Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podlogowka i rotametry-ustawienia


mike01

Recommended Posts

Miliony much nie mogą sie mylić. Wszystkie przylatują do gó..a.

 

Znam też inne powiedzenie; "Głupi ten, co głupio robi" :p

 

Miałem cię za fachowca, ale człowiek bywa omylny. Już nigdy cię nikomu nie polecę, a raczej będę ostrzegał przed robieniem projektów podłogówki przez ciebie. Oby OZC były lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 505
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To załączam jeszcze rzut z projektem poddasza gdzie widać długości pętli i zaprojektowanych nastawów. Problem jest pomieszczenie 2:3 (w lewym dolnym narożniku). Póki co zrobimy testy zaproponowane przez kolegę Liwko :)

 

Moje zdanie jest takie, że w tym pomieszczeniu są dwa okna a do tego przylega do klatki schodowej bez ogrzewania. Powinno mieć gęściej pętle!

 

Ale zróbcie tak jak pisałem, powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam też inne powiedzenie; "Głupi ten, co głupio robi" :p

 

Miałem cię za fachowca, ale człowiek bywa omylny. Już nigdy cię nikomu nie polecę, a raczej będę ostrzegał przed robieniem projektów podłogówki przez ciebie. Oby OZC były lepsze.

 

Mówi sie trudno, musze sie przygotować na chude lata, przykro ze Ciebie zawiodłem (tzn osmieliłem sie miec inne zdanie).Nie jestem i nigdy nie bedę czyims klakierem. Zawsze stosuje sie do norm, rozporządzen i ogolnie przyjętych zasad projektowania. Zdanie forum nie jest ani ogolnie przyjętą zasadą, normą i rozporządzeniem. Co do OZC zakres błedu od 0 do 10% jest całkowicie wystarczający, ale jak sie chce psa uderzyc to kij zawsze sie znajdzie. Jezeli chodzi o projektowanie podłogowek to zarówo o d strony projektowej jak i wykonawczej nie miałem jeszcze zadnej reklamacji i to pomimo nie stosowania sie do zasad panujących na tym forum

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensownych argumentów też widzę nie przyjmujesz. Dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu, dlatego proponuję założyć płatny profil, zamiast węszyć na forum w celu pozyskania klientów. Żałosne to trochę :)

 

Jezeli sensownym argumentem ma byc nieomylne zdanie forum to faktycznie masz rację, nie przyjmuję takiego argumentu. A czy to forum to prywatne forum, a ten kto sie nie zgadza z Twoimi opiniami to taki który "węszy na forum"? czy ja mam zakaz wypowiadania swojego zdania na forum. Czyzby cenzura wracała?

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre !!! Okazje się że wszyscy projektanci instalacji sanitarnych są niedouczeni !!! Żeby tak wprost stosować regulację hydrauliczną instalacji ?

 

Dlaczego wszyscy? Czy asolt to wszyscy? asolt to tylko jeden z wielu i jak się okazuje nie najlepszy. Najlepszy zrobi projekt w ten sposób, by nie trzeba było niczego dławić, a rozkład temperatur powinien być jak sobie inwestor zażyczył.Tak powinno to wyglądać.

Jeszcze raz napiszę. Taki projekt jest bardzo trudny do zrobienia i wiem, że trzeba i tak później nieco podregulować, ale należy do niego dążyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy? Czy asolt to wszyscy? asolt to tylko jeden z wielu i jak się okazuje nie najlepszy. Najlepszy zrobi projekt w ten sposób, by nie trzeba było niczego dławić, a rozkład temperatur powinien być jak sobie inwestor zażyczył.Tak powinno to wyglądać.

Jeszcze raz napiszę. Taki projekt jest bardzo trudny do zrobienia i wiem, że trzeba i tak później nieco podregulować, ale należy do niego dążyć!

 

To że wiesz to my wszyscy wiemy powiedz na czego NIE WIESZ będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co w ogóle projekt robić jechać wszystko co 15cm resztę załatwią rotametry i jak po odkręceniu się nie podniosą to mocniejsza pompa.

 

Mozna i tak tylko co w przypadku gdy był potrzebny rozstaw 10 cm, wtedy jedziemy do góry z temeratura zasilania, dla kotła gazowego to nie problem, dla bufora tez nie, dla pompy równiez ale COP nieco spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna i tak tylko co w przypadku gdy był potrzebny rozstaw 10 cm, wtedy jedziemy do góry z temeratura zasilania, dla kotła gazowego to nie problem, dla bufora tez nie, dla pompy równiez ale COP nieco spadnie.

 

To dla pompy ciepła co 10cm (starać się nie przekraczać 100m długości pętli bo pompa nie wyrobi) , dla innych źródeł co 15cm, i reszta tak jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co w ogóle projekt robić jechać wszystko co 15cm resztę załatwią rotametry i jak po odkręceniu się nie podniosą to mocniejsza pompa.

 

Dokładnie. Tak mam zrobione (wszędzie co 15cm a w łazienkach co 10) i działa bardzo dobrze. Zresztą inni też tak mają i też są zadowoleni. To po grzyba projekt?

Może zyzolek nam wytłumaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla pompy ciepła co 10cm (starać się nie przekraczać 100m długości pętli bo pompa nie wyrobi) , dla innych źródeł co 15cm, i reszta tak jak wyżej.

 

Tak moze być, ale po co ma byc wszedzie co 10 cm skoro są pomieszczenia gdzie i 30 cm za mało bo mogło byc wiecej ale nie przekracza sie rozstawu 30 cm ze wzgledu na nierównomiernosc temperatur podłogi. Im wiecej rozstawu 10 cm tym wiecej pętli, rury, rozdzialczy i robocizny. Parafrazując reklamę po co przepłacac jak nie widac róznicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tak mam zrobione (wszędzie co 15cm a w łazienkach co 10) i działa bardzo dobrze. Zresztą inni też tak mają i też są zadowoleni. To po grzyba projekt?

Może zyzolek nam wytłumaczy?

 

Właśnie do tego zmierzam, też uważałem że projekt będzie po to aby maksymalnie ograniczyć prace rotametrów (równe i krótkie odcinki), najmniej materiału (projekt po to aby nie przesadzić i nie zmarznąć w zimie) i pompę puścić na najmniejszym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...