Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

komentarze do dziennika


Recommended Posts

co racja to racja.. nas jak ktos pyta czemu taki prosty dom mamy to odpowiadamy, że mimo miejskiego urodzenia to mentalnie wieśniakami jesteśmy no i żeśmy prości ludzie to jaki mamy mieć dom :) i wtedy spokój z dociekaniem..

szafki do kuchni miały być szare albo ciemne nowoczesne.. a teraz chyba będą robione przezmnie z litego drewna i pomalowane na biało.. takie "wiejskie"

 

co do utwardzenia i podjazdu to u nas wzięliśmy sznurek i po uważaniu rozciągneliśmy.. potem wykonawcy musieli każdą kostkę na przełamaniach docinać bo kątów prostych po obu stronach nie było.. na argumenty o wyprostowaniu stwierdziliśmy z żoną że tak nam pasuje i tak ma być :)

ale wcześniej rok wykorytowany mniej więcej i utwardzony, uleżało się i nabrało "mocy urzędowej"

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 361
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Arturze, Twój dom ma niewątpliwie Wasz odcisk. Widać to po detalach wykończeń, niebanalnych dodatkach. To bardzo dobry, moim zdaniem, kierunek. Masz rodzinne tradycje prac w drewnie, aż żal byłoby z tego nie skorzystać. Wciąż kibicuję :D

PS. Uwielbiam blog "Elewacje Zuzy". Kobieta wie, o czym pisze. Ciesze się, kiedy dane mi jest współodczuwać jej zachwyt nad estetyką rozwiązań architektonicznych (nawet jeśli coś nie jest jej ukochanym wyborem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wam się drzwi otwierają na zewnątrz czy do środka?

jakie wybraliście?

niedługo musimy podjąć decyzję :D

 

Mieliśmy podobny dylemat :D Otwierają się na zewnątrz, zawiasy sa od strony zachodnich wiatrów (są najsilniejsze),nie chcieliśmy, żeby wiatr miotał drzwiami.

Argumenty za drzwiami otwieranymi na zewnątrz były takie:

1. Wiatrołap jest malutki, pies olbrzymi, czasem wychodzimy na spacer we dwójkę- drzwi otwierane do środka zmniejszyłyby powierzchnię i wymagałyby od psa umiejętności cofki, nasz raczej jest wyrywny do przodu.

2. Obecność zadaszenia nad gankiem raczej nie grozi zasypaniem drzwi śniegiem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero sie wprowadziłam, a juz ewakuacja?:bash: O tym nie pomyślałam wybierając sposób otwierania,a powinnam...

 

takie zawodowe skrzywienie ;) ale serio to też ważny powód

w mieszkaniu mieliśmy do środka i korytarzyk szeroki na 90cm i parę razy zdarzyło się tak że nasz super czujny pies spał pod drzwiami i mimo nachalnego dzwonienia i próby otwarcia spała tak, że chrapanie się rozlegało i blokowała cielskiem drzwi, a że drzwi ciężkie, żona tylko parę kilo cięższa od psa to z otwarciem był problem.. dopiero uchylenie i mlaskanie albo wysłanie psa do miski pomagało bo tu działał labradorowy słuch wybiórczy.

do tego drzwi od zewnątrz powodują że wiatr je dociska do futryny.. u nas tez raczej śnieg nie zasypie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zupełnie jakbym o naszym psie czytała, czasem nie mogę wyjść z łazienki bo drzwi blokuje :D

raczej będą na zewnątrz otwierane, u nas wejście od wschodu, nie wieje tak ;)

bardziej myślę o wypaczaniu przy drzwiach otwieranych na zewnątrz i tego z czego te drzwi mają być, macie drewienko czy pcv? a może alu "na bogato? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej myślę o wypaczaniu przy drzwiach otwieranych na zewnątrz i tego z czego te drzwi mają być, macie drewienko czy pcv? a może alu "na bogato? ;)

 

Na drewniane z dobrego drewna nie było nas stać,świerkowe wydawały się być wątpliwej trwałości właśnie ze względu na podatność na wypaczanie. Wybraliśmy wersję ekonomiczną tzn. drzwi stalowe ocieplone i ciepły próg wypelniony drewnem. Kosztowały ok. 1700 zeta. Wiatrołap mamy odcięty drzwiami od reszty. Jest tam nadmuch powietrza z DGP. Buty i ciuchy były ciepłe :lol2: Trochę nam przemarzało poniżej progu, bo brakowało na tym jednym bloczku ocieplenia- czekaliśmy z tym na montaż konstrukcji podestu wejściowego. Teraz jest tam 15 cm styroduru. Powinno być OK. Unikaliśmy wyborów "na bogato" przy rynnach, dachówkach, oknach, drzwiach wewnętrznych, klamkach , płytkach i innych takich; woleliśmy przeznaczyć fundusze na wentylację mechaniczną, porządny rekuperator, dobre ocieplenie, GWC, porządny piecokominek. To nasz wybór i nie każdy musi iść tym tropem. Kasy w miarę starczyło i nie mieszkamy w poczuciu tymczasowości i niewykończenia wnętrz.

