Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja się całkowicie zgadzam z mirelą i anetą. Mój modrzew ma 2 lata i na 55m2 na 3 deskach zauważyłam żywicę, ale naprawdę musiałam szukać, ja na elawacji mam egzotyka na tarasie modrzew i nie powiem że, różnica jest, w zasadzie wogóle jej nie widzę, tylko w postaci sęków, egzotyk ich nie ma, no i ceny:lol2:

 

mikka a ja uważam że Pan od tarasów dobrze ci powiedział, jak do mnie przychodzi klient i chce drewnianą podłogę w jednym odcieniu i bez sęków to mówię aby kupił sobie gumolit, albo jak bardzo mocno poprosi to moze deska się ujednolici:lol2:

sorry za mój komentarz ale jak słyszę że deska ma przebarwienie a nie powinna mieć to mam dość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Magda za porady zasłonowe na stronie fb MG :) U mnie temat obecnie bardzo na tapecie i chyba bez tej rady powiesiłabym za nisko.. Jak myślisz, gdzie umiejscowić karnisz? w 1/4 odległości od góry między oknem a sufitem, czy jeszcze wyżej... hmmm?

 

Dobry pomysł z tymi radami! Wrzucaj więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dostałam:(

 

Dziewczynki, sorry, zaraz odpiszę na pościki:hug: Tylko dzidziucha spać położę ;)

 

No świetna jestem co... widać teraz u mnie ZARAZ to za tydzień może być ;) Jesssu sorry dziewczyny:oops:

 

Madzia to teraz mój wywód...moje zdanie na temat drewna znasz, ostatni wywód u Sharlot też:D

Drewno to nie jest może materiał idealny ale czy taki istnieje??? kamień też trzeba impregnować:yes:

Ja u siebie mam modrzew syberyjski (podobno mniej żywicy z niego wycieka i jest trwalszy) mój to I gat i ma masę sęków ( nie ma tak długich dech bezsękowych a generalnie modrzew ma sporo sęków) mój taras ma ponad rok, wypad 1 niewielki sęk.drewno egzotyczne skreslilismy na poczatku bo go poprostu nie lubimy...JA chciałam uzyskać efekt starych dech kupiliśmy modrzewia, nieryflowanego (tego też nie lubię ) i nasze było zupełnie surowe:yes:na szybko go olejowaliśmy i takie przykręcaliśmy wkrętami musielismy sie spieszyc , żeby takie mokre poprzykrecac , wkrety te dechy "ustabilizowały " i schło już na tarasie, nie jest powyginane ani wylódkowane, jest ok. żywicy trochę z niego wyszło w pierwszych miesiącach (mieliśmy takie specjalne szmatki do wycieranie i bylo ok) w tym roku żywicy wyciekajacej nie bylo, raz do roku olejujemy na szaro, w zupelnosci wystarcza (ja mam taras czesciowo zadaszony, oczywiscie ten fragment pod dachem zachowuje sie troche inaczej - wyglada ciut swieżej aniżeli ten na części odkrytej) .

Dla mnie ten drewniany taras to rewelacja, całe lato na nim spędzamy - jest przedłużeniem strefy dziennej domu i uwielbiam chodzić po nim boso (balkon w sypialni mam identyczny), zdaję sobie sprawę że nie jest wieczny i deski kiedyś trzeba będzie wymienić, trzeba olejować ale jak dla mnie to nie jest problem bo stapanie gołymi stopami po takim tarasie to prawdziwa uczta dla zmysłów - bynajmniej moich:D

aaa jeszcze o plamach z zywicy...u mnie jak wyciekała to wycieralismy ja i nie mamy plam....właściwie nie mamśladu w miejscach gdzie żywica ciekła...

 

Dzięki Anetko za rady:hug: U nas ostatecznie chyba stanie na jakiejś sukupirze czy innym (sorry - nazwy nie pamiętam;)) jasnym egzotyku... mąż dzięki kontaktom znalazł taką dechę odpowiedniej długości za półdarmo... no i temat sęków i wyciekającej żywicy jest szansa - rozwiąże się sam ;)

Tylko boję się jak taka "sukupira" będzie wyglądała po zaolejowaniu na szaro :roll: To może być zabawny efekt:lol2: Pocieszam się, że ona naprawdę blada jest...

