Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Madzia, sorry, ale ja jestem stanowczo za wersją nr 2. Symetria względem postumentu, czyli tego na czym się znajduje, a nie względem syfonu. Co ma piernik do wiatraka? Za chwilę zaczniesz ją umiejscawiać względem obrazka na ścianie...:lol2:

 

dobre:lol2:

swoją drogą, czekałam na ciebie;):hug:

 

Kochana, tylko, że to nie takie proste. Obawiam się, że wersja nr 2 wizualnie wcale nie będzie symetryczna wzgledem postumentu:roll: Bo taką wizualną symetrię tworzą wylewka z kurkami (słuchawka jest jakby na doczepkę). Wylewka też wychodzi stanowczo najbardziej do przodu, i boję się, ze optycznie to ona + kurki wyznaczy oś symetrii baterii. A wtedy d.u.p.a:bash: Obawiam się, że nawt nikt nie dopatrzy się, ze te cztery otwory są w osi (2 po prawej, dwa po lewej - w symetrii), bo z każdego otworu będą wystawać tak skrajnie inne kształty:roll:

Ktoś mnie rozumie:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre:lol2:

swoją drogą, czekałam na ciebie;):hug:Ktoś mnie rozumie:confused:

 

Madzia :hug::D rozumiem o co Ci chodzi. Miałam tak w mieszkaniu, tylko nie postument, ale wielką wannę, która teoretycznie miała przeznaczone miejsce na baterię- a i tak trudno było zrobić wszystko idealnie na środku. Masz rację, że słuchawka prysznicowa jest spora i odwróci uwagę od wszystkiego, nawet od symetrii:lol2:

 

Jeżeli 2 wersja nie jest symetryczna, to zrób ta pierwszą, ale czy nie można zrobić tych otworów tak, żeby identyczne odległości były na zewnątrz z prawej i lewej strony? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia :hug::D rozumiem o co Ci chodzi. Miałam tak w mieszkaniu, tylko nie postument, ale wielką wannę, która teoretycznie miała przeznaczone miejsce na baterię- a i tak trudno było zrobić wszystko idealnie na środku. Masz rację, że słuchawka prysznicowa jest spora i odwróci uwagę od wszystkiego, nawet od symetrii:lol2:

 

Jeżeli 2 wersja nie jest symetryczna, to zrób ta pierwszą, ale czy nie można zrobić tych otworów tak, żeby identyczne odległości były na zewnątrz z prawej i lewej strony? ;)

 

ooo, to już wyższa szkoła jazdy by była:lol2: Bo to by oznaczało, że kurek z zimną wodą jest w dwukrotnie większej odległości od wylewki niż ten z ciepłą (lub na odwrót):lol2:

 

Fachowiec miał jeszcze pomysł, żeby w ogóle zmienić kolejność i zrobić: sluchawka -> wylewka -> kurek -> kurek :roll: Nie wiem, co by to dało w temacie symetrii:confused:;) A poza tym, wydaje mi się, ze takie porcelanowe "rączki" to najładniej wyglądają po bokach wylewki skierowane prostopadle (jedna w prawo, druga w lewo). A tak, to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie rozumie:confused:

 

Oj rozumie ,rozumie,naet nie wiesz jak bardzo . Jeszcze nie tak dawno ja miałam podobny dylemat .Nie wiem czy oglądałaś zdjęcia mojej łazienki ,ale ja mam właśnie wannę owalną i tę baterię,którą pokazałaś ,ale bez ceramicznych uchwytów.U mnie było możliwe jeszcze trzecie rozwiązanie ,a mianowicie ,umieszczenie baterii zupełnie z boku .Jeżeli miałabym głosować na wersje u CIebie ,to wybrałabym pierwszą .Tak jak napisałaś wylewka z kurkami wyznacza symetrię ,a wylewka od prysznica może być sobie z boku, w ogóle to nie przeszkadza.Notabene sama ta czterootworowa bateria trochę mnie wkurza.Nie raz zdarza się tak ,że podczas puszczania wody do wanny leci równocześnie woda z wylewki od prysznica,albo też leci sobie woda z otworu przy dźwigni odblokowującej prysznic.Teraz chyba wybrałabym inną baterię,jak zresztą wiele rzeczy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, ale na zdjęciu ten lewy kurek leży prawie na słuchawce. Mam nadzieję, że tak wyszło tylko na rysunku, bo inaczej możesz zapomnieć o wygodnym odkręcaniu wody;)

Pomysł fachowca taki sobie, też najbardziej podoba mnie się wersja rączek po obu stronach wylewki:yes:

No ale co z tą symetrią? :confused: Nie mam trzeciego pomysłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj rozumie ,rozumie,naet nie wiesz jak bardzo . Jeszcze nie tak dawno ja miałam podobny dylemat .Nie wiem czy oglądałaś zdjęcia mojej łazienki ,ale ja mam właśnie wannę owalną i tę baterię,którą pokazałaś ,ale bez ceramicznych uchwytów.U mnie było możliwe jeszcze trzecie rozwiązanie ,a mianowicie ,umieszczenie baterii zupełnie z boku .Jeżeli miałabym głosować na wersje u CIebie ,to wybrałabym pierwszą .Tak jak napisałaś wylewka z kurkami wyznacza symetrię ,a wylewka od prysznica może być sobie z boku, w ogóle to nie przeszkadza.Notabene sama ta czterootworowa bateria trochę mnie wkurza.Nie raz zdarza się tak ,że podczas puszczania wody do wanny leci równocześnie woda z wylewki od prysznica,albo też leci sobie woda z otworu przy dźwigni odblokowującej prysznic.Teraz chyba wybrałabym inną baterię,jak zresztą wiele rzeczy ....

