Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MagdaZZZ się urządza - będzie eklektycznie (chyba;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magda,

 

Twoja mozaika ma naprawdę piękny kolor, prezentuje się rewelacyjnie!!!

 

Ale, ale, jak nie dąb, jak nie kasetony, to CO będzie na podłodze????

 

o podłodze jeszcze opowiem, bo i tak będę potrzebowała waszej rady (choć podejrzewam, że pomysł zbesztacie:lol2:)

Jeśli chodzi o drewno, to zdecydowałam się na akcję parzoną. Dzięki podpowiedziom dziewczyn i zdjęciom przesłany przez lasvegas, zainteresowałam się tym drewnem. I ma naprawdę obłędny kolor. Dokładnie taki, o jaki mi chodzi:yes: Mąż ładnie go nazwał, kolorem miodu gryczanego:D To jest to!!! Podłoga będzie ułożona we wzór, i tu będę potrzebować Waszej pomocy. Ale to potem, bo będę musiała trochę przykładów powklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszenko, no też mi się wydaje, że wzór by się jednak przydał;) Więc jak tylko nie dojdziemy do wniosku, że to wiocha:lol2: to na pewno go zrobię:yes:

 

anetko papierologia w toku. Z urzędnikami nie mamy jak na razie żadnych probemów. Wszyscy dogadani wstepnie (mąż w budowlance na większą skalę robi, więc ma sporo znajomości, i mógł podpytać co i jak, co przejdzie, a co niekoniecznie). Papiery prawie wszystkie zgromadzone. Jeszcze jakiejś mapki brakuje (trzeba do Łodzi po nią jechać), tam też trzeba zdobyć ostatni podpis konstruktora. A przed nami najgorsze zadanie:sick: zdobyć zgodę zarządu wspólnoty:roll:

Ogólnie niby za miesiąc mamy zacząć:cool: a co z tego wyjdzie - zobaczymy:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie wkleiłaś zdjęcia:)Wygląda tak się zapowiadało czyli świetnie,mozaika REWELACJA nie mówiąc o baterii.Co to firma,pisz szybciutko!!Kolor na ścianach???

Będę miała o czym myśleć w chmurach dzięki twoim zdjęciom i może zapomne o strachu:)Nie lubie,nie lubie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Norwegii.Mieliśmy lecieć tydzień temu ale mężowi nie udało się i lecimy dzisiaj a w wielką sobote wracamy.Nie znosze latać i mimo,że jadąc samochodem jedziemy jakieś 27 godzin w tym ok.10 spedzamy na promie to psychicznie lepiej to znosze aniżeli przez 1h i 40 min.w samolocie.

A wracając do bateri...duża różnica jest w porównaniu z firmą Tres?

Sliczny kolor sie zapowiada również na ścianach?Jaki to odcień szarości bo domyślam się,że z palety kolorystycznej Para Pains:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Norwegii.Mieliśmy lecieć tydzień temu ale mężowi nie udało się i lecimy dzisiaj a w wielką sobote wracamy.Nie znosze latać i mimo,że jadąc samochodem jedziemy jakieś 27 godzin w tym ok.10 spedzamy na promie to psychicznie lepiej to znosze aniżeli przez 1h i 40 min.w samolocie.

A wracając do bateri...duża różnica jest w porównaniu z firmą Tres?

Sliczny kolor sie zapowiada również na ścianach?Jaki to odcień szarości bo domyślam się,że z palety kolorystycznej Para Pains:)

 

hmmm, nie wiem jak to się ma do tresa, bo nigdy się nie interesowałam tą marką:roll: Powiem tak: Nicolazzi to taka średnia półka cenowa. Oczywiście wszyscy, którzy na bateriach chcą mocno zaoszczędzić, powiedzą, że są drogie (zaraz każą mi zejść na ziemie;)), ale jeśli ktoś szuka czegoś ładnego, wyjątkowego i natyka się na ceny 2 tys. za bat. umywalkową, 4 tys. za np. 4-otworową wannową, to tu będzie mile zaskoczony:D oczywiście też zależy właśnie, czy ktomuś zależy na wielootworowych bateriach. Mi zależało bardzo! A one są, wiadomo, jeszcze droższe. Ale i tak to była najmilsza oferta jaką dostałam za baterie tej klasy:yes:

 

A farba to faktycznie Para Paints;) Kolor Stainless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda cieszę się, że pomogłam. Ciekawa jestem jakie ułożenie wymyslisz :) Trzymam kciuki za pozwolenia, ja wczoraj zlożylam papiery w mokotowskim urzędzie, więc proszę trzymaj za mnie :)

Łazienka zapowiada się rewelacyjnie, czekam na więcej.

 

A jakie papiery? To sąsiadkami będziemy;)

 

A odnosnie podłogi, to mam jeszcze do Ciebie jedno pytanko. Z godzinkę temu dostałam odpowiedź na moje zapytanie od parkieciarza, tego, z którym wcześniej rozmawialismy na temat kasetonów. I napisał w mailu, dokładnie, cytuję: "Do akacji na Państwa miejscu bym się nie dotykał:wtf: (materiał dosyć pracujący, choć kolor bardzo ładny)." Nie wiem co o tym myśleć:confused: To prawda???

