Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W moim rodzinnym domu był kominek tradycyjny. Tata palił w nim tylko zimą i to w weekendy, ale to było jak ceremonia :) Wracaliśmy z popołudniowego rodzinnego spaceru,zmarznięci. Parzyłyśmy z mamą i siostrą herbatę, a tata rozpalał w kominku. Układał papiery, drzazgi, potem większe kawałki drewna. W powietrzu unosił się zapach ogniska, a kłody trzaskały.

Nie poczujesz i nie usłyszysz swojego kominka. Z drugiej strony nie masz brudu, sadzy, popiołu itp. i wstawisz go gdzie chcesz.

Dla mnie to trochę, jak z joggingiem. Można biegać na bieżni, albo w parku :) Efekt treningu podobny, ale...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga, widzisz, cywilizacja wszystko zmienia. Już same szyby w kominkach wiele zabierają z tego efektu, a jednak dzis mało kto decyduje się na odkryty kominek. Mi tam w biokominku niczego nie brakuje. Ogień jest? - jest! I to nie za szybą. Ciepło jest? - jest! Daje piekne światło, jak to prawdziwy ogień. Trzaskanie też mozna uzyskać dzięki specjalnym żelom zamiast paliwom płynnym (link od agawi: http://www.alvado.pl/biokominki?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=145&category_id=8). A zapach, to akurat przeważnie mi pzeszkadzał i dusił niż cieszył, więc dla mnie jak najbardziej jest okej:)

Skoro ludzi cieszą świece w obudowie portalowej, to co mogą mieć przeciwko biokominkom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga, widzisz, cywilizacja wszystko zmienia. Już same szyby w kominkach wiele zabierają z tego efektu, a jednak dzis mało kto decyduje się na odkryty kominek. Mi tam w biokominku niczego nie brakuje. Ogień jest? - jest! I to nie za szybą. Ciepło jest? - jest! Daje piekne światło, jak to prawdziwy ogień. Trzaskanie też mozna uzyskać dzięki specjalnym żelom zamiast paliwom płynnym (link od agawi: http://www.alvado.pl/biokominki?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=145&category_id=8). A zapach, to akurat przeważnie mi pzeszkadzał i dusił niż cieszył, więc dla mnie jak najbardziej jest okej:)

Skoro ludzi cieszą świece w obudowie portalowej, to co mogą mieć przeciwko biokominkom?

 

Madziu, trudno się z tobą nie zgodzić. Nie jestem przeciwnikiem biokominków.A już na pewno nie powiem,że to wstyd i tandeta :D Mają często przepiękne formy :yes:

Ale w moim odczuciu drewno ma w sobie "to coś" i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będą przeciwnicy i zwolennicy. Mi się biokominki nie podobają i brakuje mi w nich klimatu - "dokładanie" efektu trzaskającego :) to trochę zabawne, ale co kto lubi i nie mam nic przeciwko.

 

Co do szyby w kominkach i tego, że ludzie nie decydują się na otwarte - to akurat dobrze. Otwarte kominki oprócz zabierania tlenu mieszkańcom domu wytwarzają na dodatek mnóstwo dioksyn (produkt spalania drewna). Dla pocieszenia dodam, że największe stężenie dioksyn....obserwowane jest podczas dnia grilowania za oceanem ;)

Pewnie, że bez szybki się nie da :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli i ja mogę się wypowiedzieć :)

biokominkom mówię nie, dla mnie toto samo co żarówka w kominku zamiast tego naprawde wolę zapalone świeczki w portalu kominkowym. Jesli natomiast chodzi o kominek zamkniety czy otwary, rozwiązaliśmy to wkladem któremu szyba wsówa się do końca i mam otwarty kominek i jest super a jak np nie siedzimy akurat kolo niego , lub idziemy spać to zasówamy szybkę i po robocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiorku, no właśnie o tym mówię... A czemu niby wolisz świece od biokominka??? To śmieszne jest:lol2: Podaj choć jeden argument (oprócz sztampowego hasła: "sztuczny jest"). Czego nie ma ogień z biokominka, co ma ogień ze świec??? Choć jeden przykład proszę...

 

PS A mój ogień nie będzie za szybą - ha:D I nic mi nie zniszczy, i nic mi nie zasmrodzi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko jeszcze przypomnieć kominki, które prezentowałam. Pewnie mało kto z was zwrócił uwagę, że mają wkłady biokominka. Wyglądają pięknie. Zaprzeczycie?