 

Wiedziałam, że u kogoś widziałam podobne rozwiązanie (owalna wanna + 4-otworowa bateria):D Wanna z kamiennym blatem? Dobrze pamiętam? Właśnie nie wiedziałam gdzie, u kogo szukać? Dzięki, że się zjawiłaś i odświerzyłaś mi pamięć beauty:hug:

Ale zmartiłaś mnie strasznie z tą jakością baterii? Ty też masz Nicolazzi??? Jest aż tak źle? A ponoć to baterie bardzo dobrej jakości:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, ale na zdjęciu ten lewy kurek leży prawie na słuchawce. Mam nadzieję, że tak wyszło tylko na rysunku, bo inaczej możesz zapomnieć o wygodnym odkręcaniu wody;)

Pomysł fachowca taki sobie, też najbardziej podoba mnie się wersja rączek po obu stronach wylewki:yes:

No ale co z tą symetrią? :confused: Nie mam trzeciego pomysłu...

 

aguś sam koniec wajchy, owszem, będzie dość blisko słuchawki, ale i tak w odstępie ok. 3-4 cm, więc nie powinno być problemu. W równych odstępach będą otwory (co 15 cm). Jeśli bym chciała odsunąć jeszcze mocniej słuchawkę od reszty baterii, to w ogóle doszłaby do końca postumentu, a poza tym byłaby tuż przy głowie;) I tak już mi nie pasuje, że słchawka jest tak blisko:( (bo właśnie od tej strony będzie się siedzieć).

 

A czy słyszeliście może o takim rozwiazaniu, żeby słuchawka w baterii wielootworowej była na samym końcu? Mój Pan Fachowiec powiedział, że to nie jest dobre rozwiązanie, bo wtedy, po pierwsze - jest ciężko po nią sięgnąć (szczególnie z pianą na oczach;)). A po drugie - wąż przechodziłby przez całą długość wanny, zachaczając (i rysując - nie daj boże:() wylewkę i resztę baterii:roll:

Te argumenty do mnie przemawiają, ale słuchawka o którą będę uderzać łokciem:roll: - to też nie za fajnie:(

Może ktoś z was ma taką odwrotną kolejność? I się sprawdza?

 

A miało być tak pięknie;) Wielka wanna (190 cm), a nawet głupiej baterii nie da się zmieścić:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam :), pomysł znaczy nie wylewkę.

Kurek, wylewka, słuchawka, kurek. Nie wiem czy mi się podoba ale jest i daje szansę na symetrię pod każdym względem - odpływem celowałabym pomiędzy wylewkę a słuchwkę

http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/ferro-modena-btm11a.html

 

Przy wersji 1 możesz postawić sobie na tej wolnej części murku coś pięknego ozdobnego, np na gąbkę czy mydlo.

Jeśli nie postawisz bo lubisz mieć pusto to wybrałabym chyba wersję 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taką wersję chciałam Cię spytać:) Też pomyślałam, żeby tą słuchawkę wywalić na sam koniec. Porcelanowe rączki są w końcu o niebo piękniejsze...;)

 

Argumenty fachowca hmmm... Po pierwsze wanna nie ma 5 m tylko 1,90 więc bez problemu sięgniesz tą słuchawkę nawet po omacku :lol2: Argument drugi trochę bardziej do mnie przemawia (chociaż rysowania nie wyobrażam sobie:eek:) ale pytanie jak często będziesz korzystać z tej słuchawki siedząc w wannie. Nie pamiętam, czy planujecie tam też kabinę? Bo jeśli tak, to mycie głowy po prysznicem jest o wiele łatwiejsze niż w wannie:lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam :), pomysł znaczy nie wylewkę.

Kurek, wylewka, słuchawka, kurek. Nie wiem czy mi się podoba ale jest i daje szansę na symetrię pod każdym względem - odpływem celowałabym pomiędzy wylewkę a słuchwkę

http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/ferro-modena-btm11a.html

 

Przy wersji 1 możesz postawić sobie na tej wolnej części murku coś pięknego ozdobnego, np na gąbkę czy mydlo.

Jeśli nie postawisz bo lubisz mieć pusto to wybrałabym chyba wersję 2

 

Pomysł dobry, ale przy wersji z mieszaczem:yes: Ja go nie mam, mam dwa osobne kurki dl zimnej i ciepłej wody, a przełącznik w wylewce. Na wklejonej przez Ciebie propozycji jest mieszacz + przełącznik. I wtedy to ma sens:yes:

Ale pomysł z zapełnieniem wolnej przestrzeni jakimś gadżetem mnie uspokoił:lol2: To bardzo dobry pomysł:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie tę

.http://www.twojabateria.pl/zdjecia/10437.jpg

Rozmawiałam już z serwisantem i kazał przysłać wylewkę ,ale jakoś tak nie bardzo mi się już chce .Gwarancja jest na 5 lat ,to mam jeszcze czas...

