Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkład Mila 16 czy KDF 5183?


compi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 120
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Compi dzięki za odpowiedź. A jak masz ocieploną chałupę?

Do czego zmierzam...

Mam dom energooszczędny (ok 45kw/m2 rok). Bardzo podobają mi się takie panoramiczne paleniska, ale boję się, że będzie w chałupie za ciepło. Niektórzy na forum piszą, że do kominka nie da się podejść, tak daje czadu. Jak to wygląda w Twoim przypadku?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz z tymi panoramami tak jak my. Wkład był kupowany dla fajnego widoku i wybór jest ok. Jednak jest to 16kW i wydaje mi się, że bez odbioru ciepełka jakimś DGP może być różnie. Chałupa ocieplona standardowo 15cm styro 0,40. Strop mógłby być trochę lepiej zaizolowany i to nas jeszcze czeka w przyszłości. Tak jak pisałem palimy na pół gwizdka, albo nie palimy wcale, ale ten wkład lubi FIRE! Oznaką, że nie do końca mu pasuje takie połowiczne działanie jest zabrudzenie wermikulitu, ale już nie szyby. Ta jest ok praktycznie cały czas. I teraz do sedna. Jeśli masz ciepło w domu, a chcesz odpalić Milę to zrobi się gorąco jeśli nie ma co odebrać energii. Nie wiem czym grzejesz czy będziesz grzał, ale Mila jest ok na okresy przejściowe jako główny zawodnik i ewentualnie jak u mnie, na ograniczenie cykli załączania kotła. Zawsze możesz jeszcze zamówić podwójną szybę.

 

Dopiszę jeszcze, okna 3-szybowe bez podziału, jakiś brugmann, podłogi to 18cm styro, wspomniany strop na nieuż. poddaszu to 15-20cm zwykłego styro. GWC z wentylacja mechaniczną, ale bez reku. Zawsze można na full ustawić jak przesadzę z piekiełkiem w Mili ; )

Edytowane przez compi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Witam wszystkich użytkowników MILI. Jesteśmy posiadaczami MILI z gilotyną i mamy problem. Przy paleniu dym wydostaje się przez drzwiczki (są nieszczelne). czy ktoś miał podobny problem?? i jeszcze strasznie śmierdzi a był palony 2 tygodnie codziennie. proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników MILI. Jesteśmy posiadaczami MILI z gilotyną i mamy problem. Przy paleniu dym wydostaje się przez drzwiczki (są nieszczelne). czy ktoś miał podobny problem?? i jeszcze strasznie śmierdzi a był palony 2 tygodnie codziennie. proszę o pomoc

 

Zdjęciowo przedstawić : podłączenie do komina,wnętrze zabudowy (jeśli jest takowa),usytuowanie komina na dachu .Podać przekrój komina.

Zapewne pomoc niebawem przybędzie.

Pozdrawiać stanisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu.

Magicewelina ... w pierwszej kolejności zwróć się z tym problemem do kogoś, kto wykonywał kominek lub sprzedał wkład.

Coś mi nie "pasi" z tym dymieniem, bo własnie Mila jest całkiem przyzwoicie szczelnym wkładem a prowadnice drzwiczek są tak wyprofilowane że dociskają sznur uszczelniający do samej ramy.

Ogólnie nie ma też możliwości dymienia się z zamkniętych drzwiczek wkładu obojętnie jakiej by nie był firmy i jak się nazywał ...

Opisz obszerniej swój problem - kiedy dymi i z którego dokładnie miejsca.

Kratki mają serwis mobilny, który załatwia takie sprawy, tylko żeby się nie okazało że zabulisz niepotrzebnie za jego przyjazd z powodu "spapranego" przez kogoś kominka, lub nieumiejętnej własnej obsługi kominka. Właśnie dlatego pierwszym buforem powinien być wykonawca kominka i sprzedawca wkładu (często to ta sama osoba / firma).

Pozdrawiamy i zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Cześć!

 

Myślałem o Zibim, ale przeczytałem, że do rekreacji jest ok, domu jednak nie ogrzeje. Ja chcę do rekreacji i awaryjnie do ogrzania domu (np. podczas awarii prądu). Kolega ma Milę na powietrze i grzeje mu mocno.

 

Jak te kominki mają się do siebie w kwestii ogrzania domu?

