Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 230
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W Biedronce to nie takie rzeczy można kupić. Kasia Tusk i Monika Olejnik nie chodzą przecież na zakupy byle gdzie ;)

Podobno nawet Kuba Wojewódzki wybiera się swoim rodzinnym samochodem na większe zakupy do Biedronki.

Zdaje się, że zamierza sprostować swoją niefortunną wypowiedź z programu "Mam talent": żeby tu występować trzeba być TWARDY JAK CHLEB Z BIEDRONKI :D

 

A propos cukru

http://grafik.rp.pl/grafika2/655236,9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieda wepchnęła ludzi do Biedronek wg Kaczyńskiego Prezesa. A wy tu mi kitujecie o jakichś dobrych rzeczach. Nawet o Biedronce nie da się bez politykowania porozmawiać. Co za czasy. Strach do Biedronki wejść bo jeszcze zdjęcie zrobią lub sfilmują i potem wstyd na całą ulicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kart. Faktycznie może być tak, że kart nie przyjmują, żeby utrzymać niższe ceny: za przyjmowanie kart płatniczych trzeba zawsze płacić prowizję. Normalnie jest tak, że prowizje są wliczane w ceny: tzn. za to, że można używać kart, solidarnie płacą wszyscy (w cenach produktów) również ci , którzy kart nie używają. Socjaliści nie powinni kart płatniczych używać -- bo to przykład, kiedy biedni fundują coś bogatym (z drugiej strony, w Polsce tak jest ze wszystkim -- wg badań które czytałem, głównym odbiorcą transferów socjalnych w Polsce jest klasa średnia... :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska ma najwyższy w europie procent od transakcji kartami, 1,5%. Do tego dochodzą opłaty stałe za utrzymanie terminala, są zależne od metody przesyłu danych. To tak jakbyśmy wydając 100zł nie płacąc kartą mogli sobie coś za darmo w cenie około 2zł wybrać dodatkowego do koszyka. Niby nie wiele, ale wydając 1000zł to już jest 20zł itd. Na kartach zarabiają tylko banki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też często robię zakupy w "Biedronce". Woda "Żywiec" gazowana i niegazowana, soki owocowe, twaróg klinek (ten w kostkach jest niby tańszy, ale z dużą domieszką wody).W puszkach: kukurydza , groszek, ananas, brzoskwinie, pomidory krojone. Mają też tańszą żelatynę , galaretki, budynie i kisiele, ogórki konserwowe, słodycze, mleko, margarynę. Warzywa też są tam na ogół świeże i tańsze, niż w innych marketach. I świeczki zapachowe - tanie i ładnie pachną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też,ja też biegam do Biedronki.Teraz są fajne promocje na chemię tabletki do zmywarki 100 szt 19,99.Plyn do szyb Clin 700 ml 4,99,itd.Za 100 zl to obkupić się można bez problemu.Lubię ten sklep a mam go blisko,obok pracy,więc codziennie tam zaglądam.A po co przeplacać w innych sklepach,jedynie wędline i zólty ser kupuję u nas w Maksie,bo tam taniej i zawsze świeże :bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabletki z Biedronki są lipne. Jak je kiedyś kupiłem to musiałem dokupić nabłyszczacz, bo naczynia były matowe. Tabletki to tylko W5 z kolejnego sklepu dla biednych Lidla. Tylko dwuskładnikowe (o ile dobrze pamiętam to 7,90 pln za 40 sztuk) plus 2 kg soli na rok za 4,99 oczywiście W5.

 

A wracając do tematu to Biedronka jest ok. W moim małym 40 tyś. mieście mają mało konkurencji. Dla przykładu ostatnio wybrałem się do jednego z nowych marketów spod szyldu muszkieterów i jakież było moje zdziwienie jak zobaczyłem dział owocowo-warzywny, który był praktycznie cały zgniły. Ciężko było wybrać 5 marchewek, 2 piertuszki i kilogram jabłek bez skazy. Po 15 minutach byłem już w Biedronce i zakupiłem co potrzebowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Od pewnego czasu czytając te forum rzeczywiście zacząłem chodzić do Biedronki.

Kupiłem nawet m.in. Sok Pomidorowy Melly zachęcony wypowiedziami.

Ale mam pewne obawy, ponieważ czytając skład napisane jest że sok jest z zagęszczonego soku pomidorowego, a to chyba sok powinien być z pomidorów, czy nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie (no dobra, znakomita większość) soki są produkowane z zagęszczonych soków.

Np. jest sezon na pomidory (nie prze cały rok się zbiera) wtedy jest dużo surowca i się produkuje z niego sok zagęszczony, przechowuje się to w zbiornikach/cysternach/beczkach, zajmuje on mniej miejsca magazynowego (bo zagęszczony) a przypadku soku np pomarańczowego sprowadzanego transportem morskim chodzi o koszt transportu (zagęszczony - mniejsza objętość)

taki sok zagęszczony służy potem do produkcji soków przez cały rok, czyli sok zagęszczony jest surowcem, (jest łatwiejszy w obrocie i można z niego produkowac cały rok) do produkcji soków w opakowaniach jednostkowych jakie trafiają na półki sklepów (nie tylko Biedronki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...