Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy Ciepła - Ecopol - System


Gość Gosc***

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 676
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Gosc***
rwxw - zasobnik mam w piwnicy więc jego walory estetyczne po ociepleniu są na samym końcu...folii dachowej też mi trochę zostało...na pewno to zrobię, tylko muszę się zmusic jakoś do roboty...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

TypeR - poszukałem danych w arkuszu za podobny okres co ty podajesz

od 9.12 do 16.02 zużycie 1914kwh, za 745zł

delty od czasu podrasowania obiegowek na 2 bieg mam cały czas w granicach 4,5-6

DZ cały czas trzymie się w granicach 1,5-2/-0,5

teraz PC pracuje tylko 3-4h w nocy na CO

Edytowane przez Gosc***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, że miałem taryfe G11 gdzieś od 11.2009(SSZ) - prognoza. Jak się wprowadzałem 1.12.2010, to miałem 700zł dopłaty(wyszło przy okazji zmiany na G12)...te wszystkie sprzęty które idą na budowie, trochę prądu biorą..no i od wakacji miałem PC i też już powoli wygrzewałem dom...jak się wprowadzisz, to ci się zużycie ustabilizuje :)

zużycie PC od 1.11.2010 do 7.03.2011

1T=1263,6kwh

2T=1951,6kwh

 

 

Tak sobie liczyłem koszty w 1 taryfie i 2.

W enei cena za 1 kwh w taryfie ciepły dom to 0,26 grosza ale niestety w przypadku kożystania z licznika 2 taryf. zużycie w 1 taryfie wychodzi drożej- o 10 groszy.

Gdybyś grzał tylko w 1 taryfie to za te kw zapłacisz 1639,75 więc około 350 zł więcej. Biorąc pod uwagę to że w taryfie ciepły dom zużycie w 1 taryfie jest droższe a gotujemy na kuchni elektrycznej, czjnik, oświetlenie przez cały rok o te 0,10 groszy drożej to ta różnica się może zatrzeć. Często spotykam się z opinią ludzi że taryfa nocna jest o połowę tańsza a to przecież nie prawda. Przy zużyciu 400 kwh na miesiąc ( bez grzania): 400x0,1gr= 40 zł/mc=480 zł/rok. Sytuacja zminia się oczywiście jeżeli pc pracowałaby tylko 2t.

 

Popraw mnie proszę jeżeli pomyliłem się w wyliczeniach.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
mylisz się - nie bierzesz pod uwagę różnicy w cenie dystrybucji...u mnie 1T jest w okolicach 0,5458zł brutto, a 2T jest w granicach0,2943zł brutto. W 1T opłata przesyłowa wynosi około 16gr, a w 2T 2gr...dla taryfy całodobowej koszt 1kwh wychodzi w okolicy 0,4533zł. Liczyłem dla całościowego zużycia prądu dla mojego domu i w sumie zapłaciłem za ten okres ponad 200zł taniej niż w taryfie całodobowej. Sprawdzałem też punkt graniczny - 1T+2T rowna się taryfie całodobowej dla 36% zużycia w 2T. Dla mojego domu w 2T jest około 53% w 2T....w przyszłym roku powinienem mieć niższe zużycie w 1T(po wyeliminowaniu nieszczelności, kilku mostków itp no i 2 sezon grzewczy powinien być tańszy niż 1)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw mnie proszę jeżeli pomyliłem się w wyliczeniach.

Sprawdzałem jak to by wyglądało u mnie.

Mam taryfę G12. Na fakturze obejmującej okres od 2010-04-12do 2010-10-07, a więc poza sezonem grzewczym zużyłem 1236 kWh w taryfie dziennej i 1324 w taryfie nocnej. Zapłaciłem za to 1230,99zł (razem z opłatami stałymi za 6 miesięcy).

Po styczniowych podwyżkach za tę samą ilość energii zapłaciłbym w taryfie G12 1322,58zł, zaś w taryfie G11 1510,28zł. Czyli w taryfie G11 zapłaciłbym o 187,70zł więcej (~14%) niż w taryfie G12. W sezonie grzewczym zużywam znacznie więcej energii w taryfie nocnej niż dziennej, np w okresie od 2010-02-03 do 2010-04-12 zużyłem 638kWh w dziennej i 1245kWh w nocnej taryfie.

Za cały rok różnice są więc znacznie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***

takie sposrzeżenie mi się nasunęło...zapotrzebowanie mojego domu wg OZC na CO to około 12tys kwh. Od 1.11 do 13.03 zużyłem na CO+CWU 3370kwh. Uwzględniając na CWU w skali roku około 4tys kwh - to całościowe zużycie obliczeniowe na CO i CWU w skali roku mam 16tys.

Jak doliczę do tego ten brakujący pazdziernik (tradycyjny początek okresu grzewczego) i koniec marca(tradycyjny koniec okresu grzewczego), to powinienem się zmieścić w skali roku w granicach 4tys. kwh lub minimalnie przekroczyc. A to oznacza że PC pracuje z COP około 4, co uważam za bardzo dobry wynik. Zresztą, okaże sie tego 31.10 ile będzie pokazywać podlicznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podpisałem umowę z firmą Ecopol na wykonanie odwiertów + pompa razem z kotłownią.

Z tematem walczyłem od grudnia a w zasadzie od listopada regularnie śledząc wypowiedzi odnośnie pomp ciepła. Niestety nie ma u mnie gazu z rurki, więc w grę wchodziła pompa lub własny zbiornik na propan. Nie ukrywam że w dalszym ciągu mam pewne wątpliwości ale ryzyk fizyk zobaczymy po następnej zimie czy się opłacało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widziałeś 3-fazowy licznik en. el. starego typu (szary, metalowy z wirującą tarczą, najczęściej w symbolu jest C52....) - to ten mieści się na takiej tablicy licznikowej i jest odrobinę większy. Najlepiej wpiąć go przy samej pompie, jak będziesz miał problem to poproś sąsiada elektryka (odrobisz żonie:p). Jak wrócę z budowy to Ci dam wymiary na priv.

 

niedowiarek - dzięki za propozycję, jednak na licznik miejsca brak. Chyba nawet na ten elektroniczny, kabel wystaje ze ściany tuż za pompą i ma może 20 cm z czego 5 to jakiś luz. A szafkę rozdzielczą już zabudowałem KG więc muszę pozostać przy zliczaniu godzin pracy pompy. Mimo wszystko raz jeszcze dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc***
Ja podlicznik planowałem od samego początku - mam pociągnięty kabel do miejsca gdzie był planowany podlicznik i drugi kabel do miejsca PC - tylko rozpiąłem kabel i podłączyłem...Podlicznik jest przydatny, ale nie niezbędny, służy raczej do poprawy naszego samopoczucia i dla celów statystycznych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

No i pojawił się zgrzyt:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?133088-Pompa-ciep%C5%82a-kt%C3%B3rych-producent%C3%B3w-unika%C4%87&p=4760898&viewfull=1#post4760898

To chyba na razie pierwszy niezadowolony klient.

Pojawiła się też riposta ze strony p. Marka.

Ciekawe, co na to odpowie kamyk68?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...