Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy Ciepła - Ecopol - System


Gość Gosc***

Recommended Posts

jeszcze jedno-czy jest sens dawac rury drenazowe powiedzmy 100mm (rowy dam na 80cm po srodku rura drenazowa-moze nie 750 m ale z 300? ktora bedzie doprowadzala wode z rynien)

 

Czy sens ... pewnie tak, ja akurat dalem drenazowki 2xpo 20mb. fi-100 od osadnika rynny do 2 rur przepustowych (ponacinanych) fi-600 dł. 4m ,ktore zakopalem ok. 50cm nad dwoma sekcjami kolektora. Fajnie to dziala jesli chodzi o pozbycie sie deszczowki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 676
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bronie sie przed studzienka bo to przeciez sa straty ciepla. Rury ida w "cieplej" ziemi a pozniej wszystko i tak jest w "zimnej" studzience zebrane.

 

Uwazam ze w studziece ok 2m. glebokosci nie bedzie jakis tragicznych strat nawet w duze mrozy(za krotki odcinek a i tak jak zrobisz oki studzienke to tam bedzie na plusie) jest jeszcze 3-cia opcja :rolleyes: ja mam rozdzielacz na scianie w warstwie ocieplenia,pokrywe tez zrobilem ze styro wew. rozdzielacz docieplilem przed zamknieciem wata skalna,wszystko szczelne mysle ze jest spoko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie gdzieś na podłogach panele/drewno. Zastanawiam się czy jak zastosuje panele w pokojach to czy z 30* na zasilaniu pompa nie będzie musiała dać np. 38* żeby dogrzać pomieszczenie do tych 21* a tym samym cop słabszy. Jak ktoś ma panele to prosiłbym o info - jak to jest z podłogówką przy pompie ciepła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
mam panele na poddaszu - u mnie na poddaszu są większe straty ciepła niż na parterze, ale wina mostków(o ktorych wiem i które kiedyś planuję usunąć) a nie paneli....wiele osób ma panele i nie ma najmniejszego problemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie gdzieś na podłogach panele/drewno. Zastanawiam się czy jak zastosuje panele w pokojach to czy z 30* na zasilaniu pompa nie będzie musiała dać np. 38* żeby dogrzać pomieszczenie do tych 21* a tym samym cop słabszy. Jak ktoś ma panele to prosiłbym o info - jak to jest z podłogówką przy pompie ciepła.

 

Panele jak najbardziej nie przeszkadzaja przy podlogowce tylko stosuje sie inny podklad(nie tradycyjna pianka tylko takie maty z dziurkami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele jak najbardziej nie przeszkadzaja przy podlogowce tylko stosuje sie inny podklad(nie tradycyjna pianka tylko takie maty z dziurkami)

 

Nie siej mitow :) Najlepszy (dla mnie) podklad pod panele to PIANOMAT - 3mm pelnego materialu, zadnych dziur. Maty z dziurkami, pianki i tektury nie polozylbym nawet w piwnicy! Za bardzo halasuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siej mitow :) Najlepszy (dla mnie) podklad pod panele to PIANOMAT - 3mm pelnego materialu, zadnych dziur. Maty z dziurkami, pianki i tektury nie polozylbym nawet w piwnicy! Za bardzo halasuja :)

 

No w piwnicy to raczej nie bardzo panele, jakie mity ? mity to sa gdy ktos mowi ze panele+ podlogowka to blad, Ty masz jakis pianomat i ok teraz wybor jest mega takze z tym nie ma problemu, po co sie rozdrabniac jak pytanie bylo konkretne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pianomat to co to za materiał ? pur, xps, polietylen? bo coś nie piszą na alledrogo z czego to jest. Znalazłem coś takiego jeszcze (1,6mm):

 

http://allegro.pl/podklad-pod-panele-na-ogrzewanie-wysylka-gratis-i3025537488.html

 

Chyba im cieńszy tym lepszy co? tylko czy będzie dostatecznie tłumił.