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Było też później wietrzenie z ulatniających się farb i innego świństwa

 

Mam pytanie, mam Mile Gilotyna 16kW obudowana KG (konstrukcja główna plus ta skrzynia kompensacyjna powyżej) i w środku wypełniona rockwoolem do kominkow, taśma do klejenia z atestem 350stopni pomalowane Benjaminem Ceramicznym, od miesiąca, generalnie super, jest jednak jedna kwestia. Podczas palenia wiecej niż 1-2 kanków (po 40cm) i otwartej przepustnicy powietrza jak zaczyna mocniej palic pojawia sie taki plastikowy zapach. Wydaje mi się, że po miesiącu to te farby i inne chemie to powinny się już wypalić a tu dalej się pojawia ten niezbyt miły zapach. Jestem teraz 2 dni w domu i postanowiłem Milę na dobre rozchajcować (chyba poraz pierwszy, bo faktycznie po raz pierwszy w odleglości 3 metrów od szyby poczułem promieniowanie). Nie palę jakoś bardzo mocno, bo się boję czy nie pęknie albo czy mi rury jakiegoś pożaru nie wzniecą (mała shiza:) i mam pytanie do użytkowników o to wypalanie. Jak to robiliście, czy wystarczały 2 kanki i powolne dokładanie czy raczej parę takich mocnych rozpaleń? Po jakim czasie ten zapach zniknął? Bardzo mnie on denerwuje i proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/199/irmb.jpgWg mnie wypalić wkład z własnej chemii warto przed zabudową. Zabudowa dobrze wykonana i wentylowana nie powinna generować zapachów, ale ja mam DGP : ). Co do możliwości samej Mili to bez obawhttp://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/199/irmb.jpg http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/135/dsc00650bp.jpg Edytowane przez compi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach farby którą pomalowano wkład powinien zniknąć po kilku intensywnych paleniach. Może być tak jak pisał Compi, że wełna wymaga solidnej wentylacji, inaczej Ci się przypali jej lepiszcze i będzie capić w zasadzie bezustannie. Jakie masz kratki w obudowie i gdzie umieszczone. Jakieś fotki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki:

 

Wlot 2x po bokach na dole o wymiarach 30x15

Wylot u Gory pod skrzynia kompensacyjną po bokach o wymiarach: Lewy Bok 45x15 prawy 15x15 plus przepuszczenie do pokoju za sciana z tylu na srodku 15x15.

Skrzynia kompensacyjna

wlot 20x10 wylot taki sam

 

Nietypowe rozmieszczenie kratek (brak kratek z przodu) wynika z używania przezemnie ekranu projekcyjnego, który poprostu by się roztopił :)

 

Tylko baaardzo proszę o odpowiedz na jedno pytanie, ktore już zadałem, co wedle Państwa znaczy intensywne palenie w takim wkladzie. Jak pisałem wczoraj, poraz pierwszy zapalilem tak, że promieniowało cieplo dalej niz 1m (było czuć promieniowanie w ok2,5-3 m) WIec moze ja dopiero pierwszy raz po miesiącu uruchomiłem wypalanie? :)

I drugie pytanie, po jakim czasie Wam ten zapach zniknął

 

O wełnę pytałem mojego fachowca, mówi że to atestowany Rockwool o bardzo dobrych parametrach, wielokrotnie sprawdzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atestowany czy nie, w zasadzie nie nadaje się do kominków. Kratki wylotowe masz o połowę za małe. Wlotowe pewnie też, ale to zależy od dylatacji jaką zostawił Ci wykonawca między wkładem a ścianą obudowy. Dekompresja jest poz tematem.

 

Trzy do pięciu takich paleń jak wczoraj, powinno zakończyć proces wypalania i utwardzania farby. Jednak przy tych kratkach (zbyt małym przewietrzaniu obudowy), możesz pogłębić problem capienia wełny, jeśli tam tkwi przyczyna smrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wkład ma wg mnie sporą sprawność. Jeśli opierasz się jedynie na kratkach, a nie masz DGP, akumulacji to faktycznie pozostaje Ci powiększenie, w miarę możliwości, powierzchni kratek lub słabiutkie palenie. W środku masz wermikulit czy szamot? Zapach chemii z samego wkładu jest inny niż tego z przypalonej wełny. Metalowy kanał wychodzący do pokoju za plecami mojej Mili obłożyłem początkowo na etapie wykończenia zwykła wełną. Był to bardziej zapach topionego plastiku niż palonej farby. Trudno te różnice opisać, ale są na pewno łatwe do wychwycenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj compi

Jesli masz styropian na stropie to wnioskuję, że strop jest betonowy

Kanały od WM i DGP masz na poddaszu? Napisz coś więcej

jakie to kanały ile ocieplone i czy planujesz reku i gdzie go postawisz?

