Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 230
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

........

 

Trzeba czytać etykiety, bo niestety praktycznie wszystkie wędliny i sery żółte z biedronki są konserwowane chemicznie - azotan sodu (rakotwórczy). Mięso z krainy mięsa ;) jest mocno nabite wodą i przy smażeniu zmniejs.................

 

Pozdrawiam i do zobaczenia w stonce.

 

e, coś kręcisz, doczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Qurka, przewertowałam link w tę i nazad, ale w internetowej ofercie ich nie znalazłam :(

Przy okazji dzisiejszego wyjazdu po drodze zaliczyliśmy mijane Biedronki w nadziei, że jeszcze upolujemy w którejś te kubki, ale już nigdzie ich nie było :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszynianka te kubeczki były już chyba 3 razy w ofercie, więc napewno jeszcze się pojawią zaglądaj do gazetki to może zdążysz upolować następnym razem :)

 

Dzięki za informację :yes:

 

Szczerze mówiąc to niedawno "odkryłam" Biedronkę przez przypadek.

Kiedyś na samym początku jej istnienia w Polsce, byłam w tym sklepie i wtedy na prawdę nic ciekawego tam nie było, wybór asortymentu żaden. I tak ten sklep zapamiętałam na długie lata. Dopiero w zeszłym roku, kiedy Biedronki pojawiły się na moim zadupiu, przypadkiem tam zajrzałam i się zdziwiłam. Zupełnie inaczej są zaopatrzone i można upolować ciekawe rzeczy (świetne osłonki na doniczki znalazłam i stojaki).

Teraz co jakiś czas tam zaglądam, a niedawno odkryłam, że mają gazetkę, szkoda tylko, że nie przesyłają na maila :(

Jak wypatrzycie w Biedronce coś ciekawego, to dajcie znać :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie placenia karta to nie cierpie tego i jak ktos placi 13 zl i placi karta to szalu dostaje. Placenie karta trawa dluzej niz gotowka.

My nie mamy z mezem zadnej karty - doslownie zadnej i funkcjonujemy, a mamy od kilkunastu lat dzialalnosc.

Moja siostra za to z mezem posluguja sie tylko kartami i zawsze jest problem, bo w kieszeni pusto, w fryzjera nie przyjmuja karty, a bankomat w miescie nieczynny i trzeba szukac innego albo pozyczac. Juz takie sytuacje czesto mieli dlatego mowie nie karta, a kredytowe to juz w ogole dla mnie jest nieporozumienie. Znam wiele osob, ktore maja po kilka takich kart, szastaja zakupami na prawo i lewo, a potem jest bol jak trzeba splacic w terminie odsetki.

 

magpie popieram Cię, szczególnie pierwsze zdanie. :yes:.

Ja również mam kartę, ale naprawdę rzadko z niej korzystam, chyba najczęściej tylko wypłacając kasę z bankomatu, żeby nie biegać do banku, ale odrazu wypłacam więcej, żeby mieć zawsze gotówkę pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................

Trzeba czytać etykiety, bo niestety praktycznie wszystkie wędliny i sery żółte z biedronki są konserwowane chemicznie - azotan sodu (rakotwórczy). Mięso z krainy mięsa ;) jest mocno nabite wodą i przy smażeniu zmniejsza objętość o połowę. ................ Pieczywo ogólnie słabe (wata), ..............QUOTE]

 

Co do wędlin i mięs wszystkie markety postępują w ten sam sposób, stosują te same konserwanty i sprawdzone sposoby na dłuższe utrzymanie świeżości. Raz kupiłem w markecie wędlinę, na drugi dzień wyrzuciłem ją do kosza, bo nie nadawała się do jedzenia. Od tamtej przygody nie kupuję mięsa w marketach.

Odnośnie chleba, wcale nie jest taki zły, ten najtańszy śmiało jem przez 3-4 dni, a kosztuje 1,40 zł, w małym sklepie w okolicy ten sam gatunek chleba kosztuje 2,20 zł, a na drugi dzień się kruszy i nie jest smaczny. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos kart....nie używam z innych względów, ja po prostu lubię mieć kontrolę nad ilością wydanych pieniędzy.Spotkało mnie kilka duuuużych rozczarowań przy sprawdzaniu salda i zrezygnowałam zarówno z kart jak i (na długi czas) z konta.