No i jeszcze taki:

http://allegro.pl/podklad-pod-panele-na-ogrzewanie-podlogowe-gr-3mm-i3006059579.html

 

pianomat cenowo to coś pomiędzy tymi dwoma. Jaki barać 3mm czy cieńszy xps - panele na parterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pianomat to co to za materiał ? pur, xps, polietylen? bo coś nie piszą na alledrogo z czego to jest. Znalazłem coś takiego jeszcze (1,6mm):

 

http://allegro.pl/podklad-pod-panele-na-ogrzewanie-wysylka-gratis-i3025537488.html

 

Chyba im cieńszy tym lepszy co? tylko czy będzie dostatecznie tłumił.

No i jeszcze taki:

http://allegro.pl/podklad-pod-panele-na-ogrzewanie-podlogowe-gr-3mm-i3006059579.html

 

pianomat cenowo to coś pomiędzy tymi dwoma. Jaki barać 3mm czy cieńszy xps - panele na parterze.

 

Na tym pierwszym linku widac ze zdjecia ze to jest z polistyrenu i jakiegos xps:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam deskę trójwarstwową w sypialniach na podłogówce. Klejona do podłoża i tylko tak bym polecał. Drewno jako takie jest izolatorem więc oddawanie ciepła przez warstwę podłogi odbywa się dużo wolniej. Uzyskanie więc temp 21,50 /taką mam nastawioną/ trwa dużo dużej niż w salonie gdzie mam gres. Oczywiście wpływ mają też inne czynniki, izolacja, powierzchnia okien, ekspozycja na strony świata /u mnie północ i zachód/, powierzchnia "wolnej" podłogi nie zastawionej meblami itp.... Trzeba to wziąć pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pianomat to co to za materiał ? pur, xps, polietylen? bo coś nie piszą na alledrogo z czego to jest. Znalazłem coś takiego jeszcze (1,6mm):

 

Pianomat to taka jakby sprasowana bardzo elastyczna tkanina z dodatkiem gumy. Bardzo elastyczna. Podstawowa zaleta ze jest "wieczny" - jak w XPSie czy zwyklej piance zrobisz dziure to ta dziura juz taka pozostaje. Pianomat wroci do swojej pozycji. Po 10-ciu latach jak bedziesz wymienial panele to wiekszosc podkladow bedzie do wywalenia, a pianomat bedzie jak nowy :) Tektura czy zwykla pianka po pewnym czasie "siada" - a jak siada to powstaja puste powierzchnie i panel zaczyna byc coraz glosniejszy (powstaje efekt "membrany" jak w glosniku), zaczyna tez skrzypiec na laczeniach. Ja mam wszedzie pianomat (ze 300m2;) i nic innego bym nie dal pod panele!! To najlepszy material jaki moze byc :)

 

A co do piwnicy - ja tam mam panele - bo czemu nie ? :-) Piwnica 140m2 - 2,7m wysoka, ogrzewana (podlogowka), wentylowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianomat to taka jakby sprasowana bardzo elastyczna tkanina z dodatkiem gumy. Bardzo elastyczna. Podstawowa zaleta ze jest "wieczny" - jak w XPSie czy zwyklej piance zrobisz dziure to ta dziura juz taka pozostaje. Pianomat wroci do swojej pozycji. Po 10-ciu latach jak bedziesz wymienial panele to wiekszosc podkladow bedzie do wywalenia, a pianomat bedzie jak nowy :) Tektura czy zwykla pianka po pewnym czasie "siada" - a jak siada to powstaja puste powierzchnie i panel zaczyna byc coraz glosniejszy (powstaje efekt "membrany" jak w glosniku), zaczyna tez skrzypiec na laczeniach. Ja mam wszedzie pianomat (ze 300m2;) i nic innego bym nie dal pod panele!! To najlepszy material jaki moze byc :)

 

A co do piwnicy - ja tam mam panele - bo czemu nie ? :-) Piwnica 140m2 - 2,7m wysoka, ogrzewana (podlogowka), wentylowana.