 

No to ja :).

Mam od maja. Nie mam ani jednej plamy z żywicy. Sęków mam kilka na cały taras (może kilkadziesiąt sztuk). Nie trzeba go"olejować, malować". Albo się maluje ALBO olejuje. My będziemy olejować drugi raz - na dniach. Powinno się to robić na jesień i na wiosnę.

A teraz co powiedział forumowy ghost: podobno syberyjski ma mniej sęków bo nie ma tylu gałęzi co nasz europejski. Więc jeżeli jest dużo sęków to podobno jest europejski. Nasz był w 100% syberyjski. Kupowałam w Śremiu.

Jako że on tam rośnie w cięzkich warunkach jest bardziej wytrzymały i ma mniej rozgałęzień.

I drzewo które idzie na taras NIE MOŻE być całkowicie wysuszone. Przecież na zewnątrz jest inna wilgotność niż w domu dlatego i drzewo musi być bardziej wilgotne.

Jestem bardzo zadowolona, na wiosnę startujemy z drugą częścią tarasu z modrzewia (zadaszoną tym razem).

aha - mam kilka pęknięć (podobno to nie jest problem jak nie pęka na śrubach) i kilka zadarć (wystają drzazgi). Będziemy to szlifować. Ale i tak biegając po nim boso ani ja ani So nigdy nie wbiło nam się nic do nogi. Ale wolę dmuchać na zimne.

 

No to super słyszeć, że w Śremiu nie oszukują i modrzew jest SYBERYJSKI :hug:

 

Witaj MagdaZZZ,:welcome: przyszłam się w końcu przywitać, bo od dawna czytam Twój wątek, ale nigdy nie miałam czasu napisać coś więcej.

Jak czytam Twoje perypetie z urządzaniem, to tak jakbym czytała o sobie. Kiedyś myślałam, ze tylko ja mam takiego pecha i bez przerwy jakieś "akcje" z "pseudofachowcami" itd.itp. Teraz właśnie "walczę" z tarasem. I dlatego postanowiłąm tez coś napisać od siebie. Ja mam deski Massaranduba, ponoć taaakie świetne:sick: I coo.... same kłopoty. Dwukrotnie je reklamowałam, maja przebarwienia, są w róznych odcieniach, potrafią pękać itd. Sprawa włąśnie trafiłą do sadu, poniewaz wykonawca cały czas twierdzi, ze deski sa ok, sa super i ja się niby czepiam:mad: A przebarwienia, pękniecia sa rzekomo naturalne dla produktu naturalnego, czyli drewna. Pan wykonawca odpyskował mi, któregoś razu iż jak chciałam mieć taras idealny, to mogłam sobie zamówić kompozyt:jawdrop:. Tak więc Magda, nastaw się na takie argumenty, ze drewno to produkt naturalny itd.....itp.... Też brałam na początku pod uwagę modrzew syberyjski, ale wystraszyąłm się tego co czytałam o tym wypuszczaniu żywicy.

A tak na marginesie, mam bardzo podobny styl wnętrzarski i juz kupowałam parę drobiazgów u Ciebie w MG:D Teraz zbieram na pościel. Jest boooska:-)

Chętnie pokazałabym swoje wnętrza i założyła wątek, ale mąż mi nie pozwala:(

Jutro bedziesz w Łodzi? Tak? Jakby co, to zapraszam na wspólna kawę, gdybyś miała chwilkę. Gdybym mogła coś pomóc w tym miescie to daj znac

Pozdrawiam serdecznie moja "bratnia homeduszo" i nieustająco trzymam kciuki za szybką przeprowadzkę:hug::hug: Ja urządzałam domek dwa lata (stan deweloperski);)

 

:bye: Ojej, że japrzegapiłam to zaproszenie na kawkę :(:hug: Choć przyznam szczerze, że wyjazd z wielkimi przygodami, i nie wiem, czy czas bym znalazła ;)

Z drewnem niestety jest jak pisze Pan - taka jego natura - nie do okiełznania ;) I trochę w tym racji jest... jak człowiek tego ni lubi, lepiej żeby się w to nie pakował ;)

