Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba;)


Recommended Posts

PS Dziecko gdzieś rzuciło moim telefonem. Słyszałam, ale byłam zbyt zajęta czytaniem Was, żeby się zainteresować gdzie. I teraz nigdzie nie mogę znaleźć:( Dla pocieszenia dodam, że jak gdzieś się pozbyła słuchawki tel. domowego, to do dziś nie znaleźliśmy (ze 2 m-ce już będzie:lol2:). Domyslam się, że nasunie się wam prosta myśl: Jak mąż wróci, to zadzwoni i po sygnale się znajdzie. Nie koniecznie:no: Nie mamy zasięgu w połowie domu:( W tej połowie, gdzie akurat mnie nie było, kiedy telefon był znikany:cry:

 

 

:rotfl::rotfl: Biedna Madzia :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

madziu a przegladalas oferte podlog renesansowych? Pamietam ze jak szukalam do siebie to ich podlogi mnie zachwycily. Niestety minister finansow (czyt. moj maz) odrzucil moj wniosek o dofinansowanie :) moze u nich zapytaj co i jak.

 

http://www.podlogirenesansowe.pl/Menu/Strona_g%C5%82%C3%B3wna/

Ale śliczne te podłogi :jawdrop::jawdrop:

Ciekawe jaka cena... :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: no już biegnę, już robię taką podłogę:lol2: Dla was wszystko dziewczyny:D A najlepiej zrobię pół w kasetonach, żeby uszczęśliwić anję i resztę, a część w tej, aby googulek mógł się napatrzeć;):lol2:

 

googulku, już nawet sobie nie przypominaj:no: lepiej zapomnij:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od początku...

Prawie rok temu kupiliśmy z mężem 146 metrowe mieszkanie na Mokotowie. Mieszkanie ma parę wad oczywiście, jak np. okna w salonie na południowy-zachód i na północny-zachód a nie centralnie na południe - czyli słońce dopiero od ok. 13, ale za to do późna (więc to taki względny mankament). Ale ma też sporo zalet, np. wszyskie okna prawie do ziemi, dwa ogromne tarasy (jeden ponad 50m2, drugi - od sypialni - ok. 20m2) i całkiem niezły układ. Ponad to jest na ostatnim (3-cim) piętrze i nie graniczy żadną ścianą z sąsiadami. W budynku jest ogromna klatka schodowa biegnąca przez środek wszystkich pięter, z pięknym dużym świetlikiem. I to ta właśnie klatka oddziela nasze mieszkanie od sąsiadów. Do tego przezroczyta dwustronna winda - ładnie to wszystko wyglą.

Ale wróćmy do mieszkania. Wspominałam o tarasach, i to one odgrywają tu kluczową rolę. Ten główny wygląda tak, że jest to kwadrat o powierzchni 30m2 a pozostałe 25 metrów to jakby dużo węższy balkon wzdłuż wszystkich okien od południowego zachodu. I ten właśnie kawałek, a tak naprawdę jego 18 metrową część, będziemy zabudowywać. W tym miejscu powstanie nasza jadalnia, a mieszkanie w magiczny sposób zamieni się w 164 metrowe:D)

 

Niestety nie mam planów w formie elektronicznej, więc ciężko będzie mi to wytłumaczyć, ale może wizualizacje coś pomogą.

 

http://i3.fmix.pl/fmi626/89cf43040021b8bf4d7ea0c8/zdjecie.jpg

Na tym zdjęciu właśnie widać tę część zabudowanego tarasu (tam gdzie stoi kominek). Po czasie zdecydowaliśmy jednak tam przenieść stół i urządzić jadalnię z prawdziwego zdarzenia.

 

Tu zbliżenie na kuchnię i "byłą jadalnię". Teraz stanie w tym miejscu wyspa:

 

http://i1.fmix.pl/fmi1396/854228e9002c321e4d7ea0c6/zdjecie.jpg

 

 

Po drugiej stronie salonu - naprzeciw jadalni będzie otwarta część biblioteczna z kominkiem:

 

http://i2.fmix.pl/fmi2026/840d82b7001538994d7ea0ca/zdjecie.jpg

 

 

A tu jeszcze sypialnia:

 

http://i2.fmix.pl/fmi83/13a6f0c2000a864c4d7ea0cd/zdjecie.jpg

 

 

i łazienka przy sypialni (największa):

 

http://i3.fmix.pl/fmi396/4b02d47c000804ed4d7ea0ce/zdjecie.jpg

 

Wszystkie te rendery proszę traktować poglądowo. Meble, dodatki, kolorystyka często przypadkowe.

 

łazienka ładna, dosyć przytulna, reszta zimna, az gęsia skórka przechodzi - jak salon gdzie sa tylko stojące przyjęcia a o wszystkich mówi sie szeptem i nieżyczliwie, jakoś mi sie tak to kojarzy. Sypialnia jak sala operacyjna - bałbym sie tam uprawiać seks - wypatrywałbym gdzies ukrytej tacki ze skalpelami i całym tym sprzetem do ciachania, kłucia, itp.

No ale łazienka w porzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:)

 

pisze tu pierwszy raz, ale podczytuje Was już od jakiegoś czasu. Strasznie mi się spodobała rozmowa o podłogach i przyszłam zadac kłam ;)

 

Pierwszy kłam - lakier się zawsze błyszczy ;)

 

046.JPG

 

oto moja jesionowa podłoga pod lakierem bona. Smuga światła którą widać to światło wpadające przez okno balkonowe. :) matowa.

