Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podlogowka i rotametry-ustawienia


mike01

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 505
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odkręciłem zakrętkę na powrocie i moim oczom ukazał się taki "imbus"??

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/902/JeYmlM.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/540/kb0wC2.jpg

O to chodzi?? Dodam, że taki sam mam na wejściu jak na powrocie. Na razie nie ruszałem, wolę wcześniej zapytać, żeby przez przypadek nie zalać całej łazienki:) nim coś wyregulować??

 

Jak to wgl zrobić??

Edytowane przez mest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej taki iednostajny szum jakbym przyłożył muszlę z nad morza do ucha, coś się tam po prostu dzieje.

 

jak mocno szumi to za duży przepływ

 

te zawory powrotne na zdjęciach masz całkowicie otwarte jak widzę, więc to co Pyxis radzi, żeby odkręcać, raczej nie zadziała.Nie masz imbusa - użyj dużego śrubokręta, tak żeby sześciokąt złapał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i się wziąłem za ten kaloryfer. Zacząłem odkręcać na powrocie ale na rotametrze nic nie drgnęło, dopiero jak popuściłem na wejściu ( bo jest taki sam "regulator") to się poruszyło. Teraz na rotametrze wskazuje 2,5 l/min i zostawiam grzejnik w spokoju teraz ewentualnie zdławię przy rozdzielaczu. Dzięki serdeczne za pomoc, ale jeszcze mi zostanie do wyregulowania cała instalacja, więc pewnie się odezwę. Na razie ciepło więc się w to nie bawię, są inne rzeczy do zrobienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Panowie, widzę, że koledze udało się pomóc więc liczę, że i w moim temacie pomożecie. Zeszłej zimy nie starczyło czasu na regulację więc temat wrócił przy pierwszym ochłodzeniu parę dni temu. Wybaczcie jeżeli coś źle opiszę, cały czas się uczymy ;)

 

Problem taki: domek z dwoma kondygnacjami, tylko podłogówka zasilana PC. Mamy projekt wykonania, gdzie są wstępne nastawy oraz długości pętli, mamy też zdjęcia z realizacji. Problem jest taki, że nie do końca potrafimy wyregulować temp. w dwóch pomieszczeniach. Są dwa rozdzielacze (dół i piętro) ale nie mamy na nich rotametrów. Na powrocie mamy wszystko pootwierane.

 

Jak (i czy już teraz) regulować na rozdzielaczach aby uzyskać równe temp. w każdym pomieszczeniu? Dwa z nich mają znacznie zimniejszą podłegę i czuć, że jest w nich chłodniej. W zeszłym roku na każdej pętli lekko przykręcaliśmy (o 1/4 obrotu), pozostawiając pętle, które były zimniejsze. Dodatkowo zwiększaliśmy bieg pompki obiegowej... ale nie udało się... :) Jakieś wytyczne z Waszej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...