Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy Ciepła - Ecopol - System


Gość Gosc***

Recommended Posts

Gość Gosc***
hehe, mi też latem padł ten czujnik zaniku fazy (a pompa inna). Po konsultacji pojechałem do sklepu instalacyjnego i następnego dnia miałem go za 50zł. Wymiana-5minut.

Zastał mi się też zawór zwrotny do CWU. Wystarczyło ruszyć i po sprawie, ale wymieniłem dwa te zawory na takie z metalowym trzpieniem.

 

hehe, zawór zwrotny też wymianiałem na ten z metalowym trzpieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 676
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cześć,

u nas za 11.10 do 14.12 I taryfa 494 kwh, II taryfa 1085 kwh.

Wszystko w domu na prąd (akwaria, kuchenki, reku itp.), brak podlicznika, letnie rachunki za prąd to 370-400 zł/2 miesiące, tu wychodzi 735 zł, więc w przybliżeniu

różnica to ogrzewanie za 2 miesiące. Mrozów trochę było, w nocy do -10 C.

Małe przygody z pompą, latem burza spaliła mi routerek i kartę sieciową w kompie. Jak się potem okazało PC zaczęła sama czasami tracić zasilanie.

Po konsulatacji z panem Markiem do wymiany czujnik zaniku fazy (ten F&F-a), podesłany, wymieniony i problem usunięty.

Po rozpoczęciu sezonu grzewczego i chodniejszych dniach okazało się że parter bardzo mocno się przegrzewa, ustawione było 22 C (w nocnej), sterownik wariował, pokazywał cały czas niższą temperaturę, inne termometry o 2-3 większe wskazania. Myślę sobie no to pewnie sterownik również do wymiany, żadne ustawienia offsetów itp. nie pomagały, znowu tel. do Marka.......twardy reset auratona pomógł. Tak więc z tydzień pc zapierniczała zdrowo ponad normę :) a my mieliśmy lekką saunę w domu na dole.

Co jeszcze... zmieniłem położenie czujnika temperatury na zbiorniku wody, teraz grzanie wody 2 x na dobę po 20 min. Czujka wsunięta tam gdzie jej miejsce,

ustawione grzanie na 42 C, po przekazaniu temperatury z płaszcza dochodzi do 45 C i jest mocno ciepła (czujka jest nisko na górze zbiornika jest dużo wyższa temperatura) . Nie można wyżej ustawić bo PC ma zabezpieczenie na wyjściu 55 C i wywala błąd.

Pisałem kiedyś o problemach z szybciej spadającą temperaturą na poddaszu, po wymianie pompki na mocniejszą probelmu nie ma, lepiej się wygrzewa i mniej więcej podobnie spada temperatura jak na dole.

No to chyba wszystko, dla wszystkich w 2013 roku niskich rachunkówa za ogrzewanie, obniżek cen prądu i bezawaryjnych systemów grzewczych :)

Pozdrawiam - Daniel

adiqq i TypeR Czym mierzycie to swoje zużycie prądu w dwóch taryfach? Macie podliczniki 3 fazowe i 2 taryfowe? Moglibyście podać jakie to modele i producenci oraz ile kosztują takie urządzenia? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiqq i TypeR Czym mierzycie to swoje zużycie prądu w dwóch taryfach? Macie podliczniki 3 fazowe i 2 taryfowe? Moglibyście podać jakie to modele i producenci oraz ile kosztują takie urządzenia? Pozdrawiam

 

cześć,

ja nie mam podlicznika, podaję cały prąd z faktury, ewentulanie można spisywać stany z licznika. Kiedyś trochę to monitorowałem ale po jakimś czasie jak mniej więcej wiadomo jak pracuje pc to już się nie chce :).

A w nowej wersji oprogranowania jest licznik godzin pracy na grzanie i wodę, który daje się resetować więc można śledzić np. dobową liczbę godzin pracy. Tyle że i tak nie ma podziału na taryfy.

Dodatkowo w trybie serwisowym jest zabezpieczenie na temperaturę powrotu z podłogi, domyślnie 35 C. W sumie to w auratonie również można ustawić na temperaturę podłogi, kiedy pc się wyłączy po przekroczeniu zadanej wartości.

A i jeszcze zmiana w pracy pompki cyrkulacyjnej, ustawiamy godziny pracy i cykle, tzn. np. 3 min. pracy, 6 min postoju - zawsze trochę wolniej wychładza się zbiornik.

Ot takie jeszcze dodatki w sterowniku.

Pozdrawiam - Daniel

Edytowane przez TypeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
adiqq i TypeR Czym mierzycie to swoje zużycie prądu w dwóch taryfach? Macie podliczniki 3 fazowe i 2 taryfowe? Moglibyście podać jakie to modele i producenci oraz ile kosztują takie urządzenia? Pozdrawiam

 

ja mam podlicznik 3 fazowy 2 taryfowy, zaraz poszukam...