 

http://i2.fmix.pl/fmi717/36115d540029c1884d83d401/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmi2370/bbbfd5a50004c2704d83d428/zdjecie.jpg

 

I właśnie ten brak szyby, a bezpośredni kontakt z ogniem mnie urzeka:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze agawi a jakie centy tych kominków miłe:D Komplet ok. 3 tys.??? ło matko:lol2: A ty za szybą bys wolała? bo ja to tylko wkład chcę pod płytą z granitu i tyle.

 

No ceny są bossskie... Magda, jeszcze nie wiem, raczej bez szyby.

Taki to tylko do sypialni, bo w salonie mamy normalny z wkładem na drewno.:)

Ale na pewno bio nie są sztuczne znajomi mają i w stylowej oprawie wygląda uroczo. Dla mnie o niebo lepszy bio niż świece...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiorku, no właśnie o tym mówię... A czemu niby wolisz świece od biokominka??? To śmieszne jest:lol2: Podaj choć jeden argument (oprócz sztampowego hasła: "sztuczny jest"). Czego nie ma ogień z biokominka, co ma ogień ze świec??? Choć jeden przykład proszę...

 

PS A mój ogień nie będzie za szybą - ha:D I nic mi nie zniszczy, i nic mi nie zasmrodzi:D

 

Kiedyś bralam udzial w tagach wnętrzarskich i mialam okazję mieć stoisko przy biokominkach, po trzech dniach nie moglam na nie patrzeć, wszędzie wyczówałam specyficzny zapaszek :) fakt nie byly one w klasycznych oprawach bo te wyglądaja jak prawdziwe kominki tylko były zapodane min. w misach np na stoliku kawowym i w równie dziwnych kombinacach, dlatego tak sie do nich zraziłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bralam udzial w tagach wnętrzarskich i mialam okazję mieć stoisko przy biokominkach, po trzech dniach nie moglam na nie patrzeć, wszędzie wyczówałam specyficzny zapaszek :) fakt nie byly one w klasycznych oprawach bo te wyglądaja jak prawdziwe kominki tylko były zapodane min. w misach np na stoliku kawowym i w równie dziwnych kombinacach, dlatego tak sie do nich zraziłam.

 

No to ci się w ogóle nie dziwię:lol2: Ja też nie mogę patrzeć na te w misach itp.:no: Mam nadzieję, że po moim zmienisz zdanie;) A wszyscy, którzy nie mają warunków na tradycyjny kominek, bo np. komin nie tam gdzie trzeba, zobaczą nową możliwość:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne polana (sztuczne kolana:lol2:) to przyznaję trudny temat. Sama nie wiem, czy będę ich używać. Na pewno kupię, aby sprawdzić efekt. Ale nie mam pojęcia, czy je zniosę w moim domu:lol2:

Ale kochana, to już trochę czepianie się z tym co naturalne, co nie. To tak jakby wypominać, ze się podpałki używa;) Ogień prawdziwy - i to się liczy:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne polana (sztuczne kolana:lol2:) to przyznaję trudny temat. Sama nie wiem, czy będę ich używać. Na pewno kupię, aby sprawdzić efekt. Ale nie mam pojęcia, czy je zniosę w moim domu:lol2:

Ale kochana, to już trochę czepianie się z tym co naturalne, co nie. To tak jakby wypominać, ze się podpałki używa;) Ogień prawdziwy - i to się liczy:yes:

 

Oj Madzia, Ty to śmieszka jesteś :rotfl::rotfl: (sztuczne kolana):lol2:

A co do kominka to się z Tobą w pełni zgadzam- świetna alternatywa dla kominka tradycyjnego.

A polana (kolana:lol2:) nie są obowiązkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że bez szybki się nie da :no:

 

A ja od kilku lat użytkuję otwarte kominki w wynajmowanych domach w Irlandii.Czyli jednak się da:D Niestety są bardzo prymitywne. Całe ciepło leci w komin. To nasz jedyny problem z nimi.

A biokominki, skoro nie można mieć zwykłego... czemu nie:) Tak jak Magda pisze, ogień to ogień:)

 

P.S. właśnie mi się przypomniało,że jeden kominek miałam na GAZ!!! Dokładnie taki jak gazowe piekarniki:D To byla beznadzieja.

Edytowane przez anagat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie myślę kiedyś o moim domu, jaki wybuduję (ktoś mi wybuduje), to widzę tam normalny kominek. Być może dlatego, że w gratisie będzie brodaty mąż, który będzie rąbał drewno i w nim palił. Ale szczerze mówiąc dla mnie kluczowa dla wyglądu kominka jest obudowa. Aaaa, ojciec ma u siebie w domu kozę. Też fajnie wygląda i o dziwo pasuje do wyglądu mieszkania w Warszawie. Ale to wersja dla kogoś, kto właśnie lubi palić.

 

Więc ja jestem za biokominkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...