Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe i wykładzina dywanowa?


raas

Recommended Posts

Witajcie

Czy do ogrzewania podłogowego są jakieś specjalne rodzaje wykładziny dywanowej?. Chciałbym zastosować w sypialniach taki rodzaj wykładziny.....Na parterze nie ma problemu: salon ,wc , kuchnia itp wszystko w terakocie. Natomiast pięterko chciałbym wyłożyć w dużej mierze wykładzinami dywanówkami. Poradźcie jaką zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na pewno są "specjalne" wykładziny, podobnie jak są "specjalne" panele i "specjalne" podkłady do paneli - wszystko co jest specjalne jest z reguły droższe. Ja mam w sypialni panele - "zwykłe", większą część sypialni zajmuje łoże (bez nóżek, takie skrzyniowe), obok zwykłe włochate dywaniki i jest ciepło... Swoją drogą w pozostałych pokojach też mam włochate dywany - fakt że zajmują mało podlogi - do czego zmierzam: podłoga jest "obojętna"ale jak włożysz rekę pod dywan to czuć że jest ciepły. Przecież dywan nie zatrzyma ciepła (bo co ma z nim zrobić?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na pewno są "specjalne" wykładziny, podobnie jak są "specjalne" panele i "specjalne" podkłady do paneli - wszystko co jest specjalne jest z reguły droższe. Ja mam w sypialni panele - "zwykłe", większą część sypialni zajmuje łoże (bez nóżek, takie skrzyniowe), obok zwykłe włochate dywaniki i jest ciepło... Swoją drogą w pozostałych pokojach też mam włochate dywany - fakt że zajmują mało podlogi - do czego zmierzam: podłoga jest "obojętna"ale jak włożysz rekę pod dywan to czuć że jest ciepły. Przecież dywan nie zatrzyma ciepła (bo co ma z nim zrobić?)

 

Włochate myśli pewnie też. ;)

A tak bardziej poważnie, to oprócz kluczowego parametru jakim jest opór cieplny danej wykładziny istotne jest również jakie szkodliwe związki chemiczne mogą się z niej wydzielać pod wpływem ciepła i to jest także przedmiotem atestu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...