Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy Ciepła - Ecopol - System


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 676
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

cześć,

do mnie chłopaki ze Śląska na motorze przyjechali instalację obejrzeć. Zadzwoń do Ecopola i podpytaj może się razem dogadacie i zobaczysz gdzieś blisko siebie instalację.

 

A co do temperatur, o których wcześniej pisałem, to u mnie na poddaszu trzeba by trochę mocniejszą pompkę obiegową założyć bo chodzi na 2 i 3 biegu. Po odkręceniu wszystkich pętli na full pompka nie daje rady, przypływy maksymalnie trochę ponad 2 L i koniec (miałem w granicach 1,5 L ustawione).

Pętle podłogówki mam dość długie więc chyba faktycznie trzeba wodę szybciej pogonić, żeby delta była mniejsza między zasilaniem a powrotem.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

kilka dni temu przestawiłem nastawy na 21,75/22,0 parter i poddasze, piwnicę 5 dni temu nagrzałem do 16,25 i wyłaczyłem tam grzanie. Piwnica przez te 5 dni spadła mi maksymalnie do 15,75...temperatury też tak jakby się lepiej trzymają...nie spadają tak szybko...nie wiem czy aż takie efekt wyższej temperatury na zewnątrz(ale za to ostatnio mocno wiało) czy też efekt docieplenia klapy na strych...nieszczelność na bramie garażowej dalej jest, ale jakoś jakby to miało mniejszy wpływ na temperatury w środku...

Albo może wszystko już całkowicie wyschło, że akumulacyjność jest większa?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

bez wodotryskow - miałem na myśli że na sterowniku wyświetla się tylko: temperatura zasilania i powrotu DZ, temperatura zasilania i powrotu GZ i temperatura CWU.

W menu jest CWU,Cyrkulacja,Wygrzewania zbionika,Bufor i to wszystko.

Jest jeszcz menu:zabezpeczenia - uaktywniane specjalna kombinacją.

Żadnych bajerów typu sterowanie przez internet itp. COP też nie podaje - aczkolwiek w przyszłości niedługiej ma być dodanych kilka statystyk: zliczanie godzin pracy CO,CWU itp.

Wszystko co jest tak naprawdę potrzebne jest, reszta to dla mnie wodotryski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

jakie macie zużycia?

jak od 1.11.2010 do 16.02.2011

1T=1011kwh

2T=1628kwh (61,7%)

koszt:1075zł :)

po kilkugodzinnej pracy PC temperatury na DZ 2/0 (na 3 biegu pompki obiegowej), powrót poniżej 0 nie schodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czekam na rachunek za okres 10.12 do 14.02, zobaczymy ile będzie, ale w granicch 800 zł zapłacimy za cały prąd.

DZ pracuje na 5/1,5 i tak równo się trzyma, zastanawiam się czy teraz termomentry nie zawyżają trochę :).

Rozmawiałem z Markiem odnośnie poddasza, podeśle mocniejszą pompkę, podmienię i zobaczymy jak się zmienią temperatury na GZ.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety też brak podlicznika więc również czekam na rachunek.

Nie przesadzajcie z tym brakiem podlicznika. Ja co prawda od początku października zamontowałem podlicznik dla pompy ciepła, ale to tylko z czystej ciekawości.

Bez problemu można w tym celu skorzystać z licznika głównego. Spisać jego stan jeden lub dwa razy w miesiącu i można bardzo precyzyjnie policzyć jakie nas czekają rachunki.

Co prawda koszt podlicznika to niewiele ponad 100zł, ale to też pieniądz - za taką kwotę ogrzewam mój dom przez jeden miesiąc (no może nie ten najchłodniejszy) ;).

Moja pompa ciepła od początku października zużyła 2200kWh energii (średnio na dobę 16,25kWh).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

mnie się już trochę nie chce latać do skrzynki z licznikiem, raz na 2 tygodnie sprawdzę stan, a 14-go spisywali energetycy dlatego mówię, że czekam na fakturę.

Jak Marek będzie w Waszych okolicach to pewnie podmieni soft na taki z licznikiem godzin pracy pompy na co i cwu, tyle że nie ma podziału na taryfy, ale zawsze jakieś statystyki zużycia można prowadzić.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

ten podlicznik to bardziej dla mojego dobrego samopoczucia jest :) - tak jak piszesz Henok - czysta ciekawość...

i na pewno ono sie też poprawiło, jak kiedyś przy jakiejś dyskusji zrobiłem fotke podlicznika z podanym na tacy zużyciem i wrzuciłem na forum...bezcenne :)

a ja tak często mam odczyty z podlicznika, bo w piwnicy mam palarnie ;) no i siłą rzeczy jak tam idę, to kukam na podlicznik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zerkam na podlicznik, bo mi się jeszcze nie znudziło. A jak czytam podlicznik, to i ciepłomierz i może za to mam tyle rozterków:p. Ostatnio trafił mi się podlicznik trochę zgrabniejszy, więc wymieniłem. Mogę odstąpić stary za dobre pyfko:D. Jedna wada: prąd znamionowy 1,5A (max 6A). ale u mnie działał bez zarzutu z pompą o poborze mocy 2,3 kW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

HenoK - zgodnie z objetnicą wklejam zdjęcia :)

 

to przy PC

http://x.garnek.pl/ga4340/7bd526af4c175a13383689a3/13383689.jpg

 

a to przy rozdzielaczu DZ

http://x.garnek.pl/ga3808/eec37cb193ac1a13383685a3/13383685.jpg

 

temperatury mam 2/-0,5--0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do Pompy ciepła i powoli uczę się tego tematu. Mam pytanie do korzystajacych już z tego systemu jakie źródło macie Czy poziome czy pionowe. Obstaję za pionowym ale trochę poraża mnie koszt odwiertów.

Mr_Mabram jeśli możesz podać to na jaką kwotę Ecopol podał ci wycenę PC w porównaniu do metrów powierzchni na priw. Znalazłem ich stronę w internecie ale tam trochę ubogo.

Jak wyliczyć moc PC do powierzchni domu - u mnie będzie dom parterowy bez poddasza uzytkowego ok. 140 m użytkowej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...