Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piękny taras. Jednak życie w mieście ma swój urok (ciężko wzdycham).

 

Piękny kolor tych dech, głęboki brąz, nie martw się -czas z nimi zrobi swoje i będą szare, jak chciałaś:)

 

Myślę dokładnie tak samo.

 

Co do drzew to potwierdzam, że sadzone na jesieni dużo lepiej się przyjmują, ale faktycznie, sadzone w donicach mogą potrzebować dodatkowej, specjalnej pielęgnacji, ocieplenia. Pod Waszym tarasem jest inny taras czy zabudowane mieszkanie? Pytam, bo jeśli jest zabudowane mieszkanie, to od dołu rośliny mogą mieć ciepło, podobnie bok, który przylega do murku będzie dobrze ocieplony, najgorzej z tymi roślinami, które będą stały przy otwartej przestrzeni - im, bardziej niż mróz, może zaszkodzić wiatr i mocne słońce. Ja bym je owinęła (te niczym nie osłonięte) na zimę matą zacieniającą.

 

A poza tym, jak będziecie mieć rośliny na tarasie, będziecie chętniej tam jeździć, więc może i prace nabiorą tempa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się przyjmują rośliny sadzone jesienią, ale tym w donicach trzeba korzenie zabespieczyc przed przemarznięciem (nie wiem co chcesz sadzic) i na pewno dużo regularnie podlewac po posadzeniu....;)

 

Zabezpieczyć korzenie??? W ziemi się grzebie? Odkopuje korzenie?? OMG :o

 

Madziu piękny taras się wyłania :yes: :yes:

 

Pozdrowienia zostawiam :hug:

 

Dzięki :) Aga, czy tylko u mnie od pół roku wyświetlasz się bez nicku ani zdjęcia??? OLIMP FORUM, data rejestracji i ilość postów - to wszystko co mię pojawia przy Twoich postach :confused:

 

A tak w ogóle, to mój miszczu ogrodnictwa - mów mi co tu sadzić??? Takie piękne te rosliny u ciebie. Skąd ty je bierzesz??? Jak mi w katalogach rośliny pokazują, to nic mi się nie podoba :( A u Ciebie wszystko :)

 

Magda super :jawdrop: ależ wam zazdroszczę, taka impreza na tarasie oja :rolleyes: :yes:

 

spokojnie doczekasz i prac w środku, a ja wiem że to będzie najpiękniejsza realizacja na fm :yes:

 

:hug:

 

Piękny taras. Jednak życie w mieście ma swój urok (ciężko wzdycham).

 

 

 

Myślę dokładnie tak samo.

 

Co do drzew to potwierdzam, że sadzone na jesieni dużo lepiej się przyjmują, ale faktycznie, sadzone w donicach mogą potrzebować dodatkowej, specjalnej pielęgnacji, ocieplenia. Pod Waszym tarasem jest inny taras czy zabudowane mieszkanie? Pytam, bo jeśli jest zabudowane mieszkanie, to od dołu rośliny mogą mieć ciepło, podobnie bok, który przylega do murku będzie dobrze ocieplony, najgorzej z tymi roślinami, które będą stały przy otwartej przestrzeni - im, bardziej niż mróz, może zaszkodzić wiatr i mocne słońce. Ja bym je owinęła (te niczym nie osłonięte) na zimę matą zacieniającą.

 

Pod tarasem jest mieszkanie, więc też myślę, że będzie dobrze :) Do tego donice mają wykładać styropianem. Murek też bardzo gruby. Drzewa powinny dać radę:yes:

 

A poza tym, jak będziecie mieć rośliny na tarasie, będziecie chętniej tam jeździć, więc może i prace nabiorą tempa :)

 

:rotfl:

 

Madzia superowo wyszedł ten Wasz taras - pamiętasz jakie drzewo to na dolnym pokładzie ? a rośliny sami będziecie nasadzać czy jakaś firma ogrodowa bo jak firma to wszystko wam powiedzą jak na zimę zabezpieczyć ...

 

Firma, firma :yes: Mają u nas globalne zlecenie. Oni też drewno nam zaproponowali. Niestety w ogóle nie wiem co to jest. Oni chyba też nie wiedzą ;):rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tarasem jest mieszkanie, więc też myślę, że będzie dobrze :) Do tego donice mają wykładać styropianem. Murek też bardzo gruby. Drzewa powinny dać radę:yes:

 

To ja bym jednak owinęła matą (włókniną) zacieniającą, bo one będą miały cieplutko w donicy, ale wiatr będzie po nich smagał bardzo mocny i słońce piekło. I rzeczywiście: regularnie podlewać, tak jak radzi London. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie po to, żeby mróz nie rozsadził przewodów (podobnie z wężami ogrodowymi, je także na zimę odłącza się, a wodę zakręca, bo mróz porozsadzałby wszystko), ale z góry do donic może powinno się wlewać wodę, jeśli ziemia nie będzie w nich zamarznięta i w ogóle rośliny będą miały ciepło "w pupę". Ale warto dopytać firmę ogrodniczą. Nie mam doświadczenia z roślinami w donicach, więc nie chciałabym namieszać. Wiem tylko, że w przypadku roślin w gruncie, gdy ziemia rozmarza, a słońce mocno operuje, trzeba je podlewać, a wszystkie zimozielone (w tym krzewy iglaste) trzeba chronić przed mroźnym wiatrem i słońcem, właśnie otulając pół-przezroczystymi włókninami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Aga, czy tylko u mnie od pół roku wyświetlasz się bez nicku ani zdjęcia??? OLIMP FORUM, data rejestracji i ilość postów - to wszystko co mię pojawia przy Twoich postach :confused:

 

:o nie wiem o co to chodzi :o

Nikt nie wspominał o tym :(

 

 

A tak w ogóle, to mój miszczu ogrodnictwa - mów mi co tu sadzić??? Takie piękne te rosliny u ciebie. Skąd ty je bierzesz??? Jak mi w katalogach rośliny pokazują, to nic mi się nie podoba :( A u Ciebie wszystko :)

 

Madziu dzięki :)

Ale miszczem jeszcze nie jestem...ale planuję być :p.

