szafy cargo od podłogi do sufitu. Drzwi z mdfu będą otwierane na klik klak i fazowane w poziomie tak, aby wyglądało to na ścianę z dużych kwadratowych płyt.

 

Na stronce, którą podałaś, chyba nie znalazłam tego, o co ci chodzi, ale znalazłam kuchnię ze zlewem na wyspie + hokery. I nie wygląda to źle:)

http://images40.fotosik.pl/623/b83b9f095f4f1aaamed.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/634/f103fc076a0f20dd.jpg

 

a z czego myślicie ten blat jest? Bo fajny mi się wydaje:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda,

to o co mi chodziło jest na 16 zdjęciu w zakładce Gallery w podanym linku; niestety jestem ułomna trochę komputerowo i nie umiem podać dokłądnego linka.

Jeśli masz tam jeszcze cztery carga po 60 cm, to nie mam pytań, a sposób w jaki je "ukryłaś" megacwany, BAARDZO uwielbiam takie patenty.

A ten blat to pewnie basaltina, z tego co pamiętam to za bagatela 4 tys EUR za mb, za to jaki piękny!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shannon uwielbiam Cię:hug: Sam najwyższy cię tu chyba zesłał;)

Przecież to roziwązanie jest genialne:D Wklejam zdjęcia, żeby inni wiedzieli o czym mowa:

http://images38.fotosik.pl/633/665fadb2d2e559b9med.jpg

 

po drugiej stronie takie fajne póły dodające lekkości całej wyspie:

http://images43.fotosik.pl/640/6f28b9bc422853cd.jpg

 

I nawet kolor blatu wybrałam wstępnie taki właśnie szary:D I teraz już taki zostawię:yes: (bo wcześniej nie miałam pewności jak to wyjdzie, a teraz już wiem, że super:))

 

A tu jeszcze przykład takiej pustej ściany z pochłaniaczem i kinkietami (i też takie właśnie planowałam:)):

http://images47.fotosik.pl/642/325c3d68d148e60cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetko właśnie też mi się tak wydaje, że to niezbyt szczęśliwy pomysł:no: Tym bardziej, jak wprowadzę w życie pomysł Shannon, to już w ogóle nie będzie mi przeszkadzało, że zlew jest jakiś mocno widoczny, bo będzie to całkiem osobna część wyspy:) I w tedy i tak postawię na ociekacz.

Idę popatrzec jeszcze raz na twój zlew;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magdo

to mój debiut na FM. Podczytuję Twój watek od 2 tygodni czyli odkąd stalam sie posiadaczką domu do rozbudowy i jest to dokladnie to co ja uwielbiam i będe chciała mieć u siebie, jak uda mi sie najpierw znalezc architekta do projektu przebudowy :).

 

Przeszłam juz kilka etapów urządzania: pierwsze mieszkanie było nowoczesne ze szklanym barkiem, szklanymi drzwiami na wskroś nowoczesne - moja architekt uwielbiała oswietlenie , wiec mialam kilkadziesiat zrodle swiatla z których nie korzystalam, teraz mam wnetrze podobne do twojego z podloga w jodelke, ale normalna (maz nie zgodzil sie na francuska) i nowoczesna kuchnie - z bialego MDF z czarnym blatem.

 

Co do dylematów kuchennych co dac na sciane w kuchni to: w pierwszym mieszkaniu mialam szybe - super w utrzymaniu czystosci (ale tam wszytsko bylo ze szkla) a teraz mam czarny mdf na scianie i czarne blaty i w utrzymaniu czystosci tez jest extra.

Co do tapety pod szyba moja koleznak ma w tak w kuchni od 3 lat i do tej pory jest ok

 

Juz nie zanudzam i bede kibicowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda nie mam zblizenia zlewu ale on calkiem ladnie jest wyprofilowany i ladnie lezy na blacie:yes:.Powiem Ci ze ten zlew jest piekny - wiem brzmi nieskromnie ale on mi sie mega podoba...:DNie wiem jak Ty ale ja bardzo czesto uzywam ociekacza - odstawiam na nimumyte owoce i warzywa, no i czasem trzeba cos umyc recznie, bez ociekacza wyglada gfajniej ale jest mniej praktycznie.

A nie myslalas, zeby w wyspie umiescic i zlew i kuchenke? Jak duza jest twoja kuchnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ruszać okapu, chcę aby został tam gdzie jest. To była taka stała dla projektanta, tak jak witryna i ściana wysokiej zabudowy (dlatego dzisiejsze uwagi, że jest niesymetrycznie trochę zbiły mnie z pantałyku;)). Zreszta wtedy znowu miałabym zero blatu przy zlewie.

A że zlew śliczny to wiem, bo widziałam go na żywo:yes: To też była jedna z tych rzeczy, które od początku wiedziałam, że muszą u mnie być. Dopiero przeniesienie go na wyspę zmusiło mnie do szukania rozwiązań mniej rzucających się w oczy:( Ale na szczęście chyba wygra funkcjonalność:D

Od razu pobiegłam napatrzec się jeszcze na Twój. Jest naprawdę cudny:lol2: A powiedz tylko, to 50 czy 60? (stawiam na 60:))

 

lasvegas witam Cię serdecznie. Zaglądaj i komentuj:) Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło boze ile ja straciła....a tu takie dyskusje, zdjecia, nowe pozyteczne forumki.

Sprawe kominka ogarnelam (mnie sie podoba 1 ale w poloaczeniu z biblioteka rozumiem całkowicie wybor 3) ale jak magda zaczela o kuchni....... po 17 dylemacie sie juz poddalam. Magda po prostu powala mnie twoj perfekcjonizm stanowisz prawdziwa konkurencje dla Darcy pod tym wzgledem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magda wpadam z rewizyta .Widzę ,ze zdecydowanie tutaj zagoszczę na dłużej .Zapowiadają się nietuzinkowe wnętrza... wypowiem się jeszcze co do zlewu..Jeżeli zdecydujesz sie na zlew wpuszczany ,to odradzam wówczas blat drewniany ,zrób kamienny.Natomiast będę Cię namawiać na zlew ,który mam , w wersji xl.Jest rewelacyjny i dziękuję Bogu ,że nie wybrałam jednokomorowego .Ociekacz bardzo się przydaje..i to nie tylko do umytych warzyw .Nie wszystkie naczynia myjesz w zmywarce ,czy np.noże ..nawet do rozmrażania czegokolwiek się przydaje, zostawiasz na noc ,bez używania talerzyka.Itp.pPrzykłady można mnożyć.Nie ,nie wyobrażam sobie teraz życia bez ociekacza:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kacha ty mnie jeszcze nie znasz:lol2: najchętniej zapanowałabym nad każdą uszczelką i śrubką. Dlatego się tak u mnie wszystko ślimaczy;) I jak słuchałam u Darcy, że nie może wytrzymać ze swoim perfekcjonizmem, a widziałam jak często idzie na kompromis i przymruża oko na niektóre rzeczy, to aż się bałam co będzie ze mną:lol2: Ja nie znoszę kompromisów i każdą rzecz którą sobie wymyśliłam czy wymarzyłam chciałabym zmieścić w tym jednym mieszkanku. I dobija minie fakt, że się nie da:( Ale będę próbować do upadłego:D

 

beauty miło że wpadłaś z tą rewizytą:D jako, że już większość moich dylematów za tobą, liczę na cenne wskazówki weteranki:) Do ociekacza nie trzeba mnie namawiać, raczej chciałam poznać argumenty osób, które uważają je za niepotrzebne. Ale i tak zostaję po stronie istot "ociekaczolubnych" i takowy zaplanuję u siebie:)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...