Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie umieścić centralę wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

no ja się dobrać do nich nie mogę, nawet jak otworzę w nowej karcie i powiększę poza ekran to znowu napisy są nie do odczytania, po pierwsze czerpnia i wyrzutnia nie powinny być na tej samej ścianie, po drugie jeśli stawiasz dom to nawet nie zastanawiaj się nad sensem montażu wentylacji grawitacyjnej bo jeśli planujesz otwarte schody na wyższą kondygnację to zapomnij o wentylacji na dole albo trzymaj szczelnie zamknięte drzwi na górze, inaczej ciepłe powietrze poleci schodami do góry i stamtąd dopiero kratkami co wywoła twoje przyszłe narzekania na tym forum że nie działa wentylacja w łazience i kibelku na dole i pytania czy wentylatorki w kratkach coś pomogą:), sugeruję ten reku dać na tym stryszku a nie w garażu bo szkoda miejsca, docieplić go można skutecznie, ja w takich miejscach lubię postawić "budę" z kilku desek i styropianu, można wejść, strzelić przegląd/serwis i zamknąć bez rozgrzebywania ocieplającej wełny ale każdy robi jak chce i może,

nie pomogę w doborze reku bo nie wiem jaki duży dom jest i czy w planujesz gwc, na śląsku nie znam nikogo bo to nie mój rejon :), ja udzielam się na podkarpaciu i na pomorzu kiedyś, powiem tylko: byle nie rekuperatory pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co z tymi zdjęciami; u mnie na Operze sa normalnej wielkości; Explorer pierwsze zdjecie nie pokazuje w całości. To pierwsze rzut mojego domu pomniejszyłam; czy teraz jest bardziej czytelne?

 

kangaxx - dzięki, że się odezwałeś

Dom jest parterowy, powierzchni wentylowanej 130 m (kubatura ok. 345) plus garaz i kotłownia ok. 34 m dodatkowe. Myśleliśmy o Brinku, bo w miarę przystępny cenowo. Bartosza w naszym rejonie wraz z robocizna wycenili nam na ok. 18 ooo (vena3)

Kwestia GWC do przedyskutowania i przekalkulowania, z tym, że raczej jak już to glikolowe (takie jak Piczman). Musze się rozczytać ile na takim GWC można "pójść w górę" przy niskich temperaturach. Czy warto ponosić ten koszt.

 

Wszelkie sugestie mile widziane :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja byłam bardzo bezczelna jak bym poprosiła o Wasze adresy mailowe na priv (MK - nie wiem na ile Ty się doszkoliłeś z tej WM od września - data Twojej wiadomości na priv, ale może coś podpowiesz:D) to przesłałabym rzut domu w PDF i rzut tej propozycji otworów zrobiony przez przedstawiciela ASK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym GWC to nie wiemy - musze poczytać dziennik Piczmana - ile go to kosztowało; musze pogadać w firmie, bo swojego czau kolega wspominał o mozliwości wykorzystania naszych parowników (produkujemy urządzenia chłodnicze-lady) przy robieniu GWG glikolowego, ale wtedy mnie ten temat nie intersował.

A teraz wiadomo- koszty, trzeba liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zagadali bitter'a... nieładnie... :(

zapytał gdzie powiesić reku i już wie, że najlepiej u bdan'a w garażu i jeszcze ma gratis przepis na rozmieszczenie otworów went. :-)

 

Nie bądź taki zgryźliwy i złośliwy, wyluzuj trochę.

Są tu też informacje potrzebne dla bitter'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co nowy, śmiecia się narobi, lepiej się czyta jeden wątek dłuższy niż taśma do kibelka ale z wyczerpującą pytanie z tematu wiedzą, ujmującą na dokładkę różne aplikacje niż kilka wątków o tym samym porozpieprzane po całym forum :),

nawet gdy ktoś zostanie pominięty ze swoim pytaniem (bo gdy pisze/gada kilkanaście osób zawsze zrobi się bałaganik i czyjś post "zginie") może ponowić je, nikt go za to nie opieprzy, nie widziałem nigdy by ktoś dostał po łapach za pytanie :)

 

p.s. czasem za głupie pytanie można dostać głupią odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...