Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wkład pionowy??


marcin1979

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 66
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

w dalszym ciągu poszukuję wkładu/paleniska pionowego do zabudowy ciepłej. Trudność polega na tym że chciałbym dodatkowo wykorzystać kanały akumulacyjne, więc nie każdy wkład pionowy tu będzie się nadawał z uwagi na temp. spalin. Rozważałem: Romotop 075 (tutaj nie jestem pewnien czy kanały da się przył.aczyć), paleniska Robi-Ren, Unico Dragon 8 tyle że one mają dość małe przeszklenie ok 30x40, a wymagania drugiej połówki odnośnie wyglądu też trzeba wsiąść pod uwagę. Czy polecacie coś o trochę większej fasadzie / wymiarze szyby?

 

Ideałem byłyby paleniska zduńskie na wymiar, niestety cenowo dla mnie nie do przeskoczenia.

 

Wkład musi być szczelny do wentylacji mechanicznej.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Skoro pytasz o paleniska zduńskie - to mogę się wypowiedzieć bo mam Robiren APZ w ciepłej zabudowie zamkniętej z wymiennikiem stalowym.

Miałam brać z kostkami ale okazało się, że do celów zdrowotnych czyli ciepłej zabudowy typu hipokaust - zestaw Robirena apz z wymiennikiem stalowym i zawiesiami w zupełności wystarcza.

Wybrałam to z tego powodu - że oprócz ciepła promieniującego jak słońce z obudowy, chciałam też oglądać ogień. Pali się bardzo intensywnie ale też krótko, to znaczy nie hajcuje się jak w wodniaku, tylko wrzuca się drewna cały załadunek i szybko i intensywnie spala. Potem drugi i zostawia. Obudowa się nagrzewa i jak kiedyś piecyki kaflowe długo i przyjemnie oddaje ciepło. Już bez palenia - ale można się napatrzeć na ogień podczas nagrzewania. Wychodzić się z tego pomieszczenia nie chce.

Warunkiem, jest wysuszone drewno. Mokrym i podsuszanym to sobie można w wodniaku z rusztem podpalać - a w tym palenisku, wrzuca się suche które zapala się praktycznie od zapałki - jest piękny ogień i mnóstwo ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Chciałbym dopytać o doświadczenia z Robiren APZ 12. Do jak dużej powierzchni jest używany? Jak długo oddaje ciepło przez prominiowane po 1-2 załadunku? Czy nie przegrzewa (duże przeszklenie ładnie wygląda, ale pewnie sporo ciepła się wydostaje) ?

 

Mam segment 110m2 Powierzchni mieszkalnej. Salon otwarty z kuchnią. Kominek miałby stać w salonie przy schodach. Powierzchnia otwarta to ~60m2. Zastanawiam się nad Robiren APZ 12 lub Cebud PPA 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dopytać o doświadczenia z Robiren APZ 12. Do jak dużej powierzchni jest używany? Jak długo oddaje ciepło przez prominiowane po 1-2 załadunku? Czy nie przegrzewa (duże przeszklenie ładnie wygląda, ale pewnie sporo ciepła się wydostaje) ?

 

Mam segment 110m2 Powierzchni mieszkalnej. Salon otwarty z kuchnią. Kominek miałby stać w salonie przy schodach. Powierzchnia otwarta to ~60m2. Zastanawiam się nad Robiren APZ 12 lub Cebud PPA 250.

Nawiązując do pytania o długość oddawania ciepła, zarówno jedno jak i drugie nie ma większego sensu bez modułów akumulacyjnych. Będzie działać jak wkład do palenia rekreacyjnego, a nie celów grzewczych. Oczywiście jest różnica w masie, co można przełożyć na jakąś tam "długość".....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...