 

Wszystko co mam to póki co kupa bylin i cebulowych :)

 

Fajnie że planujesz zimozielone :yes: będą cieszyć oko cały rok :yes:

 

Jako akcent kolorystyczny polecam żurawki.....jest taki wybór kolorów że głowa mała....a nie są wymagające w pielęgnacji ;)

Jak lubisz koniecznie lawenda :)

 

I hosty.............też mają spory wybór kolorów i ładnie wyglądają przy zimozielonych krzewach....np jako obwódka wokół pnia drzewa.

 

Jeśli chcesz się troszke pobawić, zostaw sobie w donicy z dwa rządki wolnego miejsca na jednoroczne.

Na wiosnę kupisz kilka sadzonek, wsadzisz i będa cieszyły kwiatami cały sezon( jesli u mnie pytałaś o te z fioletowymi miotełkami to są własnie jednoroczne kwiatuchy,,musze poszukać nazwy bo zapomniałam - te sama wyhodowałam :p ale widziałam np w obi :))........i co sezon inna kolorystyczna kompozycja z Twoimi stałymi zimozielonymi elementami :cool:

 

W tym tygodniu mam mieć spotkanie z nowym ogrodowym (już 7 chyba w tym sezonie :bash:) i mam już na ostro wziąć się za planowanie więc przyjdę do Ciebie z roślinkami :)

 

Zostawiam Ci wątki z ogrodowiska może coś nowego doczytasz :)

http://www.ogrodowisko.pl/watek/46-uprawianie-roslin-w-donicach

 

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1992-drzewa-krzewy-byliny-zimujace-do-donic

Edytowane przez admete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mi się tak wyświetla już od ponad pół roku... w międzyczasie zdążyłam zmienić komputer, a przeglądarek używam na zmianę FF i IE. To na pewno nie to :no:

 

Wie, że z różnych komputerów i tak tak to widzę... już dawno miałam o tym mówić (z resztą byłam pewna, że mówiłam ;))

To było jeszcze zanim tak na dłużej zniknęłam z fm... nic się nie poprawiło... ciekawe:???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kochana, te żurawki przepiękne:hug: Muszę zapamiętać:yes:

 

A od wielu, wielu miesięcy wyświetlasz mi się tak:

 

[ATTACH=CONFIG]213921[/ATTACH]

 

Nie wiem o co chodzi:confused: U Ciebie na wątku też tak mi się wyświetlasz... i wszędzie indziej

 

Ale jaja :o :jawdrop:

Czyli nawet nie ma nicka...teoretycznie nie wiesz że to ja piszę :o

 

Może to znak żebyś zobaczyła moją buzię na żywo :D

 

Madziu hokerki sa na liście "do kupienia"...ale inne rzeczy(a jest ich jeszcze sporo :bash: ) mają pierwszeństwo - np ostatnio stacja uzdatniania wody...czy dodatkowe odwodnienie działki...a teraz ogród....aż się boję wyceny od pana :sick:

 

 

Troszku prywaty sorki :rolleyes:

Madziu miałam dzwonić do Ciebie z zapytaniem :rolleyes:

Żeby stolarz mógł skończyć garderobę potrzebuję tkaniny obiciowej na łąweczkę.

Ubździłam sobie taki żółty/kanarkowy?

 

Na żywo idealny był ten z firmy casadeco - może znasz próbnik-ale cena 520 zł :o za jednolity materiał :wtf:

 

Tutaj widac w dodatkach, nie kojarzysz czegos podobnego???

 

Mają z tej samej kolekcji materiał w paski cena o połowe tańsza.....ale wtedy ławeczka byłaby bez pikowań.

U mnie byłam już we wszystkich sklepach i nie ma nic :sick:.

Wiadomo trzeba zobaczyć materiął na żywo bo to specyficzny odcień.

 

Mamy jechac do ikei i zastanawiam się czy do Wawy czy do Krakowa................przy okazji chcę zobaczyc tapety i może właśnie odwiedzić jakąś hurtownie z materiałami....gdybyś Ty miała podobny próbnik podjechałabym do Ciebie i od razu ustaliła materiał na hokery :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madziu, taras piękny, kolor dech jak dla mnie idealny, nie wiem czemu wybrzydzasz:-)

Odnośnie ćwiczeń się nie wypowiadam, bo ja zupełnie motywacji nie mam do chodzenia na siłownię czy zajęcia fitness. Ale Mel B z 4 razy ćwiczyłam na brzuch i b. mi się podobało. Sama nie wiem czemu to zarzuciłam, bo to tylko 10 min. dziennie. Lenistwo i tyle. Na taką Chodakowską to ja już z założenia bym się nie nadawała. Ja lubię ruch w naturze, na świeżym powietrzu - pływanie w morzu, spacer, wyjście w góry, narty. Skakałam kiedyś też na skakance i biegałam - efekty były, ale początki były trudne. Szkoda tylko, że czasu na takie przyjemności brakuje. Polecam słodzenie ksylitolem. Stewii nie trawię. Zaciekawiłaś mnie tą tagatozą. Może bym zamówiła, ale boję się, że w smaku będzie podobna do stewii. Zielone herbaty piję te co dziewczyny - z opuncją i pigwą.

Edytowane przez skibusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...