Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podlogowka i rotametry-ustawienia


mike01

Recommended Posts

Liwko, masz może jakiś "sprawdzony" link do termometru?

Powiedz jeszcze - czy przykręcasz wszystkie pozostałe pętle poza "zimniejszymi"?

 

Jeżeli reszta pomieszczeń jest ok, to przykręcaj po tyle samo wszystkie, oprócz zimnych pomieszczeń.

 

A choćby taki

http://allegro.pl/termometr-elektroniczny-lcd-z-sonda-sonda-50-70c-i4655987562.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 505
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To o kant doopy rozbic taki "projekt".

 

Wniosek tyleż rzeczowy co uzasadniony merytorycznie, ale to moze ja sie nie znam, byc moze praktyka pokazuje ze pomieszczenia są niedogrzane lub przegrzane, moze brak choc jednej reklamacji nie jest zadnym argumentem, moze ...

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co pętla ma być dławiona, skoro może być krótsza, a tym samym tańsza? A co ze wzrostem oporów?

 

Krótsza pętla ma mniejsze opory hydrauliczne i musi byc tłumiona, ile tłumiona ? to jest uzaleznione od cisnienia pompy obiegowej które jest z kolei uzaleznione od oporów pętli o njwiekszym oporze. Im krótsza pętla tym silniej trzeba ją dlawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobry projekt rozumiem w ten sposób, że wszystkie pętle mam w przybliżonej długości i na 100% otwarte. Tam gdzie ma być wyższa temperatura rurki są gęściej położone a tam gdzie niższa rzadziej.

Ja rozumiem, że obliczenia obliczeniami a życie życiem, ale do tego powinno się moim zdaniem dążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobry projekt rozumiem w ten sposób, że wszystkie pętle mam w przybliżonej długości i na 100% otwarte. Tam gdzie ma być wyższa temperatura rurki są gęściej położone a tam gdzie niższa rzadziej.

Ja rozumiem, że obliczenia obliczeniami a życie życiem, ale do tego powinno się moim zdaniem dążyć.

 

Twoje rozumienie "dobrego projektu" nie pokrywa sie z ogolnie przyjetymi i zalecanymi zasadami projektowania ogrzewania podłogowego. I to by było na tyle. Na forum kazdy moze wyrazac swoje zdanie, ale wątpię aby projektancie wzieli sobie Twoje zalecenia do serca i zaczeli je stosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje rozumienie "dobrego projektu" nie pokrywa sie z ogolnie przyjetymi i zalecanymi zasadami projektowania ogrzewania podłogowego. I to by było na tyle.

 

Co takiego??? Pięknie mie spławiłeś asolt, nie ma co :p

 

Pyxio ma racje, do dupy z takim projektem. Ja bez projektu sam sobie podławiłem i wszystko hula. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego??? Pięknie mie spławiłeś asolt, nie ma co :p

 

Pyxio ma racje, do dupy z takim projektem. Ja bez projektu sam sobie podławiłem i wszystko hula. :p

 

W czym Ciebie obraziłem lub powiedziałem nieprawdę? Nie znam zasady stosowania pętli równej długości, jezeli to Twój autorski pomysł i to pomysł dobry, to moze by warto umiescic go w podrecznikach dla wydziałów ciepłownictwa lub instalacji sanitarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym Ciebie obraziłem lub powiedziałem nieprawdę? Nie znam zasady stosowania pętli równej długości, jezeli to Twój autorski pomysł i to pomysł dobry, to moze by warto umiescic go w podrecznikach dla wydziałów ciepłownictwa lub instalacji sanitarnych.

 

Wszyscy na forum trąbią żeby pętle były w przybliżonych długościach a ty tego nie znasz? Dla mnie to logiczne a dla ciebie nie?

 

Równe pętle to mniej materiału i mniejsze opory. Czy to nie jest dobrze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy na forum trąbią żeby pętle były w przybliżonych długościach a ty tego nie znasz? Dla mnie to logiczne a dla ciebie nie?

 

Równe pętle to mniej materiału i mniejsze opory. Czy to nie jest dobrze????

 

Miliony much nie mogą sie mylić. Wszystkie przylatują do gó..a. Moze uzasadnienie mniejszej ilosci materiału przy równej długosci pętli.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...