 

Ufff, trochę mnie uspokoiłaś. Bateria bardzo podona (bardzo:D), ale to jednak inna firma;) Więc może u mnie nie będzie takich przebojów:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrka, idę się z tym przespać;)

Mąż w odpowiedzi na pytanie, czy może jednak słuchawki nie przenieśc na prawą stronę, skomentował sprawę następujaco (będąc za wersją nr 1, jak już wspomniałam): "Madziusiu, to jedyne słuszne rozwiązanie. Nie ma się co zastanawiać. Takie rozważania do niczego dobrego nie prowadzą:no:" - jakoś mnie to nie przekonało:lol2:

 

Czekam na dalsze propozycje:hug:, mając nadzieję, że już nie jest za późno (czyli, że Pan Stasiu nie zakończył już tematu:lol2:)

 

Do jutra:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się :)

 

i od razu wtrącę swoje 3 grosze :) obie opcje są ok :) wersja nr 1 jest dobra, gdy masz takie wyraźne to srebrne kółko w wannie jak na wizualce łazienki na 1 str wątku (nie wiem jak to się nazywa - ten odpływ, żeby się woda w wannie nie przelała). Wtedy fajnie jeśli kran będzie nad kółkiem, a w pustym miejscu np elegancki pasujący dozownik mydła.

 

Opcja 2 mi się bardzo podoba :) te 4 kurki nie będą tak wielkie jak na Twoim szkicu i będzie ładnie jeśli podest będzie na osi wanny, a oś kurków pokryje się w osią murka.. Kranik masz dość krótki i skromny i nie musi być w centrum. Co innego długi, okazały kran.

 

Wymyśliłam też opcję 3. Mi się podoba. O ile z prysznica nie będzie dużo kapało na kran.

http://c.wrzuta.pl/wi5899/23d72678001a47674da62551/0/kurki

 

Ja wybrałabym opcję nr 2 ze słuchawką od strony głowy. Słuchawka prysznica ustawiona jest raczej w pionie niż w poziomie, więc nie powinna przeszkadzać w wylegiwaniu.

 

Podsumowując, czegokolwiek nie wybierzesz będzie ładnie.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Ruby
nie umiem wstawiać fotek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się :)

 

i od razu wtrącę swoje 3 grosze :) obie opcje są ok :) wersja nr 1 jest dobra, gdy masz takie wyraźne to srebrne kółko w wannie jak na wizualce łazienki na 1 str wątku (nie wiem jak to się nazywa - ten odpływ, żeby się woda w wannie nie przelała). Wtedy fajnie jeśli kran będzie nad kółkiem, a w pustym miejscu np elegancki pasujący dozownik mydła.

 

Opcja 2 mi się bardzo podoba :) te 4 kurki nie będą tak wielkie jak na Twoim szkicu i będzie ładnie jeśli podest będzie na osi wanny, a oś kurków pokryje się w osią murka.. Kranik masz dość krótki i skromny i nie musi być w centrum. Co innego długi, okazały kran.

 

Wymyśliłam też opcję 3. Mi się podoba. O ile z prysznica nie będzie dużo kapało na kran.

http://c.wrzuta.pl/wi5899/23d72678001a47674da62551/0/kurki

 

Ja wybrałabym opcję nr 2 ze słuchawką od strony głowy. Słuchawka prysznica ustawiona jest raczej w pionie niż w poziomie, więc nie powinna przeszkadzać w wylegiwaniu.

 

Podsumowując, czegokolwiek nie wybierzesz będzie ładnie.

 

Pozdrawiam :)

 

:welcome: Witam Cię Ruby:)

 

O, wersja nr 3 - bardzo fajna:yes: A jaka zdolniacha z ciebie:D (bo rozumiem, że sama ją zmontowałaś;)). Niestety, postument będzie miał jedynie 12 cm szerokości, więc takie rozwiązanie nie wchodzi w grę:no:

 

I wiecie co, chyba jednak zostanę przy opcji nr 1 (yokasta, twój głos też zsumowałam;)). Dalej nie jestem w 100% jej pewna, ale dziecko mi się pochorowało (tak, tak, dlatego od 6-tej na nogach;)) i nie ma opcji, żebym tam dziś pojechała:roll: A bez przymiarki się na nic innego nie zdecyduję.

 

agawi mnie jednak natchnęła, że może to niegłupi patent, żeby słuchawkę trochę oddalić od reszty, tj. np. trzy "główne" otwory zrobić w odległości 12 cm, a słuchawka oddalona od sąsiedniego o 15 cm. Bo zmierzyłam odległości w obecnej baterii (5-cio otworowa) i wynoszą 10 cm. Fakt, że te "nasadki" czy jak to nazwać, w obecnej mniej okazałe, ale i tak - 15 cm to mogło być za dużo:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...