mam dokładnie taki, kupiony od tego allegrowicza (licznik +sterownik)

http://allegro.pl/licznik-energii-pradu-3-faz-2-taryfowy-zegar-i2882580943.html

można kupić oczywiście wypasiony dużo droższy tylko po co? ma to sens tylko wtedy, jak będzie dodatkowo częścią systemu oczujnikowania PC i dodatkowo będzie zczytywać codziennie pobór

dla moich zastosowań, ten z linka w zupełności wystarczy, a cena jest atrakcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz. Wlasnie jestem po rozmowie z BYLYM handlowca firmy Ecopol, mimo iz jego nr tel wciaz widnieje na stronie tej firmy. Mowil ze juz nie handluje produktami tej firmy ze wzgledu na duza liczbe skarg klientow. Gdy zapytalem o jakie skargi chodzi, powiedzial ze nie wie, bo odsylal od razu do producenta, Teraz sprzedaje ppc i inne zagraniczne pompy. Dzwina sprawa, tym bardziej ze nie spotkalem sie jeszcze na tym forum z jakimis wiekszymi zastrzezeniami co do w/w pomp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mowil ze juz nie handluje produktami tej firmy ze wzgledu na duza liczbe skarg klientow. Gdy zapytalem o jakie skargi chodzi, powiedzial ze nie wie, bo odsylal od razu do producenta, Teraz sprzedaje ppc i inne zagraniczne pompy. Dzwina sprawa, tym bardziej ze nie spotkalem sie jeszcze na tym forum z jakimis wiekszymi zastrzezeniami co do w/w pomp.

 

Wypadaloby miec jakies konkretne argumenty na takie oskarzenia. Nie wie na co skarzyli sie klienci?? Dziwna sprawa - a moze to nie pompy tylko instalacja byla winna problemom ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

orzechot - nie wiem czy miałem dokładnie to samo....ale to chyba przy wygrzewaniu CWU było....

jak po jakimś czasie spadła temperatura CWU w zasobniku, to zaczęło znowu pokazywac temperature...alarm oczywiscie trzeba było skasować

nie wiem czy po prostu nie został przekroczony zakres pomiarowy dla czujnika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obecnych i być może przyszłych użytkowników PC Ecopol. W zasadzie trafiłem tu wczoraj, choć od 2 lat jestem już użytkownikiem tego systemu. Jak znajdę wolna chwilę to opiszę własna instalację - teraz natomiast zainteresował mnie wątek ze zmianą położenia czujnika temperatury na zbiorniku CWU.

Adiqq pytanie właściwie do Ciebie - w jaki sposób jest on przymocowany do zbiornika, demontowałeś ocieplenie czy jakoś inaczej udało się go wydobyć bez uszkodzenia. Wystarczy potem wsunąć go w rurkę kapilarną czy jakoś inaczej go montowałeś...??

I jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie - dlaczego p. Marek instaluje go na zbiorniku a nie w rurce - może znacie jakieś sensowne uzasadnienie ??

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie - dlaczego p. Marek instaluje go na zbiorniku a nie w rurce - może znacie jakieś sensowne uzasadnienie ??

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

Uzasadnienie jest jedno:bo ma tak "dopracowany system " że musi oszukiwać pompę żeby nie wchodziła w tryb awaryjny:P

czujnik umieszczony w tym miejscu pokazuję temperaturę wody która wychodzi z pompy i wchodzi do zasobnika .Nie pokazuje temperatury CWU:P która jest niższa od tej na wyświetlaczu

Edytowane przez kamyk68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

Adiqq pytanie właściwie do Ciebie - w jaki sposób jest on przymocowany do zbiornika, demontowałeś ocieplenie czy jakoś inaczej udało się go wydobyć bez uszkodzenia. Wystarczy potem wsunąć go w rurkę kapilarną czy jakoś inaczej go montowałeś...??

I jeszcze jedno nurtujące mnie pytanie - dlaczego p. Marek instaluje go na zbiorniku a nie w rurce - może znacie jakieś sensowne uzasadnienie ??

jest on na środku zasobnika, leży pod izolacją, Więc bez problemu delikatnie go wyciągniesz, skoro został tam wcześniej wsadzony..co najwyżej skleisz potem tasmą izolację...Problem juz opisał Kamyk, ale dopowiem kilka słow...

PC ma ustawioną maksymalną temperaturę grzania GZ na 53C, a jak ustawisz 48C na CWU, to GZ dojdzie do 53C, mimo że nie będzie jeszcze 48C w CWU.

Ja to rozwiązałem w ten sposób, że czujnik dałem tam gdzie jego miejsce, a temperaturę ustawiłem (drogą prób i błędów) na 45C - przy tej temperaturze nie wchodzi mi w alarmy, a po zakończeniu cyklu grzania CWU ma temperaturę około 46,5C - co aż nadto wystarcza na nasze potrzeby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się czy ma ktoś pompę Ecopola na wielkopolsce ( chodzi mi konkretnie od Poznań lub bliskie okolice).

Biorę pod uwagę Ecopol i Ekopower.

Wczoraj dostałem wyceny na IVT - wyszło 65 000 zł (pompa, kolektor,kotłownia, podłogówka) i trochę się przeraziłam.

A dom:

114 m2 uzykowej

30 pomeszczenia dodatkowe(garaż + kotłownia)

parter z użytkowym poddaszem

4 osoby

docieplenia ściany 20 cm

dach 28 cm

podłoga 15cm

według projektu zapotrzebowanie na ciepło 9,25 kW ( tylko tam jest docieplenie ściany 12, podłoga 10, dach 23)

Dajcie jakiś namiar na instalatora, który podjął by się wykonania całości.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...