 

I strasznie mi miło słyszeć, że już u mnie byłaś :hug: (ale zakupy robione stacjonarnie czy coś wysyłałam?) Koniecznie następnym razem się przyznaj, że to TY :)

 

 

Magda - ja z dechami niestety nie pomogę, bo nie znam się i oprócz tego, że LUBIĘ nic więcej nie wiem ;) Może kiedyś się dorobię - póki co mam, jak mam ;)

 

a jeśli chodzi o Mint-Grey - nie ma za bardzo co pokazywać bo to taka "duperelka" - ale mi sie z Tobą ze względu na kolory skojarzyła ;) Mogę wrzucic fotke na chwile - jutro wywalę ;)

 

hihi widziałam :) fajowe :)

 

Bużki zostawiam :hug:

o drewnie na taras się nie wypowiadam, bo zamówiliśmy właśnie dechy drewnopodobne :p

 

Madziu spojrzysz na moje ustawienie kanap? :rolleyes:

 

Przemyślałaś to mechacenie się? Kulkowanie?

 

a ja się całkowicie zgadzam z mirelą i anetą. Mój modrzew ma 2 lata i na 55m2 na 3 deskach zauważyłam żywicę, ale naprawdę musiałam szukać, ja na elawacji mam egzotyka na tarasie modrzew i nie powiem że, różnica jest, w zasadzie wogóle jej nie widzę, tylko w postaci sęków, egzotyk ich nie ma, no i ceny:lol2:

 

mikka a ja uważam że Pan od tarasów dobrze ci powiedział, jak do mnie przychodzi klient i chce drewnianą podłogę w jednym odcieniu i bez sęków to mówię aby kupił sobie gumolit, albo jak bardzo mocno poprosi to moze deska się ujednolici:lol2:

sorry za mój komentarz ale jak słyszę że deska ma przebarwienie a nie powinna mieć to mam dość

 

:lol2: nie tak nerwowo :lol2: ale wierzę, że można mieć dość, jak się to słyszy codziennie ;)

 

Dzięki Magda za porady zasłonowe na stronie fb MG :) U mnie temat obecnie bardzo na tapecie i chyba bez tej rady powiesiłabym za nisko.. Jak myślisz, gdzie umiejscowić karnisz? w 1/4 odległości od góry między oknem a sufitem, czy jeszcze wyżej... hmmm?

 

Dobry pomysł z tymi radami! Wrzucaj więcej :)

 

:hug: Ale żeby nie było... bo chyba tak to wszyscy odebrali:oops: - TO NIE MOJE DZIEŁO TEN RYSUNEK ;) Pewnie bym się postarała i ładniejszy narysowała :lol2: Rada "zdobyczna". Gdzieś kiedyś wpadła w łapki... jak będę miała więcej, to zapodam ;)

 

Ej, a pod jakim nazwiskiem ty się "ukrywasz"na fb ? :)

 

1/4 dobra proporcja:yes: Ogólnie warto zostawić te 15 cm od sufitu/listwy przysufitowej... ale co ja będę radzić... ja przecież wszystko robię na oko ;) Kazałabym Gienkowi i Ziutkowi potrzymać - i wtedy bym zadecydowała ;):lol2:

 

 

uffff, udało mi się odpisać i nadrobić:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hug: Ale żeby nie było... bo chyba tak to wszyscy odebrali:oops: - TO NIE MOJE DZIEŁO TEN RYSUNEK ;) Pewnie bym się postarała i ładniejszy narysowała :lol2: Rada "zdobyczna". Gdzieś kiedyś wpadła w łapki... jak będę miała więcej, to zapodam ;)

 

Ej, a pod jakim nazwiskiem ty się "ukrywasz"na fb ? :)

 

1/4 dobra proporcja:yes: Ogólnie warto zostawić te 15 cm od sufitu/listwy przysufitowej... ale co ja będę radzić... ja przecież wszystko robię na oko ;) Kazałabym Gienkowi i Ziutkowi potrzymać - i wtedy bym zadecydowała ;):lol2:

 

Myślę, że od razu widać, że to nie był Twój rysunek :) Ja tak wcale nie pomyślałam, zwłaszcza, że napisy no ang. :) Masz dobre wyczucie, więc Twoje rady wnętrzarskie z fb MG to bardzo dobry pomysł :) Dzięki za rady odnośnie karnisza.. Jeśli mogę podpytam jeszcze.. :) Mam pokoik w takim kształcie jak tu (zdjęcie z neta). Mó pokój jest mniejszy i bez okien dachowych, ale wymiary sufitu i ścianki kolankowej bardzo podobne. Pokój łaczy się szerokim przejściem z drugim pokojem, bez drzwi. W zwykłym pokoju daję listwy przysufitowe, jak je puścić w tym skośnym?

