Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 230
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A to nie tak często spotykane, np. zagęszczony sok malinowy pewnej znanej firmy na H, zrobiony jest z aronii :confused:

 

Po namyśle

Cholera, jeżeli sok malinowy robi się z aronii a sok pomidorowy z zagęszczonego soku pomidorowego, to z czego robi się pomidory???http://emoty.blox.pl/resource/zhm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Honda dla Biedronki soki robi:rolleyes::o;)

 

Hyundai ;)

Nie, mowa nie o biedronkowej firmie, raczej takiej aptecznej,byłam bardzo zawiedziona po przeczytaniu składu soku malinowego, bo darzyłam ową marke pewna dozą zaufania, a tu malin brak,lub jakaś śladowa ilość dla aromatu

 

ale się panowie rozgadali ;) no tak,ze zmiany strony nie zauważyłam :oops:

Edytowane przez malka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie tak często spotykane, np. zagęszczony sok malinowy pewnej znanej firmy na H, zrobiony jest z aronii :confused:

 

sok z aroni to jest w tym przypadku barwnik. Do tamtego roku (albo 2 lata0 nie pamiętam) do barwienia napojów były stosowane barwniki syntetyczne. Zmieniła sie legislacja i używając tych barwników producent musi napisać takie ostrzeżenie jak na paczce papierosów. To chyba sok z aroni lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba sok z aroni lepszy.

 

Może i lepszy:) ale powstaje pytanie o zawartości soku w soku:o

Kupujesz sok ''malinowy" do na przeziębienie do herbaty a pijesz aronię.

Sprawdziłam z ciekawości sklad soku ze sklepu na L.Sok o SMAKU MALINOWYM ,skład: tablica Mendelejewa,sok z aronii i uwaga-0,5% soku z malin:)

Jaki stąd wniosek? Nie ma co świrować nieletniej,trzeba nosić okulary i sprawdzać co tam namieszano:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki stąd wniosek? Nie ma co świrować nieletniej,trzeba nosić okulary i sprawdzać co tam namieszano:)

 

No ale to podstawowa zasada zakupów. Pracuje w firmie która zaopatruje w tablicę mendelejewa producentów również spożywczych. Staram sie nie jeść wyrobów od najlepszych klientów firmy :-) Z soków niezły jest "tenczynek". Ale jest w niewielu sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ,w sklepie na Alm mogę chodzić bez okularów;) ale tylko dlatego ,że przy niektórych cenach dostaję wytrzeszczu:o

No tak, i nie zapominajmy o potencjalnych skokach ciśnienia ;)

 

Myślę, że wchodząc do sklepu na Alm warto stosować się do pewnych reguł, stosowanych podczas korzystania z sauny: :)

- najlepiej przebywać w saunie 5-10 minut,

- po każdym wyjściu z sauny, odpoczywać 10-15 minut,

- liczba wejść do sauny 2-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałka, ale jak trzymam w ręce coś O SMAKU,to zapala mi się czerwona lampka, ale jak czytam "owocowa spiżarnia- Sok malinowy" to oczekuję, że kupuję sok malinowy, a nie sok z aronii aromatyzowany maliną.

Nauczyłam się czytać etykiety, czego i Wam życzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...