Do tej pory znalazłam jedynie informacje, że to bardzo twarde drewno. Nic o tym, że jakoś nadmiernie pracujące:roll:

Ty miałaś akację już w poprzednim domu. Możesz się jakoś odnieśc do jego słów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że już każda z was czyta bloga Kashy. Jeśli nie, proszę się nie przyznawać, tylko nadrobić zaległości;) oto link: http://www.homeglamournow.blogspot.com/

 

A piszę o tym dlatego, gdyż dziś weszłam, przeczytałam ostatniego posta, kliknęłam na zawartego w nim linka, i... przepadłam:cool: Kasha podsunęła nam rewelacyjny magazyn wnętrzarski on-line. Musicie to przejrzeć:yes: Boszzzze, co za wnętrza:jawdrop: Link do tego tytułu: http://www.lonnymag.com/issues/19-trad-home/pages/1#p1 (mam nadzieję, że się Kasiu nie obrazisz za to, że podkradłam linka i zamieściłam u siebie;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sąsiedztwa to ja niedaleko będę bo na Sadybie :)

 

A teraz o akacji: mialam ja we wczesniejszym mieszkaniu , ktore ma lat 7 i w obecnym, w ktorym mieszkam od 3 lat i nic sie nie stalo. Szczerze mowiac pierwszy raz słyszę, że jest to pracujące drewno ???? jest to drewno europejskie, które rosnie w naszym klimacie, wię pracuje tak samo jak dąb czy jesion. W pierwszym mieszkaniu mialam egzotyk Guatambu i jak parkieciarz zobaczyl, to powiedzial, ze gorszego drewna nie moglam kupic, ze bardzo pracuje i lubi wstawac.

Ja mam fajnego parkieciarza, który jest niezlym specjalistą (kladl mi to guatambu na specjalny klej i do tej pory nie wstalo a lezy juz dobre 10 lat), jezeli chcesz to przesle ci na priv jego tel, mozesz zadzwonic i zapytac go o akację i to czy lubi pracowac. U mnie kladl obie akacje. I wiesz co jeszcze pomyslalam, ze jakby pracowala to by sie bardzo rozchodzila a u mnie nie ma zadnych szpar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę o kontakt:D

Nie wiem o co temu facetowi chodziło:confused: Mam podejrzenia, że albo nigdy nie miał do czynienia z tym drewnem i nie jest u niego dostępne, albo uważa, że jest za tanie i chce mnie naciągnąć na coś droższego;) Wymyslam, ale naprawdę nie wiem czemu tak mówi?

A powiedz jeszcze tylko, czy ty miałaś gotowy parkiet? Czy cyklinowany i lakierowany na miejscu? Jakiego lakieru użyłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam parkiet w klasie pierwszej , cyklinowany i lakierowany na miejscu . lakier to bodajze byla Bona polmat, slabo pamietam. Zaraz poszukam tel i wysylam. Porozmawiaj z nim, mysle, ze ci dobrze doradzi. Ja kupowalam na Bartyckiej, poszukam nazwy sklepu. naprawdę zaskoczylaś mnie z tym pracowaniem :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, jest super. Bateria podoba mi się straszliwie! Za mozaikami nigdy specjalnie nie przepadałam, więc nie jestem obiektywna, ale Twoja prezentuje się naprawdę zacnie.

 

Natomiast kolor ściany i listwy przysufitowe przyprawiają mnie o szybsze bicie serca. Ślinię się już na myśl o tym, jak zagospodarujesz tę ścianę naprzeciwko wejścia. U mnie ściana z kinkietami, konsolą i lustrem w holu jest najukochańszą w całym domu. U Ciebie też tak będzie. :yes:

 

Ech, sprawdza się to, co kiedyś powiedziałam - że Twoje mieszkanie jest takim, do którego mogłabym się wprowadzić od razu. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie papiery? To sąsiadkami będziemy;)

 

A odnosnie podłogi, to mam jeszcze do Ciebie jedno pytanko. Z godzinkę temu dostałam odpowiedź na moje zapytanie od parkieciarza, tego, z którym wcześniej rozmawialismy na temat kasetonów. I napisał w mailu, dokładnie, cytuję: "Do akacji na Państwa miejscu bym się nie dotykał:wtf: (materiał dosyć pracujący, choć kolor bardzo ładny)." Nie wiem co o tym myśleć:confused: To prawda???

Do tej pory znalazłam jedynie informacje, że to bardzo twarde drewno. Nic o tym, że jakoś nadmiernie pracujące:roll:

Ty miałaś akację już w poprzednim domu. Możesz się jakoś odnieśc do jego słów???

 

Ja też mam akację i nic mi nie pracuje ani się nie rozchodzi, jedyne co mogę powiedzieć to wydaje mi się, że nie jest aż taka twarda, bo np. jak moje dzieci przywala jakimś drewnianym klockiem to zostaje ślad....Ale to jest urok drewna...Mój mąż twierdzi, że te wszystkie ubytki dodają naszej podłodze szlachetności:)

 

A co do zdjęć to zapowiada się naprawdę super:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...