Pomacham Ci na PW na fb to się dowiesz gdzie się ukrywam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MagdaZZZ, ze odpisałaś:smile: Nie wiem jak cytować teksty:sick: więc odpowiem "na pieszo";) Magda, byałm u Ciebie stacjonarnie, jestem też Twoją "fanka" na FB. Jak w końcu odzyskam pieniadze od nieuczciwego wykonawcy za ten "przeklęty taras", to zrobię u Ciebie MEGA, naprawdę MEGA SHOPPING. Najchęyniej kupiabym pół sklepu:D. Pisałam do Ciebie maila w zwiazku z polowaniem na wieszak na reczniki (dołaczałam zdjęcie). Widziałam takie wieszaki w B&B,ale u nich nie kupię. Czekam jak beda u Ciebie;)

Reni1980- odpisała bardzo nieprzyjemnie, aż mi się odechciało tu cokolwiek pisać. Moze źle opisałm temat i nie dołaczyłam zdjęć ani scanów opini niezależnych rzecoznawców:confused: Po to zamówiłam egzotyka, płącąc za to słono, aby mieć jak najmniej "przygód", bo wiem jak potrafi się zachowywac naturalne drewno (mam takie w domu i nie narzekam). Ale na taras, który jest wystawiony na zmienne warunki atmosferyczne chciałam mieć drewno egzotyczne. I egzotyk nie powinien wyglądac tak jak wygląda u mnie (czyli MASAKRA):bash:. I nie jest to moja opinia, ale kolejnej PROFESJONALNEJ ekipy, która taras poprawiała i ratowała to co się da, rzecoznawców (dwóch), prawników i ekspertów!!!! Jak sprawa się juz skończy w sądzie to nie omieszkam, wszystkiego z detalami opisać i wstawić milion zdjęć, aby przestrzec kolejnych "naiwnych" przed firmą-oszustem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też życzę wszystkiego najlepszego i duuuzo zdrowia i miłości, bo to najważniejsze :) Madziu jak bedziesz miała chwile to sprawdz maila.

A i przepraszam za prywate w pewnym sensie ale Lasche syn startuje w konkursie -eskorta piłkarzy na mecz-i pomyslałm co by solidarnie zagłosować :)

Mam nadzieje Madziu sie nie gniewsz?Ale Twój watek jest taki popularny:rolleyes: ,że mamy szanse, tzn. Lasche syn ma:wave:

wystarczy polubić :)

"]http://mojarodzina.wroclaw.pl/zdjecie/jakub--laszczynski?fb_action_ids=10151110226293581&fb_action_types=og.likes&fb_source=timeline_og&action_object_map=%7B%2210151110226293581%22%3A434912329899648%7D&action_type_map=%7B%2210151110226293581%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=[]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boże, dziewczynki... Wy mi tu takie życzenia, a ja nawet nie zajrzałam :oops:

Tak strasznie przepraszam :( I tak ślicznie dziękuję :hug::hug::hug:

 

Na usprawiedliwienie powiem, że w końcu (po 3 miesiącach :o ) udało mi się wyrwać i dotrzeć do Szczecina:wiggle::lol: Dlatego ucichłam ;) Najpierw miałam kupę roboty, bo przed wyjazdem musiałam o wszystko zadbać, wszystko dopiąć... a jak już wczoraj dotarłam na miejsce... to wiadomo jak jest ;)

 

Jeszcze raz dziękuję i ściskam :hug:

I przepraszam - oczy mi się kleją... nie dam rady przeczytać i odpisać na wszystkie posty :( Postaram się nadrobić zaległości zaraz po powrocie:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...