 

Kłam drugi - olej jest matowy :)

 

016.JPG

 

oto blat w niedokończonym jeszcze pokoju mojego syna. Blat palisandru pod 3 warstwami oleju Biofa olejowanego osobiście przez mła ;) Pięknie wyszedł rysunek drewna, ale nie jest to matowe prosze pań :)

 

Wszystko zależy od chemii jaką się użyje. ;)

 

No to teraz zamieszałam co ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łazienka ładna, dosyć przytulna, reszta zimna, az gęsia skórka przechodzi - jak salon gdzie sa tylko stojące przyjęcia a o wszystkich mówi sie szeptem i nieżyczliwie, jakoś mi sie tak to kojarzy. Sypialnia jak sala operacyjna - bałbym sie tam uprawiać seks - wypatrywałbym gdzies ukrytej tacki ze skalpelami i całym tym sprzetem do ciachania, kłucia, itp.

No ale łazienka w porzo :)

 

Piotrze, ostatnie zdanie tego postu, to zdanie klucz: "Wszystkie te rendery proszę traktować poglądowo. Meble, dodatki, kolorystyka często przypadkowe." Jak przelecisz cały wątek, to się zorientujesz jaki klimat będzie panował w moim domu:) To wizja architekta;) Rendery miały ukazać jedynie rozkład funkcjonalny mieszkania, swoją drogą i tak częściowo zmieniony. Zapraszam do lektury;)

 

Tak czy siak, witam pierwszego Pana:welcome:, u mnie chyba jeszcze nie było:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:)

 

pisze tu pierwszy raz, ale podczytuje Was już od jakiegoś czasu. Strasznie mi się spodobała rozmowa o podłogach i przyszłam zadac kłam ;)

 

Pierwszy kłam - lakier się zawsze błyszczy ;)

 

046.JPG

 

oto moja jesionowa podłoga pod lakierem bona. Smuga światła którą widać to światło wpadające przez okno balkonowe. :) matowa.

 

Kłam drugi - olej jest matowy :)

 

016.JPG

 

oto blat w niedokończonym jeszcze pokoju mojego syna. Blat palisandru pod 3 warstwami oleju Biofa olejowanego osobiście przez mła ;) Pięknie wyszedł rysunek drewna, ale nie jest to matowe prosze pań :)

 

Wszystko zależy od chemii jaką się użyje. ;)

 

No to teraz zamieszałam co ? ;)

 

Jak dla mnie, bomba!:) Bo ja właśnie lubię jak powierzchnia współpracuje ze światłem;) Ale prawda taka, że lakier matowy i olej, mimo delikatnego połysku, pozwala zauważyć rysunek, fakturę drewna. Lakier błyszczący już nie. Tak dużo światła odbija, że ten rysunek ginie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos obrazil moje palety :D:D klucz do skarbnicy wiedzy

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?106387-Parkiety-kto-pyta-nie-błądzi/page59

 

kiedys namietnie czytalam ten watek ;) ale nic nie kumalam :) teraz oprocz Ghost (magic) jest tez jakis drugi ...zadaj pytanie ...zwykle dostaje sie rzeczowe odpowiedzi ...no albo na priv

 

moje podłogi robił właśnie ten sam Ghost ;) podobnie jak podłogi we wspomnianym tu Zamku Królewskim ;) i może Cię zainteresuje, że robi też mozaiki.

 

Mój malutki hol - styl zupełnie inny niż Twój, ale obrazuje, że można nawet z jesiona zrobić wzorek-mozaike ;)

 

050.JPG

 

każda jedna deseczka była dokładnie mierzona, szlifowana i wklejana z osobna. :)

 

Może to dla Ciebie będzie jakies wyjście z pata podłogowego.

Edytowane przez nitubaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, co do podłogi to jeżeli ma to być rzeczywiście styl amerykański to musi to być ciemna podłoga!!!

Jeżeli chodzi o kaloryfer, to w zeszłym tygodniu kupiłam w Instal Projekt model tubus2 wysoki 180, ale mi pasowała biel matowa. Bez żadnej dopłaty są błyszczące. Myślę, że to coś takiego jak Ty chcesz. Dla mnie cena ok około 1100zł za szerokość 40x180. Na załączonym linku są szerokie i krótkie, ale myślę, że wąskie i wysokie prezentują się lepiej.

http://www.instalprojekt.com.pl/grzejniki/modulus/art,8,dostepne-modele,3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje podłogi robił właśnie ten sam Ghost ;) podobnie jak podłogi we wspomnianym tu Zamku Królewskim ;) i może Cię zainteresuje, że robi też mozaiki.

 

Mój malutki hol - styl zupełnie inny niż Twój, ale obrazuje, że można nawet z jesiona zrobić wzorek-mozaike ;)

 

050.JPG

 

każda jedna deseczka była dokładnie mierzona, szlifowana i wklejana z osobna. :)

 

Może to dla Ciebie będzie jakies wyjście z pata podłogowego.

 

A mogę liczyć na priva na informację dot. ceny za metr? Fajnie wygląda ten twój hol:yes:

 

PS to nie żadna prywata była, to kolejna bardzo istotna informacja dla mnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...