 

No to masz spoko, ja mam piwnice tylko pod garazem, nieogrzewana i nisko (2,2m) i nie dam tam paneli ,kwestia indywidualna jak komu warunki pozwalaja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Słuchajcie mam jeszcze pytanie z innej beczki. Muszę kupić grzejniki do łazienek i zastanawiam się czy brać z grzałkami czy bez, bo grzałka prawie tyle co grzejnik kosztuje. Chcę kupić te ze zwiększona mocą grzewczą - rury w dwóch rzędach. Jak macie porobione? Przy tej temp zasilania to grzejnik będzie ledwo ciepły ale z drugiej strony do wysuszenia ręczników wystarczy chyba. Pozostaje kwestia latem, myślę że przy wentylacji mechanicznej to te ręczniki i tak wyschną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam jeszcze pytanie z innej beczki. Muszę kupić grzejniki do łazienek i zastanawiam się czy brać z grzałkami czy bez, bo grzałka prawie tyle co grzejnik kosztuje. Chcę kupić te ze zwiększona mocą grzewczą - rury w dwóch rzędach. Jak macie porobione? Przy tej temp zasilania to grzejnik będzie ledwo ciepły ale z drugiej strony do wysuszenia ręczników wystarczy chyba. Pozostaje kwestia latem, myślę że przy wentylacji mechanicznej to te ręczniki i tak wyschną.

 

Mam grzałki w drabinkach i niemal z nich nie korzystam. Pamiętaj że zawsze możesz je dokupić i podpiąć, także nie ma co się gorączkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam jeszcze pytanie z innej beczki. Muszę kupić grzejniki do łazienek i zastanawiam się czy brać z grzałkami czy bez, bo grzałka prawie tyle co grzejnik kosztuje. Chcę kupić te ze zwiększona mocą grzewczą - rury w dwóch rzędach. Jak macie porobione? Przy tej temp zasilania to grzejnik będzie ledwo ciepły ale z drugiej strony do wysuszenia ręczników wystarczy chyba. Pozostaje kwestia latem, myślę że przy wentylacji mechanicznej to te ręczniki i tak wyschną.

 

Też chciałem drabinke z grzejnikiem i jakos w ferworze walki budowlanej zapomnialem o gniazdku i potem juz bylo "po ptokach". Mam zwykly bez grzalki - i nie zaluje :-) Przy wentylacji mechanicznej reczniki schna jak burza - nawet ta drabinka wogole potrzebna nie jest (no ale robi za dodatkowy wieszak po prostu ;)

 

W zimie przy sredniej temp 30-35stC na zasilaniu grzejnik leciutko dogrzewa reczniki - czuc to cieplo przy wycieraniu sie wiec jakistam troche wiekszy komfort jest :) Drugi raz grzalki bym na pewno nie montowal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale drabinka w łazience ma też jeden niezaprzeczalny plus przy dwóch taryfach. Gdy PC startuje to dużo szybciej robi się w łazience cieplej.

 

Ja tam wogóle nie odczuwam dyskomfortu - może dlatego że moja pompa jest dobrana "na styk" i jednak czasem chodzi w drogiej taryfie i niweluje ten efekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wogóle nie odczuwam dyskomfortu - może dlatego że moja pompa jest dobrana "na styk" i jednak czasem chodzi w drogiej taryfie i niweluje ten efekt :)

 

U mnie też chodzi w drogiej taryfie, ale efekt szybszego wieczorem dogrzania łazienki jest u mnie dość odczuwalny. Przypominam, że ja mam tanią od 21.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
ja tego nie zauważam w ogóle, żeby się szybciej nagrzewało(co wcale nie znaczy że tak nie jest!) - a drabinki mam zwykłe, jak pomyślałem o grzałce, to była cała łazienka już wypłytkowana...:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie zauważam w ogóle, żeby się szybciej nagrzewało(co wcale nie znaczy że tak nie jest!) - a drabinki mam zwykłe, jak pomyślałem o grzałce, to była cała łazienka już wypłytkowana...:D

 

Widzisz, to ja byłem o krok przed Tobą bo pomyślałem o grzałce przed płytkowaniem. Niestety jak pomyślałem drugi raz to też wszystko było już wypłytkowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...