Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziś wieczorkiem, na spokojnie :hug:

 

Wigilia w Szczecinie - mój Tata spędzi z nami pierwsze święta od 8 lat:rolleyes::wiggle::wave:To będą bardzo ważne święta :lol: Cała rodzina w komplecie, łącznie z małym 2-miesięcznym Maksiem mojego brata:wiggle:

 

Aż się doczekać nie mogę:wiggle:

 

Magdunia, miałam to samo, w dodatku wszelkie większe imprezy (typu chrzciny, śluby itd) były planowane na czas, gdy marynarze będą w domu, bo zarówno mój Tata jak i wujek pływają :) Dlatego też moja córcia miała chrzest jak miała 8 miesięcy - bo mój Tata/jej Dziadek był w morzu! :)

My na szczęście w tym roku Święta spędzimy w komplecie w Darłowie - ale bez wujka, ten gdzieś w rejonie Brazylii będzie!

Ale mam za sobą mnóstwo Świąt bez Taty i doskonale wiem, co to znaczy :/

Pozdrowienia! Ahoj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia dzięki, że dziś byłaś:hug: i za całokształt dotychczasowy bardzo, bardzo Ci dziękuję :):):)

 

:hug:

 

Magdunia, miałam to samo, w dodatku wszelkie większe imprezy (typu chrzciny, śluby itd) były planowane na czas, gdy marynarze będą w domu, bo zarówno mój Tata jak i wujek pływają :) Dlatego też moja córcia miała chrzest jak miała 8 miesięcy - bo mój Tata/jej Dziadek był w morzu! :)

My na szczęście w tym roku Święta spędzimy w komplecie w Darłowie - ale bez wujka, ten gdzieś w rejonie Brazylii będzie!

Ale mam za sobą mnóstwo Świąt bez Taty i doskonale wiem, co to znaczy :/

Pozdrowienia! Ahoj!

 

O matko, tylko ktoś kto tego doświadcza może wiedzieć jak ciężko z tymi MARYNARZAMI :hug: Jedyny plus taki, że człowiek taaak się wytęskni:rolleyes: że kocha x3:lol2:

 

Magda strasznie się cieszę, że biznes wypalił :) :hug: trzymam kciuki i mam nadzieję, że nie znikniesz na dobre :rolleyes:

 

Trzymaj trzymaj, bo to wciąż dopiero początek ;) wszystko się może zdarzyć... lalala...la...lalala

 

Madziu ja też bardzo się ciesze, że biznes się kręci, może niedługo będziesz szukała tej wielkiej działki w mieście na dom:) życzę powodzenia, nie znikaj, pojawiaj się czasem, bo wiele z Twoich rad jest bardzo cennych:)

a teraz do sklepu i zwrotów - jak kupujesz w sklepie stacjonarnym to widzisz całość, oceniacz potencjalne wady i decydujesz czy chcesz kupić czy nie. w sklepie internetowym nie ma tej możliwości, więc kupujesz z założenia produkt pełnowartościowy, bez wad i niestety ale często swoje wyobrażenie o nim i za to właśnie płacisz. więc jak dostajesz coś co rozmija się z tym czego oczekujesz to niestety ale zwracasz towar. i nie chodzi o oglądanie pod lupą. :no:

 

Ja? Działki pod dom? Oh no no no:no: To znowu apartament będzie:lol2:

 

Co do zakupów internetowych - w pełni się zgadzam:yes: O to właśnie mi chodziło, tylko pewnie znowu nie udało mi się tego zgrabnie w słowa ubrać ;):lol2:

W skrócie - sprzedawać stacjonarnie jest znacznie łatwiej :lol2: I cieszę się, że tą drogę wybrałam :lol:

 

gdzie ten przepis z syropem klonowym ??

 

oj dziewczyny dziewczyny:no::rolleyes: Bajdzo posie...

 

No dobra... jak wspomniałam - nie mam o czym pisać więc nie piszę... ale przyszłam podzielić się obłędnym przepisem na makaron, który sporządziłam wczoraj na imprezę mikołajkową u bratówki :rolleyes: Zrobił furorę, wszyscy brali przepis - więc i Wam może posmakować;)

 

Jedziemy...

