Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika


Recommended Posts

.

 

 

I jeszcze jedno - widzę, że macie kanały PE flex do wentylacji od dwóch producentow.

Moźesz napisać, jakich ?

( a jakbyś podała oznaczenia, jakie na nich widnieją, to już w ogóle super)

Sprawdzaliscie, czy są neutralne w zapachu ?

Czy po zaciągnieciu sie powietrzen z takiego kregu jest wyczuwalny jakiś zapach ?

 

Ja niestety ze swoich zadowolony nie jestem i te od nawiewów chyba wymienię...

Kanały kupowałam w sklepie internetowym TUTAJ

Mam niebieskie i zielone, bo chciałam zróżnicować kanały wywiewu i nawiewu. Chcemy sami je rozłożyć, a obawiałam się, że może się nam coś poplątać w ogólnym amoku. Kanały leżą sobie na budowie. Jeszcze ich nie wąchałam, ale uczynię to podczas najbliższej bytności. Wtedy tez spiszę oznaczenia. Moje mają wewnątrz taką wyściółkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 361
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to kupowaliście tam, gdzie ja.

Mam te niebieskie, z powłoka antybakteryjną.

Zielone sa bez. No, to jestem ciekaw, waszych wraźen orgaloneptycznych :)

 

Mnie ma początku zapach nie zdziwił, bo w koncu kanały są zaślepione, a po wyprodukowaniu tworzywo może coś wydzielac.

Pożyczyłem jednak suszarkę do włosów zony i przedmuchałem kanały. No i mimo kilkukrotnego przedmuchiwania wychodzące powietrze nie jest neutralne w zapachu. Także wtedy, kiedy próbuje się oddychać "przez" kanał.

Czekam na opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupowaliście tam, gdzie ja.

Mam te niebieskie, z powłoka antybakteryjną.

Zielone sa bez. No, to jestem ciekaw, waszych wraźen orgaloneptycznych :)

 

Mnie ma początku zapach nie zdziwił, bo w koncu kanały są zaślepione, a po wyprodukowaniu tworzywo może coś wydzielac.

Pożyczyłem jednak suszarkę do włosów zony i przedmuchałem kanały. No i mimo kilkukrotnego przedmuchiwania wychodzące powietrze nie jest neutralne w zapachu. Także wtedy, kiedy próbuje się oddychać "przez" kanał.

Czekam na opinie :)

Mamy dwa kolory: zielony i niebieski. Oba przewody mają wewnątrz taka białą powłokę. Podczas transportu końcówki były zatkane zatyczkami. Po ich wyciągnięciu z jednej strony i wdychaniu czuć było zapach tworzywa, ale po odetkaniu z obu już nie. Widziałam te numerki seryjne, ale zapomniałam wziąć na budowę pisadło i kartkę, więc nie podam ci tych numerków. Jutro postaram się nie zapomnieć.Może cyknę fotkę z numerkiem. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( a jakbyś podała oznaczenia, jakie na nich widnieją, to już w ogóle super)

Sprawdzaliscie, czy są neutralne w zapachu ?

Czy po zaciągnieciu sie powietrzen z takiego kregu jest wyczuwalny jakiś zapach ?

 

Ja niestety ze swoich zadowolony nie jestem i te od nawiewów chyba wymienię...

zielone kanały mają następujące oznaczenie:

S/K 010107 56 722-96

a niebieskie

DN 750101 EN 61386-24 N 450 CE-330

Powodzenia :)

Ś-ś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sklepie były dwa rodzaje przewodów kanał Smartflex i kanał PE-FLEX.. Kupiłam pefleksy 75 mm średnicy

Na nawiew wybierzemy chyba niebieskie, bo mają więcej powłok: antystatyczną, antygrzybiczną i antybakteryjną. Te zielone są tylko antystatyczne. Choć to dziwne, bo wyjściowa cena (przed promocją) była wyższa od tych niebieskich. Smartfleksy dodatkowo mają atest higieniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z niebieskich smartfleksów zrezygnowalem na rzecz zielonych Termokonktrol z warstwa antystatyczną, antygrzybiczną. i antybakteryjną. Mozesz jestem przeczulony, ale mi jakos te smartfeksy nie pasowaly...

No nic, kończę i ide wiercić dziury pod anemostaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Och, kobito, Twój ogród mnie zachwyca. :) Kiedy zaczęłaś sadzić te wszystkie krzaczory? Czarny bez w tej odmianie ostatnio wpadł mi w oko. Myślałam, że to unikat. Możesz mi napisać, czy jego kwiaty i owoce są podobne do zwykłego czarnego bzu? Chciałam taki posadzić w ogródku ze względu na kwiaty i owoce, z których robi się świetne syropy i soki, jednak trochę obawiam się, że mężowi się nie spodoba, bo pospolity. Ale użyteczny. ;)

Druga sprawa, pytałaś o drzwi. U mnie zrobili ocieplenie z siatką i klejem na zewnątrz na rozmiar drzwi, oraz tynk w środku. Teraz będą wstawiali drzwi i dopiero po tym wykańczane otwory. Nie wiem, czy to najoptymalniejsze rozwiązanie. Zobaczymy. Również mamy stalowe drzwi garażowe i wejściowe, z prostokątnym oknem. :) Z firmy Wikęd. Podobno nie są złe, a sporo tańsze od drewnianych.

