Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka w domku jak pokroić???


kalio

Recommended Posts

Witam

 

Czekają mnie niedługo wylewki i zastanawia mnie fakt jak będzie najlepiej pokroić podłogę ma parterze chodzi głownie o przygotowanie do OP

 

rzut parteru http://www.mgprojekt.com.pl/domki/maja2/images/rzut3.jpg

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/maja2/images/rzut3.jpg

głównie chodzi mi o podział salon jadalnie - będzie tam parkiet (panele) .

 

Może ktoś mi podpowie

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kalio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję podzielić salon i jadalnię na dwie sekcje.

Długie obwody słabo grzeją i zapowiedz hydraulikowi że chcesz obwody i całych kawałków (bez łączeń). Tam gdzie będą kafle dylatacje tylko w progach (bo mi zrobili dylatację w środku klatki schodowej i kafelkarz potem stawał na uszach żeby to skleić.

Pod parkietem możesz robić podział/dylatację jak ci wygodnie.

 

Polecam lekturę na długie zimowe wieczory:

Podłogi, jastrychy, wylewki

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym aby dylatacja przebiegala w miejscu planowanego przejścia paneli w płytki, chociaż jak uczy życie koncepcje moga się zmieniać. Jeszcze uwaga do dylatacji jako takiej: niektórzy wylewkarze wyrywają piankę dylatacyjną (bo przeszkadza w zacieraniu) i robią w tym miejscu tylko naciecie wylewki . W takim wypadku możemy mówić raczej o kontrolowanym pęknięciu niż dylatacji płyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sekcja 1

gabinet/pokój

 

sekcja 2 i 3

salon+jadalnia - "podział żółty" (według mnie)

 

sekcja 4

kuchnia z korytarzykiem (spiż. bez ogrzewania)

 

sekcja 5 i 6

- w łazience (4,42) i holu 17,15 m2 też bym zrobił dwie oddzielne sekcje - będziesz miał wtedy możliwość oddzielnego regulowania temperaturą (w łazience na ogół się ustawia cieplej niż w holu

 

sekcja 7

- p. gosp 3,84 i przeds. 4,60 w jednej sekcji (obwodzie), może nawet razem z holem?

 

... tak ja bym zrobił, ale zapytaj kierownika budowy o opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jeszcze jedno pytanie

 

Czy to jest dobrze ??

 

wyskokość 0 to wysokość końca sciany wykonanej z bloczków betonowych,

na wysokości -10 mam wierzch chudziaka. Czy to nie powinno być tez na 0 czy jeszcze niżej.

na to ma przyjść 20 cm styropianu wylewka i okładzina czyli ok 28-30 cm. Mam 11 warstw pustaków 23,8 i zwykła zaprawa wieniec opuszczony co daje ok 282

czyli po posadzce wyjdzie wysokość ok 2,5 czy nie za nisko ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...