 

Mam parterowy z terivą i zastanawiam się gdzie puścić WM

bo DGP puszcze chyba na poddaszu bo tylko do 2 pokoi najdalszych potrzebuje.

a WM zastanawiam się czy nie dać zalewanych na poddaszu na stropie w warstwie styropianu.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku chyba jest Acumotte - cokolwiek to jest (takie jasne karbowane, jak się rozgrzeje w kominku to jaśnieje - oczyszcza się).

Chyba jest światełko w tunelu - drugi dzień palenia intensywnego i zapach jakby mniej intensywny. Niestety nie odróżnie czy to bardziej farby czy plastiku. Kominek robił bardzo dobry/polecany fachowiec, którego przejąłem od bardzo zadowolonego klienta :), tu bardziej mnie się rozchodziło o sposób w jaki się wypala te chemię i o doświadczenia użytkowników - po jakim czasie zapach ustawał. Częsciowo już odpowiedź mam, po dłuższych obserwacjach podzielę się finałem mojej sprawy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku chyba jest Acumotte - cokolwiek to jest (takie jasne karbowane, jak się rozgrzeje w kominku to jaśnieje - oczyszcza się).

Chyba jest światełko w tunelu - drugi dzień palenia intensywnego i zapach jakby mniej intensywny. Niestety nie odróżnie czy to bardziej farby czy plastiku. Kominek robił bardzo dobry/polecany fachowiec, którego przejąłem od bardzo zadowolonego klienta :), tu bardziej mnie się rozchodziło o sposób w jaki się wypala te chemię i o doświadczenia użytkowników - po jakim czasie zapach ustawał. Częsciowo już odpowiedź mam, po dłuższych obserwacjach podzielę się finałem mojej sprawy.

 

pozdrawiam

 

 

 

Dobry to on może będzie jak się trochę poduczy....;) Np czytania instrukcji montażu wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj compi

Jesli masz styropian na stropie to wnioskuję, że strop jest betonowy

Kanały od WM i DGP masz na poddaszu? Napisz coś więcej

jakie to kanały ile ocieplone i czy planujesz reku i gdzie go postawisz?

 

Mam parterowy z terivą i zastanawiam się gdzie puścić WM

bo DGP puszcze chyba na poddaszu bo tylko do 2 pokoi najdalszych potrzebuje.

a WM zastanawiam się czy nie dać zalewanych na poddaszu na stropie w warstwie styropianu.

 

Pozdr

Strop beton, kanały jakieś flexy z wełną, strop ocieplony styro 20 -25 cm, centrala DGP na strychu, reku w planach, albo i nie. Mam pod domem GWC i jeśli podczas ostatnich mrozów wpadało mi na wlocie +5 to coraz bardziej inwestowanie w centralę każdych kilku tysięcy mija się z celem. Na razie lata wszystko na dwóch wentylatorach Vents czy Ventus ze sterowaniem płynnym. Koszt 800zł za całość i nie chcą się zepsuć przez ostatnie 3 lata. Dzisiaj gdybym drugi raz się budował to sztywne kanały pochowałbym w przekroju stropu między zbrojeniem. Patrząc na to jak prawie we wszystkich pomieszczeniach poobniżałem sufity to i może dałbym całość od spodu? Nie wiem, ogólnie nie mogę raczej narzekać. Jedynie z kanałami od wentylacji fi200 miałem więcej zabawy przy ich docieplaniu. Teraz na strychu po styropianie i płytach oraz deskach chodzi się jako tako, ale chciałoby się jednak jakąś szlichtę wylać. Może kiedyś zamówię na szybko mixokreta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
Hehe, no tak.... To ile mu dajesz? Tydzień, miesiąc? Czy już jutro mam się obawiać, że obudowa strzeli? Przez najbliższe miesiące będzie stał jak na zdjęciu, więc wszelkie usterki będą możliwe do dostrzeżenia.

 

Witam,

planuję kupno kominka ale wszystkie opinie jakie znalazłem są z 2009/2010r pytanie czy jesteś zadowolony z tego kominka. Proszę napisz kilka słów na jego temat. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...