Jakież to miłe mieć gotówkę w portfelu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e, tam

teraz jest bank w necie. Sprawdzam sobie co dzień, ile mam i ile nie mam ;)

a właśnie wczoraj miałam wejść do biedronki, tam są dobre śledzie w oleju, ale już skręcając przypomniałam sobie, ze w portfelu mam 5 zł. No i pojechałam do Leclerka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS mialas 5 zl w portfelu, a gdyby nagle na drodze zepsulo Ci sie auto? W taki mroz jedyne wyjscie wezwac taxi albo zatrzymac stopa ale na taxi i stopa trzeba miec gotowke przy sobie, bo niektorzy z gory pytaja za ile maja kogos zabrac. Albo wieczorem dziecko Ci mowi, ze potrzebuje do szkoly na skladke pieniadze, a co jesli wieczorem chcac zamowic pizze okazuje sie, ze nie mamy gotowki i trzeba obejsc sie smakiem.

Nie wyobrazam sobie nie miec kasy przy sobie, bedac w domu czulabym sie malo komfortowo bez pieniedzy.

Tak jak malka tez lubie miec kontrole nad wydawanymi pieniedzmi, a zeby sprawdzac konto codziennie to szkoda mi czasu. Na konto wchodze kilka razy w miesiacu zeby zrobic przelewy i tez robie je hurtowo.

 

kamykkamyk2 odnosnie karty to mam jedna taka do bankomatu ale do glowy by mi nie przyszlo zeby nia placic. Dostalam nowa karte w pazdzierniku i dopiero dzisiaj pierwszy raz ja aktywowalam i to z koniecznosci. Zostawilam portfel w domu, a jechalam na hurtownie, wiec rano najpierw musialam zmarnowac kilkanascie minut zeby dojechac do bankomatu po gotowke. Gdybym miala przy sobie kase zaoszczedzilabym sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS mialas 5 zl w portfelu, a gdyby nagle na drodze zepsulo Ci sie auto? W taki mroz jedyne wyjscie wezwac taxi albo zatrzymac stopa ale na taxi i stopa trzeba miec gotowke przy sobie, bo niektorzy z gory pytaja za ile maja kogos zabrac. Albo wieczorem dziecko Ci mowi, ze potrzebuje do szkoly na skladke pieniadze, a co jesli wieczorem chcac zamowic pizze okazuje sie, ze nie mamy gotowki i trzeba obejsc sie smakiem.

Nie wyobrazam sobie nie miec kasy przy sobie, bedac w domu czulabym sie malo komfortowo bez pieniedzy."

 

za taxi można płacic obecnie kartą, to samo za pizze. bankomaty są teraz wszędzie -nie widze problemu żeby wyskoczyć wieczorem z domu po pieniądze dla dziecka

karta to ogromna wygoda. i tak samo dobrze można kontrolować wydatki. to jest tylko kwestia przestawienia się

jeżeli zabraknie mi gotówki w portfelu -to koniec, nawet taksowka nie pojade. nie kupie sobie jeść, nie kupie biletu na autobus, nie kupie karty do telefonu

karta daje mi poczucie bezpieczenstwa ze jestem 'niezalezna' i w razie czego mam deske ratunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EZS mialas 5 zl w portfelu, a gdyby nagle na drodze zepsulo Ci sie auto? W taki mroz jedyne wyjscie wezwac taxi albo zatrzymac stopa ale na taxi i stopa trzeba miec gotowke przy sobie, bo niektorzy z gory pytaja za ile maja kogos zabrac. Albo wieczorem dziecko Ci mowi, ze potrzebuje do szkoly na skladke pieniadze, a co jesli wieczorem chcac zamowic pizze okazuje sie, ze nie mamy gotowki i trzeba obejsc sie smakiem.

.

jak mi się zepsuję samochód, to dzwonię po męża, w końcu czasem niech się wykaże jako mężczyzna :)

A w domu jakaś drobnica bywa, zwykle najbogatsze jest dziecko ;)

Ja mieszkam w mieście, w podbramkowej sytuacji jakiś bankomat zwykle się znajdzie. A co do kontoli wydatków - dla mnie to właśnie jest kontrola. Jak idę na większe zakupy, to wydaję dużo ale zwykle na to, co chcę. I raz w tygodniu. A jak mam pieniądze przy sobie i jeszcze do tego idę pieszo to... zaraz nie mam pieniędzy, bo tu coś kupię, tam coś kupię i nagle stwierdzam, że było 100 zł i nie ma i nie wiem, gdzie poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wolę Lidla-przepyszne ciasta, szczególnie prawdziwa niemiecka rolada z marcepanem którą można kupić tylko w zimę

dobre mają dżemy, makarony jajeczne są suuper! pistacje pycha i dobra cena, wędlin trochę się boję, w/wspomniane slodycze są naprawde pyszne, chleb fitnes i pączki są bardzo dobre

w biedronce kupuje soki -naprawde idealne, unikam pieczywa niedobre, juz wieczorem jest suche i takie bez smaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...