Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba;)


Recommended Posts

Magda, jeszcze weź pod uwagę, że taki daszek z desek odbierze sporo światła wewnątrz mieszkania. My akurat mamy szklany i nawet on zabiera trochę światła, co mnie bardzo wkurza, zwłaszcza zimą. :sick:

 

U nas ta część tarasu nie ma nic wspólnego z mieszkaniem ani oknami... jest hen hen daleko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasiula... bardzo mi pomogłaś:hug:

Dzięki tym zdjęciom WIEM, że jednak drewno... bo szkło wygląda pięknie, ale pod warunkiem, że nic na nim nie stoi... na ostatnim zdjęci widać, że ustawione przedmioty od dołu wyglądają dziwnie:roll: A u nas na bank będą stały tam leżaki (bo nie ma na nie innego miejsca) i stolik... a pewnie i inne drobiazgi, jak np. doniczki właśnie... nieładnie to wyglada:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłabym drewniany, bedzie pasował do dolnych desek. Można od spodu zabezpieczyć go tak by nie przeciekał i faktcznie chronił meble. Tylko tu już chyba konieczne będą deski z PCV lub płytki, bo drewno ciagle stałoby w wodzie. Szkło może fajnie wygląda, daje poczucie przestrzeni, ale co z konstrukcją pod nie? Nie bedzie zbyt ordynarna? No i jego utrzymanie, cokolwiek na nim nie postawisz bedzie rysowało szkło, nawet kiedy leżak przesunie się podczas siadania. A z punktu widzenia dolnego tarasu będziesz ciągle widziała ryski na szkle, a znów kiedy z góry będzie padało słońce bedą one jak cienie rzucały sie na dolną cześć tarasu. Porysowania szkła nie unikniesz. I nie wiem czy tak miło jest utrzymywać go w czystości. Bez ciągłego czyszczenia plam płynem do mycia okien sie nie obejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szkle bym się bała - śliskie, gorące i jakoś tak pusto pod stopami :lol2:.

Deski też mają minusy - piasek, wilgoć i zabierają słońce ale jednak bym je wybrała.

 

Jakiej wielkości ma być ta góra pergoli? Jakąś barierkę przewidujesz ;)? Czy nie da się desek jakoś....uszczelnić ? Pomijając aspekty wizualne, od dołu niewidoczne może do wykonania :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłabym drewniany, bedzie pasował do dolnych desek. Można od spodu zabezpieczyć go tak by nie przeciekał i faktcznie chronił meble. Tylko tu już chyba konieczne będą deski z PCV lub płytki, bo drewno ciagle stałoby w wodzie. Szkło może fajnie wygląda, daje poczucie przestrzeni, ale co z konstrukcją pod nie? Nie bedzie zbyt ordynarna? No i jego utrzymanie, cokolwiek na nim nie postawisz bedzie rysowało szkło, nawet kiedy leżak przesunie się podczas siadania. A z punktu widzenia dolnego tarasu będziesz ciągle widziała ryski na szkle, a znów kiedy z góry będzie padało słońce bedą one jak cienie rzucały sie na dolną cześć tarasu. Porysowania szkła nie unikniesz. I nie wiem czy tak miło jest utrzymywać go w czystości. Bez ciągłego czyszczenia plam płynem do mycia okien sie nie obejdzie.

 

Na szkle bym się bała - śliskie, gorące i jakoś tak pusto pod stopami :lol2:.

Deski też mają minusy - piasek, wilgoć i zabierają słońce ale jednak bym je wybrała.

 

Jakiej wielkości ma być ta góra pergoli? Jakąś barierkę przewidujesz ;)? Czy nie da się desek jakoś....uszczelnić ? Pomijając aspekty wizualne, od dołu niewidoczne może do wykonania :rolleyes:.

 

No widziecie dziewuszki - jednak drewno:yes: Dopiero jak się na forum problem wyartykułuje - to się w główce rozjaśnia:lol2: A męczyłam sie z tematem od ponad miesiąca;)

 

Nie da się dech uszczelnić, bo trzeba by było blachę dawać pod pergolą - a wtedy efekt będzie opłakan:roll: Tak to będą od dołu widoczne dechy na legarach - czyli ten właściwy sufit będzie trochę wyzej... a tak będzie bardzo nisko:roll:

 

Barierki będą i tam też bedą donic z roślinami w okół na murkach...

 

 

fajne:lol: nowoczesne;) ale fajne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uffffff... DOBRNĘŁAM DO KOŃCA! ale szczerze powiem, że była to czysta przyjemność:) tylko niektóre wątki czytałam bardziej pobieżnie bo to by mi zajęło całe wieki, a byłam mega ciekawa efektów!

Podłoga super i po polakierowaniu dopiero jak dla mnie ukazała swoje piękno.

Zazdroszczę trochę takich możliwości przebudowywania wszystkiego i tak wielkiego tarasu. Może kiedyś ...

A niestety co do 2 poziomu tarasowego niestety nie pomogę. Też mi się wydaje, że trzeba to czymś uszczelnić, a dach nad meblami jest praktycznie niezbędny, bo wtedy, szczególnie w polskim klimacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama nie wiem co lepsze: drewno czy szkło.. To jak woda w czasie deszczu będzie się lała na wszystko, co stoi pod sufitem drewnianym jest jego ogromnym minusem.. Do tego zastanawiam się, czy przy drewnianym pięterku, nie będzie wrażenia sufitu spadającego na głowę. Taki niski ciemny sufit? hmmm chyba wolałabym widok dwóch leżaczków i nieba między nimi..

Szkoda, że nie ma czegoś nieprzemakalnego, a jednak praktyczniejszego od szkła..

 

Ostatnio natknęłam się na taką fotkę i mi się skojarzyła z donicami w rogu z Twojego projektu tarasu: http://www.mylandscapes.co.uk/roof_terrace.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorę to pod uwagę;) Ale na górze nie będzie się za bardzo chodzić... tak naprawdę mają być tam po prostu 2 leżaki do opalania i mały stoliczek - wchodzi się i rzuca na leżak... dlatego fakt, ze np. szkło się mocniej nagrzewa - też nie ma tu większego znaczenia

 

 

 

o piachu nawet nie pomyślałam... abrdziej ten deszcz i śnieg... jednak takie zadaszenie dla mebli to fajne jest:rolleyes: A tu zamiast zadaszenia, to bardziej skumulowana woda:roll:

Kierunek - południowo-zachodni - taras meeega nasłoneczniony... ponoć nawet (tak obstawia architekt) ten daszek z desek nie przysłoni nam słońca...

 

Więć jeśli to słoneczna strona (kier.poł-zachodni) i dechy nie będą zaciemniały mieszkania to moim zdaniem zdecydowanie deska :yes:

Jak dla mnie jedynym minusem deski było owo zacienienie :).No i nieszczelność-ale jesli góra nie będzie często eksploatowana to nie problemu ;)

Edytowane przez lady in red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula... bardzo mi pomogłaś:hug:

Dzięki tym zdjęciom WIEM, że jednak drewno... bo szkło wygląda pięknie, ale pod warunkiem, że nic na nim nie stoi... na ostatnim zdjęci widać, że ustawione przedmioty od dołu wyglądają dziwnie:roll: A u nas na bank będą stały tam leżaki (bo nie ma na nie innego miejsca) i stolik... a pewnie i inne drobiazgi, jak np. doniczki właśnie... nieładnie to wyglada:no:

 

Też tak myślę :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...