PS, Sąsiad postawił na dachówkę karpiówkę wartą tyle, co połowa naszego domu, okna z żaluzjami, alarmy i różne takie zamawiane projekty oświetlenia wnętrz, wprowadził się do nieocieplonego z zewnątrz domu , ocieplenie dachu ma niezwykle minimalistyczne, balkonom brak balustrad, wokół ma pobudowlany gruz i też jest szczęśliwy. Każdy wybiera według własnych upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

idziemy podobnym tropem, znajomi wydali na dach (dachówka) 100 tyś, myślałam, że się przesłyszałam...

z Twojej listy jedynie z oknami byliśmy na styk z budżetem, wybraliśmy sprawdzone profile i producenta znanego z porządnego montażu

inne składowe typu podłogi, meble, drzwi - tu będzie bez szaleństw, kupuję w tym tygodniu szlifierkę i zaczynam odnawiać to co już upolowaliśmy na pchlich targach :)

 

jaki masz rekuperator?

ja mam problem ze znaleziem ekipy do instalacji WM która przyjmie wybrany przeze mnie reku :]

chcą mi własne wciskać, z wiadomych względów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mały podłódzki domku :D

Wszystkie duże okna, poza tarasowymi, to fixy. Całość kosztowała niecałe 6 tysięcy. Zadbaliśmy o taśmy rozprężne na zewnątrz i zrobienie węgarka, zaraz po montażu Śmig zabezpieczył piankę niskorozprężną, żeby utleniając się, nie straciła swoich właściwości. Właśnie przy zakupie okien znaleźliśmy pieniądze na rekuperator (nie szaleliśmy z kolorystyką, okuciami, klamkami). Ponieważ mamy GWC szukałam modelu rekuperatora bez nagrzewnicy- zmniejsza to znacznie koszty eksploatacji. Chciałam mieć rekuperator z wymiennikiem krzyżowo- przeciwprądowym i wentylatorami na prąd stały oraz z bypasem, który pozwala na ominięcie mieszania powietrza w okresie letnim (to bardzo istotne parametry wpływające na jakość działania). Padło na brink renovent medium. na mojej krótkiej liście był jeszcze rekuperator berluf daytona 350. Sam rekuperator kosztował nieco ponad 5 tys. Wentylację robiliśmy samodzielnie (wszyscy w rodzinie to humaniści) To nie jest trudne. Szkoda kasy na zatrudnianie ekipy. Mogę pomóc, doradzając, co jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idziemy podobnym tropem, znajomi wydali na dach (dachówka) 100 tyś, myślałam, że się przesłyszałam...

z Twojej listy jedynie z oknami byliśmy na styk z budżetem, wybraliśmy sprawdzone profile i producenta znanego z porządnego montażu

inne składowe typu podłogi, meble, drzwi - tu będzie bez szaleństw, kupuję w tym tygodniu szlifierkę i zaczynam odnawiać to co już upolowaliśmy na pchlich targach :)

 

jaki masz rekuperator?

ja mam problem ze znaleziem ekipy do instalacji WM która przyjmie wybrany przeze mnie reku :]

chcą mi własne wciskać, z wiadomych względów

Śmigalska ma rację, my z żoną też nie wiedzieliśmy że w dwie osoby to się nie da rozłożyć instalacji i że to takie trudne i wymaga fachowej wiedzy i czarodziejskich umiejętności.. a skoro nie wiedzielismy że się nie da to wzięliśmy i ułożyliśmy :D .. to nie trudne.. (szczegóły u mnie w DB)..

nie namawiam na samodzielne zrobienie rekuperatora (ja mam samoróbkę) ale do istniejącej instalacji można podłączyć dowolny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wciąż przypomina, że nie wiedziałam, co to jest stopa fundamentowa :D Przez te budowę posiadłam niechcący tyle wiedzy, że czasem wzbudzam sensację wśród rasowych budowlańców: TO TA BABA, CO SAMA .......Masz rację Arturze, kiedy człowiek nie wie, że się nie uda, to czyni z niezłym skutkiem. Nie paraliżuje go możliwość pomyłki. Dzieci tak mają, póki nie dorosną. Jaki z tego wniosek? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Piękne wnętrza, jak i ogród i taras, którymi zachwycałam się już wcześniej, gratuluję pięknego domku :)

Mam pytanie o żwirowy podjazd, powiedz mi, jak jest z odśnieżaniem?

Interesują mnie żwirowe ścieżki, ale obawiam się, jak się z tym postępuje zimą.

Pozdrawiam cieplutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...