I taka uwaga, styropian grafitowy wymaga szybkiego (w ciągu kilku dni) osłonięcia. Jedno, że w wyniku nagrzewania może się odspajać od ściany, drugie, że jego powierzchnia robi się krucha. Choć w okolicy jest dom, który całą zimę stał nieosłonięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy rozmawiacie o rurach do wentylacji? Wewnątrz budynku, czy do gwc? Bo coś mi umknęło.

U nas rury wentylacji mechanicznej są stalowe ocynkowane, o dużych średnicach. W kożuszku z ocieplenia. W miejscach, gdzie wymagane były rury elastyczne, dane są takie właśnie elastyczne (również w izolacji). Nie mam pojęcia czemu takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, przepraszam :D Bardzo długo tu nie zaglądałam.

Już objaśniam-

GWC jest połączony z wentylacją mechaniczną wspólnym kanałem są dwie czerpnie powietrza; jedna na ścianie budynku, a druga wchodząca w głąb ziemi na 2 m. Zadaniem tej drugiej jest dostarczenie powietrza lecącego strugą przez wymiennik. Czerpnia GWC wrzuca powietrze do budynku rurą pod fundamentami i wyłazi rurą pomarańczową o średnicy 250 mm w garażu na wysokość ok. 1 m. Tam będzie redukowana do 160 mm, a na końcu redukcji będzie urządzenie zwane przepustnicą, które połączy rurę z GWC z rurą czerpni ściennej i dalej jako jedna rura spiroflex podłączone zostanie do rekuperatora. Z rekuperatora mogą wyjść jeszcze trzy rury: od nawiewu, od wywiewu i do wyrzutni. Rury wewnętrznej wentylacji nawiewne i wywiewne mogą być różnej maści. Każda maść jest dobra;) Wybrałam plastikowe ze względu na ich średnicę- spokojnie zmieszczą się w warstwie ocieplenia i trochę łatwiej się nimi manewruje.

2) bez czarny występuje w wielu odmianach- mam u siebie odmianę czarnolistną Black Lace. Kwiaty miał różowe, pachnące jak gatunek dziki. Wydaje mi się, że się nadadzą na robienie soku. Mam też odmianę Aurea (liście wpadające w żółty), kwitnie później. Ten czarny rośnie jak burza. Polecam hortensje bukietowe Grandiflorę i Limelight. Rosną błyskawicznie i kwitną spektakularnie.

 

 

Styropian trzyma się mocno. Mamy z nim problem tylko w dolnych narożach okien, ale już zabezpieczyliśmy przed słońcem.

Jesteśmy już po tynkach. Panowie ślicznie obrobili nam drzwi i okna.

Pozdrawiam

S-ś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Śmigalskich w nowym dzienniku i gratuluję wspaniałych postępów!!!

Jestem pod ogromnym wrażeniem postępu prac budowlanych i cudnych przyrostów ogrodowych!!!

Pozdrawiam :bye:

 

Chagall, jak miło cię widzieć. Dziękuję za ciepłe słowa. Mam nadzieję, że mieszka się Wam wspaniale. Pozdrawiam. :)

Ś-ś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nic nie wiedziałam na temat roślin, tzn. myślałam, że jest jeden rodzaj dębu, klonu,grabu, jałowca itp. Bałam się sadzić na oślep, bo to zbyt duży obszar. Bezwzględnie :cool: wykorzystałam rady forumowych ogrodników. Trochę muszę poprawiać, bo nie przewidziałam tempa wzrostu niektórych roślin, a że sadziłam niewielkie egzemplarze, to z przesadzaniem nie ma zbytnich problemów. Też mam chciejstwa, ale zakupowe szaleństwo ogranicza mi wizja konieczności wykończenia wnętrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Szczęście w nieszczęściu, że odprysk skaleczył policzek, a nie wbił się w oko. Zdzarzało mi się docinać bez osłony kilka razy tylko w narożnikach, gdzie nie było szansy na dojście z osłoną. Zawsze bardzo ostrożnie. Dobrze, że tylko tak się skończyło. Też chcę kupić Brink renovent 300 ale excellent. Na razie nie mam GWC i muszę się ubezpieczać tą nagrzewnicą. Sprawdziłem wymiary króćców, wersja 300 ma fi 150mm, 400setka ma wyjścia fi180mm. Oby tak było, bo już zamówiłem redukcje rur z 200/150 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście w nieszczęściu, że odprysk skaleczył policzek, a nie wbił się w oko. Zdzarzało mi się docinać bez osłony kilka razy tylko w narożnikach, gdzie nie było szansy na dojście z osłoną. Zawsze bardzo ostrożnie. Dobrze, że tylko tak się skończyło. Też chcę kupić Brink renovent 300 ale excellent. Na razie nie mam GWC i muszę się ubezpieczać tą nagrzewnicą. Sprawdziłem wymiary króćców, wersja 300 ma fi 150mm, 400setka ma wyjścia fi180mm. Oby tak było, bo już zamówiłem redukcje rur z 200/150 :)

Renovent to dobra marka, powinien działać bez zarzutu. My redukowaliśmy z 200 na 160 czerpnie z GWC i z boku budynku. Nowy model pomieszałby nam szyki. Śmig też był ostrożny, ale trafiła tarcza na sęk... Rozważam zakup maski spawacza :cool: To tak na pocieszenie....skołatanych nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...