Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podlogowka i rotametry-ustawienia


mike01

Recommended Posts

Od tego właśnie zacząłem i następnie skręcałem, gdzie mam ustawić tą pompę obiegową?? Po prostu moje myślenie było następujące, mam podane parametry przepływu, ustawiam sobie na rotametrach i koniec. Ewentualnie lekko koryguję, a nie, że muszę zgadywać ile pokazuje rotametr.

 

Mam rozdzielacz z nierdzewki Capricorna i mam odpowietrzanie automatyczne czy coś takiego, ale jak poszedłem odkręcić te "nakrętki" na nich to zaczęła pojawiać się woda. To dobra oznaka czy wgl nie powinno jej tam być??

Mam taki rozdzielacz jak w linku tylko na 12 obwodów. Muszę przed sezonem grzewczym wszystko poustawiać.

http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/rozdzielacz-inox-premium1-capricorn-6-obwodow.html?utm_medium=partner&utm_source=http%3A%2F%2Fwww.sklepy24.pl&utm_campaign=sklepy24

Edytowane przez mest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 505
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli zamykam wszystkie pętle i zostawiam otwartą jedną to grzybek w rotametrze pięknie daje się regulować. Tak jest z każdą pętlą, ale jak odkręce wszystko to grzybki się podnoszą i przepływ chyba automatycznie się zmniejsza, przynajmnie tak pokazują rotametry?? Co może być przyczyną?? Czy po prostu tak ma być?? Pompa za mało pompuje?? Przestawić ją??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamykam wszystkie pętle i zostawiam otwartą jedną to grzybek w rotametrze pięknie daje się regulować. Tak jest z każdą pętlą, ale jak odkręce wszystko to grzybki się podnoszą i przepływ chyba automatycznie się zmniejsza, przynajmnie tak pokazują rotametry?? Co może być przyczyną?? Czy po prostu tak ma być?? Pompa za mało pompuje?? Przestawić ją??

 

A jak masz wyskalowane przepływomierze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamykam wszystkie pętle i zostawiam otwartą jedną to grzybek w rotametrze pięknie daje się regulować. Tak jest z każdą pętlą, ale jak odkręce wszystko to grzybki się podnoszą i przepływ chyba automatycznie się zmniejsza, przynajmnie tak pokazują rotametry?? Co może być przyczyną?? Czy po prostu tak ma być?? Pompa za mało pompuje?? Przestawić ją??

 

Wiesz, martwić należało by się jakby było inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamykam wszystkie pętle i zostawiam otwartą jedną to grzybek w rotametrze pięknie daje się regulować. Tak jest z każdą pętlą, ale jak odkręce wszystko to grzybki się podnoszą i przepływ chyba automatycznie się zmniejsza, przynajmnie tak pokazują rotametry?? Co może być przyczyną?? Czy po prostu tak ma być?? Pompa za mało pompuje?? Przestawić ją??

 

Przeciez przeplyw rozklada sie rownomiernie na kazda z petli. Jak masz na jednej petli 5l/min to otwierajac 5 petli ronoczesnie na kazdej bedzie w przyblizeniu po 1/min. To jest zgodne z logika i prawami fizyki, wiec sie nie przejmuj. Tak zawsze bedzie. Na obiegowce ustaw tak predkosc, zebys na kazdej z petli (jak wszystkie odkrecisz) mial nie mniej niz 1,0-1,5l/min. To bedzie dobra wyjsciowa baza do dalszych eksperymentow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem odpowietrzanie instalacji, każda pętla osobno i tak:

-na pętli nr 1 mam grzejnik i... po odkręceniu zaworu na maxa grzybek schodzi może na 1l/min ( dla porównania z boku też odkręcona pętla i przepływ jakże różny). Odpowietrzałem grzejnik, ale leci już sama woda, nawet słychać w grzejniku jak krąży i jest ciepły, więc tutaj nie wiem co może być przyczyną

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/673/jrL6eS.jpg

-pętla nr 5 która jest do sypialni schodzi na 2,5-3l/min inne wyraźnie niżej

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/909/fr4seZ.jpg

-w salonie mam dwie pętle i schodzą mniej więcej po równo na 3-3,5 l/min ale w jednym jakby wody nie ma do końca, a w drugim sa bąbelki, pętle przepuszczane około 20 min

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/909/xQQFBd.jpg

 

Jakie macie państwo uwagi:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grzejniku masz tez zawor na powrocie. Najczesciej na imbusa pod zakretka. Zobacz, czy nie jest tam dlawione.

 

Powietrzem w rotametrach sie nie przejmuj.

 

Jak odkrecisz wszystkie na raz, to sprawdz jakie sa ronice na przeplywach. Przeplyw w grzejniku raczej trzeba bedzie zdlawic, zeby byl powrownywalny z petlami w podlodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...