 

Przygotować PIERŚ KURCZAKA - ja tradycyjnie gotuję na parze wcześniej obtoczywszy w oliwie czosnkowej, słodkiej i pikantnej papryce oraz soli i pieprzu (ale może być równie dobrze zgrillowana, czy na zwykłej patelni smażona - byleby wyszła super soczysta ;)). Gotujemy paczkę makaronu PENNE. Na patelni (ja w woku akurat robiłam) podsmażamy pokrojoną w paski paczkę szynki parmeńskiej (bez tłuszczu, tłuszcz się z szyneczki wytopi). Następnie dorzucamy na patelnię pokrojone w paski SUSZONE POMIDORY - pół słoiczka (koniecznie pomidory w zalewie BEZOCTOWEJ). Podlewamy wszystko oliwą czosnkową. Następnie dodajemy pokrojoną w drobną kostkę CUKINIĘ. Wszystko podlewamy słodkim CZERWONYM WINEM (najlepiej winem MARSHALA lub dobrym PORTO) - redukujemy. Do tego dodajemy SYROP KLONOWY (tak tak, syrop klonowy ;)) a następnie odrobinę BULIONU i chwilę wszystko dusimy. Do tego ze 2-3 łyżki MASŁA aż sos zrobi się taki aksamitny i (bardzo ważne) - ok. 10 LISTKÓW ŚWIEŻEJ SZAŁWI... no i w końcu tą ugotowaną/usmażoną wcześniej i pokrojoną PIERŚ KURCZAKA i chwilkę potem ugotowany makaron - wszystko dokładnie pomieszać. Na sam koniec, na sam koniec dodać 2 garści rukoli lub roszponki - zamieszać. Można jeszcze doprawić odrobiną soli i pieprzu do smaku, ew. można dać ciutkę chili, jeśli chce się uzyskać smak bardziej słodko-pikantny niż tylko słodkawy (choć czosnek z oliwy w sosie i czosnkowo pikantna marynata kurczaka u mnie wystarczająco spełniła swoją rolę)

 

I voila - SMACZNEGO :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko, faktycznie. Nie było tytułu i myślałam, ze wypisujesz co na święta .....

 

Cieszę się, że biznesik się kręci Magdziu :)

 

No i wyszło szydło z worka - jak mnie teraz czytacie :lol2: Widzę, że mogę sobie teraz tu bezkarnie bluzgać i przeklinać - i tak nikt nie zauważy:lol2:

 

a dużo tego syropu ?

 

Na oko kochanie, na oko ;) Tak aby sos nie był zbyt słodki ani zbyt wytrawny:rolleyes: Ilość syropu zależy od tego ile wina Ci się chluśnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam SALVIA PICCANTE :rolleyes:

 

rewelacja prawda:rolleyes: Moja przyjaciółka zamówiła ostatnio w Vapiano i zamiast wcinać swoje ulubione Ravioli Con Carne ciągle nurkowałam widelcem w jej talerzu :lol2: Od razu na drugi dzień powtórzyłam ten przysmak w domu:rolleyes:

 

no Magdzia, menu na święta. My (przynajmniej ja) od co najmniej tygodnia w tym siedzimy :)

 

A no tak:bas: Nie skojarzyłam:oops:;) A podczytuję:rolleyes: - ten tort makowy mi chodzi strasznie po głowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelacja prawda:rolleyes: Moja przyjaciółka zamówiła ostatnio w Vapiano i zamiast wcinać swoje ulubione Ravioli Con Carne ciągle nurkowałam widelcem w jej talerzu :lol2: Od razu na drugi dzień powtórzyłam ten przysmak w domu:rolleyes:

 

 

ja własnie tam wcinam...jak zamówiłam pierwszy raz to sceptycznie podeszłam do słodkiego syropu klonowego, ale teraz zaczynam wybierac....i zamawiam własnie tą "słodkość"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia jutro wyjezdzamy na miesiac do Pl i nie bede na forum wiec zostawiam zyczenia :hug:

 

http://img20.imageshack.us/img20/1017/bozenarodzenie47.gifhttp://img20.imageshack.us/img20/1017/bozenarodzenie47.gifhttp://img20.imageshack.us/img20/1017/bozenarodzenie47.gif

 

Jest taki zmierzch wśród grudniowych, szarych dni, kiedy w noc gwiazdka lśni.

Wigilii czas każe nam u stołu stać, łamać opłatek, razem trwać.

A kiedy już ta pierwsza z gwiazd zaświeci nam spoza chmur, dzieje się cud co w każdym z nas umie zburzyć jego własny mur.

Wesolych Swiat!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie- zaczęlo si od pieknych inspiracji , ktore zachwycały, potem super pomysly w mieszkaniu NO A TERAZ TEN SKLEP i nie wytrzymalam i musialam się ujawnic- wszystko piękne, bajeczne zjawiskowe:yes::jawdrop: serdecznie gratuleuję super przedsięwzięcia i od razu mam pytanie o cenę lustra w lustrzanej ramie i jelonków ?reniferkow? takich jak pokazała MarJel.. i czy gdziez można zobaczyć cały asortyment i ew. cennik.. bo do stolicy rzadko zaglądma:(, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...